KsiuKS

Аллергия

Postări Recomandate

KsiuKS

у моего мужа аллергия, не понятно на что ..ходили к врачу он сказал что на пыль...но как только август сентябрь,он начинает чихать ,сопливить, глаза чешуться и краснеют...

кто чем спасаеться от аллергии?ПОдскажите..

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vicky
у моего мужа аллергия, не понятно на что ..ходили к врачу он сказал что на пыль...но как только август сентябрь,он начинает чихать ,сопливить, глаза чешуться и краснеют...

Zirtek,efectul la o pastila dureaza 24 ore.

Teste la alergeni i-ati facut?

Partajează acest post

Link spre post
KsiuKS
Zirtek,efectul la o pastila dureaza 24 ore.

Teste la alergeni i-ati facut?

тестты делалаи ,а есть ли какое то средство которое поможет на долго а не только на 24 часа.?

Partajează acest post

Link spre post
Vicky
тестты делалаи ,а есть ли какое то средство которое поможет на долго а не только на 24 часа.?

Nu cunosc altceva ce ar ajuta mai mult timp,24ore se socoate efect indelungat.

Sotul meu tot facea alergie,si a facut si testele-care au aratat ca sunt negative,dar prin metoda excluderii am determinat ca avea alergia la cafea(testele medicale nu includ alergenul cafea),si de 3 ani ttt nu are nimic,si nici medicamente nu folsoeste.

Partajează acest post

Link spre post
@niri

у моего мужа тоже самое, только все переходило в бронхиальную астму, по 2 раза в год ложился в больницу. начали ездить в соленую шахту в Слэник Молдова, еще купили специальный апарат Салина. Прошел еще диагностику у врача-аллерголога, принимал лечение. Сейчас ттт все прошло, редко бывают приступы и то проходят почти незаметно.

Partajează acest post

Link spre post
Кисюня

Вообще лучше бы к аллергологу и правда сходить.Вроде бы более квалиффицированые в 1 поликлинике.

Только когда пойдете оденьтесь попроще, а то они когда видят что хорошо одет дерут больше.

Partajează acest post

Link spre post
@niri
Вообще лучше бы к аллергологу и правда сходить.Вроде бы более квалиффицированые в 1 поликлинике.

Только когда пойдете оденьтесь попроще, а то они когда видят что хорошо одет дерут больше.

мужу посоветовали пойти в Диагностический Центр (около РКБ) там у них есть и врачи-аллергологи и лаборатория. Платил он только в кассу за анализы и все. Фамилия врача если не ошибаюсь д-на Казаку.

Partajează acest post

Link spre post
Каштанка

@niri, по поводу Салины: вы в аптеке купили в виде куска соли?

Partajează acest post

Link spre post
Кисюня
мужу посоветовали пойти в Диагностический Центр (около РКБ) там у них есть и врачи-аллергологи и лаборатория. Платил он только в кассу за анализы и все. Фамилия врача если не ошибаюсь д-на Казаку.

Я фамилию врача уже не помню,т.к. это было лет 6 назад.

диагностический центр я думаю тоже хорош.

Partajează acest post

Link spre post
BabaYaga

Я видела такое в кабинете в пол-ке. Это как кусок соли но внутри лампа которая нагревает ее.

Partajează acest post

Link spre post
@niri

ой, только сейчас увидела вопрос

салину покупали в Румынии, это специальный аппарат, у которого внутри кусок соли.

Partajează acest post

Link spre post
iraida

Salut.

Eu nu am ai avut alergie in viaza mea,dar 2 ani in urma s-a inceput chinul meu.

Am inceput sa fiu alergica la o planta care se numeste Ambrosia(e numele ei aici).Nu stiu daca se gaseste in Moldova,caci am cautata info si am gasit ca in Europa se gaseste in Francia,Ungheria,Aus

tria,Germania,nord Italia.Polenul ei este cel mai alergen dintre toate.

Ea infloreste in august si perioada care da mai multe probleme e a 2a jumatate a lunii august-septembrie,pina dau frigurile.E c-am aceias perioada ca al sotului tau.

Eu o luna si jumatate m-am simtit foarte rau:nasul vesnic curgea,dificultate a respira,conjunctivit

a.Eram asa di strasnica...

Testul mi-a dat ca-s alergica la ambrosia.Si de acum inainte,pe toata viata,voi suferi.Unicul ce poi face e sa nu fiu in aceasta perioade aici,in Italia.

Am folosit picaturi nas antialergici,picatur

i ochi,pastile antialergice(cu actiune 12 ore) si o suspensie pentru inhalatii.

Partajează acest post

Link spre post
Фыцка

У меня тоже алергия на всякую ерунду :poka: . Последний раз было весной этого года, была у алерголога в поликлинике на Чеканах, сказали алергия на цветения. Назначили лечение и самое главное - ДИЕТА, которая исключает, как обычно, кислое, соленое, красные и оранжевые овощи и фрукты............

Лечилась я лечилась и опять понеслось по новой эта алергия и все из-за того что сьела кусок хлеба с шоколадным маслом, что является очень сильным алергеном /обычное масло можно есть/.

В итоге все лечение начала с начала, как и диету. После 1,5-2 месяцев начала по чуть-чуть есть запрещеные продукты, ттттт все отлично, надеюсь весной следующего года таких сюрпризов не будет.

Лекарства не помню какие, помню капли в нос, капли в глазки и таблеточки 2 вида.

Partajează acest post

Link spre post
Tibberoon

Am avut akum 1 saptamina alergie la citrice de credeam ca mor..aratam ca un porc..toata umflata si ku bubite...1 saptamina picuratori,injectii,

pastile.Aveti grija ce portocale mincati si de preferat sa le spalati,chiar daca apoi se curata coarja.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum