Taina

Liceu

Postări Recomandate

Taina

Buna ziua!!! Spuneti va rog ce licee dupa parerea D-voastra sunt mai bune. Ma intereseaza mai tare sectorul Botanica( dar de nu se poate si pe oras).Desigur muuult inseamna calitatea studiilor, dar nu mai putin atitudinea fata de copil. Cel mai des in liceele de stat profesorii isi permit sa injoseasca copiii s.a.m.d. Chear si daca copulul invata bine- trebuie sa te inchini lor ca-si trec zilele cu copilul tau...Caci ei permanent iti dau de inteles ca copiii is rai azi....Poate in liceele private e mai bine? cine a incercat sa treaca din liceu de stat in privat? Impartasiti-va parerile. Ce licee stiti bune unde stimeaza personalitatea elevului? Va multumesc.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Delicious
Buna ziua!!! Spuneti va rog ce licee dupa parerea D-voastra sunt mai bune. Ma intereseaza mai tare sectorul Botanica( dar de nu se poate si pe oras).Desigur muuult inseamna calitatea studiilor, dar nu mai putin atitudinea fata de copil. Cel mai des in liceele de stat profesorii isi permit sa injoseasca copiii s.a.m.d. Chear si daca copulul invata bine- trebuie sa te inchini lor ca-si trec zilele cu copilul tau...Caci ei permanent iti dau de inteles ca copiii is rai azi....Poate in liceele private e mai bine? cine a incercat sa treaca din liceu de stat in privat? Impartasiti-va parerile. Ce licee stiti bune unde stimeaza personalitatea elevului? Va multumesc.

Мой сын учится в лицее Прометей,лицей-румынский,но наша семья русскоязычная.Мы уже в седьмом классе,нам нравится.Могу сказать, что начальная школа очень сильная.Требования к детям предъявляют очень высокие, в этом есть и плюсы и минусы, дети , конечно, перегружены.Но это. по-моему,единственный в городе лицей, где изучают сразу два иностранных языка-английский и французский.А насчет лицеев на Ботанике, я слышала, что есть неплохой франкофонический лицей где-то за Марицей.

Partajează acest post

Link spre post
Dream

Noi locuim la Botanica, dar fata studiaza la liceul Gh.Asachi.La Botanica sunt licee, dar depinde ce directie anume vreti sa ia copilul-Liceul teoretic N.Iorga-inclinatie teatrala,"M.Eminescu"-liceu francofon.Este un liceu privat "Elitex",scoala dupa programul "Pas cu Pas".

Partajează acest post

Link spre post
Darnat
Noi locuim la Botanica, dar fata studiaza la liceul Gh.Asachi.La Botanica sunt licee, dar depinde ce directie anume vreti sa ia copilul-Liceul teoretic N.Iorga-inclinatie teatrala,"M.Eminescu"-liceu francofon.Este un liceu privat "Elitex",scoala dupa programul "Pas cu Pas".

si noi intentionam sa mergem la anul viitor la Gh.Asachi dar as mai avea citeva intrebari:

cit costa asociatia lunar sau de ezemplu masa ce parere aveti carte se face?

Partajează acest post

Link spre post
HasK

Va rog frumos sa dati ceva infornatii despre liceul "Elitex" daca este posibil?

Am auzit deapre el, dar nimic la concret.

Unde anume el se afla?

Va multimesc anticipat

Partajează acest post

Link spre post
SabinaCh

A venit timpul sa imi aleg liceul unde voi studia,si uite ca deja e sfirsit de iulie si eu inca nu m-am hotarit,va rog foaarte mult,puteti sa imi recomandati un liceu bun,puternic si,daca aveti ceva informatie despre asa licee ca M.Eliade(Centru),Rebreanu(Botanica),Gaudeamus(Riscani)sau Sadoveanu(Riscani,sa imi faceti cunostinta cu unele aspecte a acestora,va multumesc anticipat,sunt deja intr-o mare panica din cauza ca inca nu mi-am ales locusor,va roog sa ma ajutati!!

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum