Andreea

Va Place Numele Andreea?

Postări Recomandate

Andreea

Cind eram insarcinata am ales citeva nume pentru fetita mea, dar ne-am oprit la numele Andreea, sotul meu e Andrei si hramul casei e de Sf. Andrei. Vreau sa stiu si parerea altor persoane despre acest nume.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Viorica

In primul rind numele e frumos, iar in al doilea rind e foarte frumos ca totul e legat de Andrei (eea) :girl_crazy: Sanatate! :rolleyes:

Partajează acest post

Link spre post
danusic

Buna,e foarte frumos numele,eu am o finuta cu numele Andreia,si cumatru tot II Andrei.Dar eu cred,asta eu cred,voi decideti,ca oricare copil se spune ca are ingerul sau dupa nume,si in cazul vostru ar fi un inger pentru fetita si pentru taticu.Dar numele imi place

Partajează acest post

Link spre post
Andreea
Buna,e foarte frumos numele,eu am o finuta cu numele Andreia,si cumatru tot II Andrei.Dar eu cred,asta eu cred,voi decideti,ca oricare copil se spune ca are ingerul sau dupa nume,si in cazul vostru ar fi un inger pentru fetita si pentru taticu.Dar numele imi place

Am auzit si eu de aceasta, dar sint doua nume diferite. Ei au un sfint, dar doi ingeri diferiti. Majoritatea numelor nu sint legate de sfinti si nu pot spune ca e mai bine.

Partajează acest post

Link spre post
Aurora
Am auzit si eu de aceasta, dar sint doua nume diferite. Ei au un sfint, dar doi ingeri diferiti. Majoritatea numelor nu sint legate de sfinti si nu pot spune ca e mai bine.

Noi tot ne-am oprit la numele "Andreea". Dar numele acesta l-a ales chiar fetita noastra :girl_crazy:

Noi ii spuneam mai multe variante si anume cind ajungeam sa-i spunem numele "Andreea" ea ma impingea si asa de citeva ori anume la acest nume ma ghionteste :girl_in_love: Cred ca ii place numele asa ca ii vom pune acest nume

Dar daca cind va creste ii va displacea numele ii vom spune ca singura si l-a ales :girl_wacko:

Partajează acest post

Link spre post
Andreea
Noi tot ne-am oprit la numele "Andreea". Dar numele acesta l-a ales chiar fetita noastra :val17:

Noi ii spuneam mai multe variante si anume cind ajungeam sa-i spunem numele "Andreea" ea ma impingea si asa de citeva ori anume la acest nume ma ghionteste :val17: Cred ca ii place numele asa ca ii vom pune acest nume

Dar daca cind va creste ii va displacea numele ii vom spune ca singura si l-a ales :val17:

:pardon: Sper ca o sa-i placa!

Partajează acest post

Link spre post
lăcrămioara
:girl_in_love: Sper ca o sa-i placa!

Îmi place mult acest nume, fratele meu e Andrei şi eu îmi doresc mult o fetiţă şi s-o numesc aşa. Ai putea să o dezmierzi Dea... îmi pare extrem de gingaş...

Partajează acest post

Link spre post
Andreea
Îmi place mult acest nume, fratele meu e Andrei şi eu îmi doresc mult o fetiţă şi s-o numesc aşa. Ai putea să o dezmierzi Dea... îmi pare extrem de gingaş...

Chiar asa si o dezmierd Deea, Deica, Dutza, sotul ii spune Andrutza :girl_in_love:

Partajează acest post

Link spre post
Marianuska

noi suntem in a*ссылка*si situatie. Sotul Andrei am ales hramul casei sarbatoarea SF. Andrei si fica am numito Andreea. :xm_09: o mai numim si Andra

Editat de Marianuska

Partajează acest post

Link spre post
Andreea
noi suntem in a*ссылка*si situatie. Sotul Andrei am ales hramul casei sarbatoarea SF. Andrei si fica am numito Andreea. :xm_09: o mai numim si Andra

:xm_09: Ce bine imi pare!!!!!!! Da noi o numim Deea...

