mantaluta_nata

Localuri, Cluburi De Petrecere

Postări Recomandate

mantaluta_nata

Salutare.Ma intereseaza informatii despre localuri sau cluburi unde ati petrecut revelionulin anii precedenti si cum a fost.Eu am cautat pe net si nu am gasit nimic propuneri de Anul Nou.Stiti ceva?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
irishkkka

In Консомолка recenta erau 2 pagini cu cluburile si restauranturile care ofera seri de revelion erau indicate chiar si preturile!

Partajează acest post

Link spre post
МАМзель
Salutare.Ma intereseaza informatii despre localuri sau cluburi unde ati petrecut revelionulin anii precedenti si cum a fost.Eu am cautat pe net si nu am gasit nimic propuneri de Anul Nou.Stiti ceva?

stitsi, intimplator am auzit de la robotul pe 1189 (Moldtelecom) ca dau asa info, au ceva lista si dau amanunte referitor la program si pret/pers....tb de incercat (e contra plata, insa sint banuti :yes: )

si iata aici o lista este http://kp.md/daily/24209/413213/

Partajează acest post

Link spre post
mantaluta_nata

Multumesc mult fetelor.Am gasit ce-mi trebuie... :smile:

Partajează acest post

Link spre post
МАМзель
Multumesc mult fetelor.Am gasit ce-mi trebuie... :girl_impossible:

cu placere... dar ce interesant ai gasit? chiar azi am avut o discutie cu prietenii ce si cum facem de AN...

Partajează acest post

Link spre post
mantaluta_nata
cu placere... dar ce interesant ai gasit? chiar azi am avut o discutie cu prietenii ce si cum facem de AN...

Pai am vrut de la inceput sa gasesc ceva ...mai liber, adica noi vrem sa sarbatorim acasa cu ai nostri pina pe vreo unu si apoi sa mergem undeva in club sa sarbatorim mai departe...Am vazut ca doar la Military este aceasta posibilitate.Azi voi suna si voi intreba, ca masa oricum tre de rezervat...

Sau mergem cu totii pe data de 1, cu prietenii, cumatrii,mai in scurt cei tineri dornici de distractie; Dar nu stiu ce program au cluburile pe aceasta data...

Partajează acest post

Link spre post
МАМзель
Pai am vrut de la inceput sa gasesc ceva ...mai liber, adica noi vrem sa sarbatorim acasa cu ai nostri pina pe vreo unu si apoi sa mergem undeva in club sa sarbatorim mai departe...Am vazut ca doar la Military este aceasta posibilitate.Azi voi suna si voi intreba, ca masa oricum tre de rezervat...

Sau mergem cu totii pe data de 1, cu prietenii, cumatrii,mai in scurt cei tineri dornici de distractie; Dar nu stiu ce program au cluburile pe aceasta data...

N a t a, ai sunat acolo? ai ceva info noua?

Ieri am fost la Decadence club - acolo va fi 60 euro (doar assorti din fructe + sampanie), insa e posibil si 95 euro (meniu de banchet, ~14-15 mincaruri)... La Roma - 95 euro

Partajează acest post

Link spre post
mantaluta_nata

Da, deci dezamagire totala!!!!!!!!!!!!!!!!!Am sunat la o cunostinta, am facut rost de numarul administratoareide la Razgulyaeff, am sunat mai intai sa vad ce program au pe data de 1 la bar...Fetele de acolo sunt cam scumpe la vorba dar mi-au zis ca lucreaza pe data de 1 si sa sun la sa rezervez la administratoare.Cand sun, ea imi zice ca ei de fapt nu lucreaza pe data de 1, caci vor lucra in noaptea de revelion pina tarziu.Asa ca-nimic.La Military am inteles ca nu are rost..Dar voiam ceva un club mai serios, ca sa fie muzica pe placul tuturor.fetelor, dar voi stiti alte localuri care vor fi deschise pe data de 1?

Partajează acest post

Link spre post
МАМзель
Da, deci dezamagire totala!!!!!!!!!!!!!!!!!Am sunat la o cunostinta, am facut rost de numarul administratoareide la Razgulyaeff, am sunat mai intai sa vad ce program au pe data de 1 la bar...Fetele de acolo sunt cam scumpe la vorba dar mi-au zis ca lucreaza pe data de 1 si sa sun la sa rezervez la administratoare.Cand sun, ea imi zice ca ei de fapt nu lucreaza pe data de 1, caci vor lucra in noaptea de revelion pina tarziu.Asa ca-nimic.La Military am inteles ca nu are rost..Dar voiam ceva un club mai serios, ca sa fie muzica pe placul tuturor.fetelor, dar voi stiti alte localuri care vor fi deschise pe data de 1?

ааа, tak voi pe a 2-a zi fceti planuri? bravo :girl_impossible:

noi tot mai speram in noaptea de revelion. insa preturile-s mama mia... am vrut la razguleaeff - 1500lei si cam asa peste tot

cred eu ca n-are rostul de cheltuit atitia bani (de la 4 perechi aproape 900? si inca probleme cum si ce cu copiii, sa-i duci mai tirziu pe la bunei la culcare)... totusi mai bine acasa, la o masa cu delicatese :girl_cry2:

Partajează acest post

Link spre post
mantaluta_nata
ааа, tak voi pe a 2-a zi fceti planuri? bravo :girl_cry2:

noi tot mai speram in noaptea de revelion. insa preturile-s mama mia... am vrut la razguleaeff - 1500lei si cam asa peste tot

cred eu ca n-are rostul de cheltuit atitia bani (de la 4 perechi aproape 900? si inca probleme cum si ce cu copiii, sa-i duci mai tirziu pe la bunei la culcare)... totusi mai bine acasa, la o masa cu delicatese :wink2:

Pai asa si noi am hotarat..in noaptea de reveion petrecem cu ai nostri...a doua zi pe la cumatri, prieteni si seara la TUSOVKA...Eu vreau mult..ca de cand n-am mai sarit in sus la disco...............

........Vad eu poate gasesc ceva...

In "tineretea mea" stiu ca din contra prima zi a anului toate discotecile faceau ceva special, dar acum vad ca s-au lenevit..... :girl_dance:

Partajează acest post

Link spre post
МАМзель
Pai asa si noi am hotarat..in noaptea de reveion petrecem cu ai nostri...a doua zi pe la cumatri, prieteni si seara la TUSOVKA...Eu vreau mult..ca de cand n-am mai sarit in sus la disco...............

........Vad eu poate gasesc ceva...

In "tineretea mea" stiu ca din contra prima zi a anului toate discotecile faceau ceva special, dar acum vad ca s-au lenevit..... :pleasantry:

daca gasesti vre-un club/programa interesanta da de stire, please... eu cam m-am dezamafit in ultima vreme sau poate am imbatrinit)))peste tot e kislota... pt. mine e foarte importanta e musica, prefer sa merg la retro-vecerine (razguleaef, buduar), vreo doua ori am nimerit in Decadance club la salsa party - e vesel, insa nu intotdeauna

:smile:

Partajează acest post

Link spre post
mantaluta_nata
daca gasesti vre-un club/programa interesanta da de stire, please... eu cam m-am dezamafit in ultima vreme sau poate am imbatrinit)))peste tot e kislota... pt. mine e foarte importanta e musica, prefer sa merg la retro-vecerine (razguleaef, buduar), vreo doua ori am nimerit in Decadance club la salsa party - e vesel, insa nu intotdeauna

:smile:

OK, se pare ca avem aceleasi gusturi...Nici mie nu-mi place house-ul, adica o piesa-doua e bine, dar toata seara nu prea merge pentru distractie.Voi cauta totusi vreo posibilitate sa iesim undeva sa dansam.... :blush:

Partajează acest post

Link spre post
mantaluta_nata

Fetelor, e cosmar ce scumpete e in cluburile noastre!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!va scriu pe blog ce-am vazut! Servicii de ..r..t dar preturi europene!!!!!!!!!!!!!1

Partajează acest post

Link spre post
Beatrice

Девчонки посоветуйте пожалуйста !!! Где хорошо готовят ? Новогодний шоу программы?

Кто уже встречал в прошлом году в ресторанах отзывы .Буду очень очень благодарна.

Partajează acest post

Link spre post
margo1

В который раз убеждаюсь, что рестораны не самое лучшее место для новогодней ночи. Дорого, и сожалению, часто не качественно.

Вот, например, в прошлом году праздновали НГ в Леогранде. Вот не помню точно сколько заплатили. Но прилично, факт. Да, обстановка и антураж понравился- была приятная музыка, красивый зал. Но стол.... Меню выглядело солидно, а по факту... Например, вместо крабового мяса в одной из закусок- крабовые палочки. Из двух основных блюд на выбор- по факту был только один вариант. Не серьезно как минимум:) Уже под утро зашли в convention center, там была диско. Цены- просто ад. Вот хорошо, заказали люди ведь там стол, выпили "гарантированные" напитки. Но ведь всё равно ещё что-то заказывать будут. И тут засада.... Например, пиво стоило 70 лей. Стакан сока- 30 лей. Можно только представить цены на крепкий алкоголь.

Наврядли я ещё буду праздновать НГ в каких-то заведениях.

Partajează acest post

Link spre post
Капризка

а вот мы впервые задумались о праздновании НГ в заведении.

Кто еще собирается? Где какие цены? Мы только начали узнавать, пока безрезультатно.

Подскажите, кто уже узнавал хоть что-то?

Например, что слышала я. Ресторан Квин. вот их объявление.

Ресторан, приглашает Вас отпраздновать с коллективом приближающиеся зимние праздники, а так же весело встретить Новый Год!

Мы приготовили для Вас:

•  

разнообразное Новогоднее меню

•  

живую музыку

•  

лазерное шоу

•  

развлекательную программу, розыгрыши, конкурсы и призы

а также к нам придут Дед Мороз и Снегурочка!

Мне сказали, что вроде меню - 750 лей с чел. Стол почти как на свадьбу. То есть 11 закусок + горячее.. (ну примерно).

Выпивка - можно принести свою!! (но у меня сомнения)

Но! это только слухи, сама еще не звонила.

Ресторан Free Style

Меню - 600 лей с человека. Тоже стол нормальный.

Выпивка - только 1 бутылка шампанского на двоих. Остальное в баре за дополнительную плату.

Нет шоу программы - только диджей.

Editat de Капризка

Partajează acest post

Link spre post
neea

а вот мы впервые задумались о праздновании НГ в заведении.

Кто еще собирается? Где какие цены? Мы только начали узнавать, пока безрезультатно.

Подскажите, кто уже узнавал хоть что-то?

Я очень люблю вот этот ресторан http://www.restauran...pa.md/news.html

И готовят там невероятно вкусно. Можно позвонить и спросить что они предлагают на новый год по цене (кстати, в разделе новости есть уже информация о новогоднем меню)

Сама я никогда не празднавала новый год в заведении, мне кажется дороговатое удовольствие. Хотя, наверное, когда-то решусь :) Может, когда детка родится и подрастет, захочется скинуть ее бабушке и новый год просто пойти с мужем и поужинать :) а потом гулять по городу и пить шампанское :)

Editat de neea

Partajează acest post

Link spre post
Gavanna

мы года четыре назад отмечали НГ в дискотеке Декаданс... это там где ресторан Ла РОма... только ресторан на первом этаже а дискач внизу под рестораном. в дискотеке было в 2 раза дешевле чем в ресторане и в 2 раза веселее и куражистей:)))) потом в середине ночи к нам вниз начали спускатся мужички в костюмах тройках:)))) сразу было ясно что из ресторана:)))

там в ресторане было очень ярко, светло, помпезно... все в костюмах и вечерних платьях.. чинно и важно..

в дискотеке был угар.

это был мой лучший новый год... хотя возможно тут сыграла роль компания а не место.

но по факту - по приезду к ресторану.. стоял стол, пару забористых и веселых официантов которые дули в дудки, свистели, хлопали хлопушки и никого в ресторан не впускали пока не хлопнешь коктейль:))) прям на входе ощущение праздника:))) потом как заходишь, вещи скинули и к нам подбежала девушка с большой коробкой и предложила нам выбрать че мы хотим. там были всяки ушки светящиеся, ушки зайчики, просто дурацкие и смешные колпаки, шарики, конфети и прочая мишура. мы это все дело набрали, нацепили:)))

далее.. была программа... была снегурка стриптизерша, был парный стриптиз.. очень красиво танцевали на шесте парень и девушка и в процессе танца раздевали друг друга... че то еще не помню уже чего. конкурсы и все такое...