Partajează acest post

Link spre post
Denise

Dezastru!!!!! :xm_17: Shi oare chite mai suntem cu fete Andreea shi hramul casei de sf.Andrei. Fata mea s-a nascut de ajunul sarbatorii Sf.Andreei, asa ca al doilea nume l-a primit de la acest sfint: Andreea :xm_08:

Partajează acest post

Link spre post
MysteryGirl

Pe fetita noastra tot o va chema Andreea. si la fel sotul e Andrei, iar Hramul casei Sf.Andrei. :xm_10:

Partajează acest post

Link spre post
Svetlana Racovita

Da e frumos nume,chiar sinteti fff multe cu acest nume.

134339j341yarfe1.gif

Partajează acest post

Link spre post
GULEA

numele imi place nespus de mult....

fetita mai mare este adriana-derivata la acest nume,iar cind am nascut-o pe a doua a fost kiar de sf.Andrei si cu parere de rau sotul nu a dorit sa poarte doua nume Andrea-Crasimira......

si a ramas doar Crasimira

Partajează acest post

Link spre post
Allocikka2008
Cind eram insarcinata am ales citeva nume pentru fetita mea, dar ne-am oprit la numele Andreea, sotul meu e Andrei si hramul casei e de Sf. Andrei. Vreau sa stiu si parerea altor persoane despre acest nume.

прикольное имя у меня племяшка Андрея, ей уже 5 лет- красавица и умница

Partajează acest post

Link spre post
Капризка

Имя красивое, но я бы так не назвала. Из соображений, что я русская. Никому не в обиду..

Partajează acest post

Link spre post
Delicious
Имя красивое, но я бы так не назвала. Из соображений, что я русская. Никому не в обиду..

А мне кажется,что очень красивое, и для русскоязычных отлично подходит.

Partajează acest post

Link spre post
Гравицапа

А у меня фина Андрея, мне очень нравится это имя! живёт в Голландии, всем там тоже нравится! и ей очень подходит! :xm_09:

Partajează acest post

Link spre post
djeky
Chiar asa si o dezmierd Deea, Deica, Dutza, sotul ii spune Andrutza :girl_dance:

Е un nume foarte frumos-imi place, o mai puteti dezmierda Andy! :xm_22:

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator olearusica
Dezastru!!!!! :curtsey: Shi oare chite mai suntem cu fete Andreea shi hramul casei de sf.Andrei. Fata mea s-a nascut de ajunul sarbatorii Sf.Andreei, asa ca al doilea nume l-a primit de la acest sfint: Andreea :curtsey:

Salut pe fetita mea tot Andreea o cheama si hramul casei noastre tot e Sf.Andrei

Partajează acest post

Link spre post
Denise
Salut pe fetita mea tot Andreea o cheama si hramul casei noastre tot e Sf.Andrei

Sa va fie Andreutza sanatoasa!

Partajează acest post

Link spre post
Sara

Si pe fetita mea tot o cheama ANDREEA!! Sotul a ales acest nume si mie imi place foarte mult. :girl_in_love:

Partajează acest post

Link spre post
passione

всегда была против имён , которые созвучны с мужскими. для девочек полно красивых имён. Андрея , Евгения , Александра...

я считаю что каждому своё. а девочку будут дразнить ) подумайте об этом.

Partajează acest post

Link spre post
Huligank@

O prietena de a mea tare a vrut sa numeasca fetitza Andreea...

-dar iata ka la ultimul usg s-a dovedit a fi ka are in burtika un baietzel, si nu fetitza kum ii spuneau mai inainte :girl_in_love:

asa ka planurile s-au skimbat un pik :mail1:

Partajează acest post

Link spre post
veronicika

Andreea, e foarte frumos

Partajează acest post

Link spre post