были девочки гоу-гоу :))) много и развратно плясали... муж нафотал фоток с чужими задницами больше чем с моим лицом:)))))))

еда была вкусная, блюда большие.. цены не помню... но мы остались довольны.. мы выпили алкоголь который заказали сразу, потом вдули коньяк который притащили с собой мимо охранников, потом заказывали текилу, потом вино:))))в общем звезды кремля на утро некоторые товрищи с нашей компании наблюдали:))))))

и уходя мы сделали для себя вывод - хорошо что все таки не помпезный ресторан а чумовая диско:))) все оторвались по полной программе:)

Partajează acest post

Link spre post
Nastysha

мы года четыре назад отмечали НГ в дискотеке Декаданс... это там где ресторан Ла РОма...

прямо вот прочитала и позавидовала,так красочно описали,что захотелось пойти и оторваться тоже так по полной.

Мы тоже с мужем сидим и думаем куда податься.

Editat de lareeska

Partajează acest post

Link spre post
Капризка

мы года четыре назад отмечали НГ в дискотеке Декаданс... это там где ресторан Ла РОма...

а меня дискотеки уже не привлекают))) старею видимо)))).

все эти девки полуголые, музыка тыц тыц тыц, бум бум бум)))))))))

короче.. нее, не для меня.

я скорее люблю что-то среднее. например диско-бары. то есть где можно и потанцевать и посидеть поговорить.

или в ресторанчик но не помпезный.. а что-то такое, чтобы не толпа народа, а как обычно на свадьбах.. Чтобы танцы, развлекаловки всякие. но не просто дискотека...

Editat de lareeska

Partajează acest post

Link spre post
Amanda

Мы тоже планировали в том году встретить в ресторане, но ни одна из бабушек не хотят сидеть с детьми в новый год а мы так надеялись(((

Планировали Голден Лайон

Partajează acest post

Link spre post
Настенька

прямо вот прочитала и позавидовала,так красочно описали,что захотелось пойти и оторваться тоже так по полной.

Мы тоже с мужем сидим и думаем куда податься.

ага, я тоже прочитала на одном дыхании, мы тоже еще в раздумьях насчет НГ

Partajează acest post

Link spre post
Gavanna

ооо! цены падают! 600 - 750 лей с чела... это нормально..

мы тогда 4 года назад когда искали рестораны были по 100 долларов 100 евро с чела... диско 50 доларов-евро... так что кризис добрался и до ресторанного бизнесса...

все эти девки полуголые, музыка тыц тыц тыц, бум бум бум)))))))))

аааа!!! хочу хочу!!!! сейчас когда дитенок маленький очень трудно выбиратся и поэтому особенно ценно..

а я как раз подумала что мы еще молоды для ресторанов:)))) к живой музыке я равнодушна... и уж тем более к репертуару ресторанному...

уж лучше диджей, джинсы в обтяг, блестящий топ и надурится и набесится и пофиг как ты выглядишь:))) главное весело:))))

Partajează acest post

Link spre post
Nastysha

ооо! цены падают! 600 - 750 лей с чела... это нормально..

мы тогда 4 года назад когда искали рестораны были по 100 долларов 100 евро с чела... диско 50 доларов-евро... так что кризис добрался и до ресторанного бизнесса...

аааа!!! хочу хочу!!!! сейчас когда дитенок маленький очень трудно выбиратся и поэтому особенно ценно..

а я как раз подумала что мы еще молоды для ресторанов:)))) к живой музыке я равнодушна... и уж тем более к репертуару ресторанному...

уж лучше диджей, джинсы в обтяг, блестящий топ и надурится и набесится и пофиг как ты выглядишь:))) главное весело:))))

+1000000 тоже так хочу.Мне эти ресторанны и все чинно-благородно уже поднадоело,хочется как раньше в отрыв и в хлам ййййййууууууу :dance4:

Partajează acest post

Link spre post
Libra

Мы хотим в Voice Club пойти, цена новогодней ночи у них 900 лей, есть шоу программа, стоимость песен тоже входит в эту цену. Трабл в том, куда пристроить ребенка, бабушка сопротивляется:(

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum