bestik

открылся хороший магазинчик одежды

Postări Recomandate

IriSка
Cu placere :xm_11:

я там тоже была, понравилось, ассортимент хороший, купила себе джинсики :xm_11:

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tadry
я там тоже была, понравилось, ассортимент хороший, купила себе джинсики :xm_11:

поздравляю :xm_11: носи на здоровье!!!

Partajează acest post

Link spre post
Noela
aaaa, sorry :xm_11:

Cum sa explic mai bine, stii Prospectul Tineretului colt cu strada Ierusalim, pe partea cum merge transportul obstesc spre circ, exact la colt in cladirea cea vechie galbena este o usa de lemn, cum intri in partea stanga la primul etaj

dar imi pare ca pe cladire este o tablichika cu streaul SUA, si pe ferestre e acelas steag si scrie STOCK din SUA

nu stiu cit de clar am explicat :xm_11: dar in realitate e usor de gasit

explicatia intr-adevar e detaliata da iaca str Ierusalimului nu prea stiu unde-i

cam ce cladire ar fi pe acolo - fosta BTR (acum e restorantul Golden Lion daca nu ma insel), Maternitatea? restorantul Sanatatea? eu pe-acolo nu prea ma primblu, numai prin treacat de aceea si stiu doar cladirile astea mai voluminoase

mersi daca mai specifici :xm_11:

Partajează acest post

Link spre post
Osetrina
explicatia intr-adevar e detaliata da iaca str Ierusalimului nu prea stiu unde-i

cam ce cladire ar fi pe acolo - fosta BTR (acum e restorantul Golden Lion daca nu ma insel), Maternitatea? restorantul Sanatatea? eu pe-acolo nu prea ma primblu, numai prin treacat de aceea si stiu doar cladirile astea mai voluminoase

mersi daca mai specifici :xm_11:

Я так представляю, что ул. Иерусалим начинается от бывшей школы №9 и утыкается в здание Академии, на ней расположены агентство Робинзон, а с другой стороны - роддом и отель Турист.

:xm_11: Лучшие остатки, на мой взгляд, собраны в магазине Зима/Лето.

Partajează acest post

Link spre post
Oxidado

а это хде?

Partajează acest post

Link spre post
tadry
Я так представляю, что ул. Иерусалим начинается от бывшей школы №9 и утыкается в здание Академии, на ней расположены агентство Робинзон, а с другой стороны - роддом и отель Турист.

спасибо, Osetrina :xm_11: da, magazinul se afla lpe partea opusa strazii unde este maternitatea:) adica cum mergi de la BTR in sus spre Ministerul Finantelor, adica treci pe linga Maternitate, traversezi strada (Ierusalim) si exact la colt e cladirea data

:xm_11: mi-ai trezit amintiri nostalgice cu Sanatatea si fosta banca:)

встречный вопрос, а где находится Зима/Лето? :xm_14:

Editat de tadry

Partajează acest post

Link spre post
Osetrina
спасибо, Osetrina :xm_11: da, magazinul se afla lpe partea opusa strazii unde este maternitatea:) adica cum mergi de la BTR in sus spre Ministerul Finantelor, adica treci pe linga Maternitate, traversezi strada (Ierusalim) si exact la colt e cladirea data

:xm_11: mi-ai trezit amintiri nostalgice cu Sanatatea si fosta banca:)

встречный вопрос, а где находится Зима/Лето? :xm_11:

На Ботанике, на конечной 119-й и 160-й маршруток в одном здании с Эндис-пиццей. Там каждую неделю завоз и, соответственно, уценка. А вещички ну очень оригинальные.

Partajează acest post

Link spre post
tadry
На Ботанике, на конечной 119-й и 160-й маршруток в одном здании с Эндис-пиццей. Там каждую неделю завоз и, соответственно, уценка. А вещички ну очень оригинальные.

спасибо, теперь дело за малым - где деньги взять? :xm_11:

Partajează acest post

Link spre post
Noela
спасибо, Osetrina :xm_01: da, magazinul se afla lpe partea opusa strazii unde este maternitatea:) adica cum mergi de la BTR in sus spre Ministerul Finantelor, adica treci pe linga Maternitate, traversezi strada (Ierusalim) si exact la colt e cladirea data

:xm_22: mi-ai trezit amintiri nostalgice cu Sanatatea si fosta banca:)

встречный вопрос, а где находится Зима/Лето? :xm_05:

tac, pentru cei care peste 30 de ani se considera kisinaueni - trec pe linga maternitate in sus si nu traversez strada (adica bulevardul Tineretului), ramin pe aceiasi parte a strazii, din cate inteleg e cam la colt cu strada pe care se da drumul la vale transportul de la Sun City?

:xm_01: nici scoala 9 nu prea am idee unde se afla

:xm_22: sper ca amintirile sunt placute

не думала что я такой чайник

Partajează acest post

Link spre post
tadry
tac, pentru cei care peste 30 de ani se considera kisinaueni - trec pe linga maternitate in sus si nu traversez strada (adica bulevardul Tineretului), ramin pe aceiasi parte a strazii, din cate inteleg e cam la colt cu strada pe care se da drumul la vale transportul de la Sun City?

:xm_01: nici scoala 9 nu prea am idee unde se afla

:xm_01: sper ca amintirile sunt placute

не думала что я такой чайник

scoala 9 nu stiu nici eu :xm_22:

nuuu, cred ca eu stau prost cu explicatul

da, ramii pe aceiasi parte, nu traversezi bulevardul, traversezi stradela din fata, da, e exact la colt cu strada pe care se da drumul la vale transportul de la Sun City, acolo la inceputul cladirii este o usa din lemn asas masiva, intri si imediat in mina stringa e intrarea

stii ce m-am gindit acum - sper sa merite magazinasul asta atita discutie pe marginea sa :xm_05:

:xm_22:

foarte placute, demult, cind lucram pe acolo in fiecare seara treceam pe la Sanatatea "in stuh" la o bericica...

Partajează acest post

Link spre post
Noela
scoala 9 nu stiu nici eu :xm_22:

stii ce m-am gindit acum - sper sa merite magazinasul asta atita discutie pe marginea sa :xm_05:

:xm_01:

foarte placute, demult, cind lucram pe acolo in fiecare seara treceam pe la Sanatatea "in stuh" la o bericica...

poate nu merita dar las sa fie in lista, mie imi plac asa magazine, nu tot timpul gasesti ceva bun 9mai ales marimi mici), dar daca ai noroc atunci te bucuri ca ai un lucru calitativ la pret bun

acum se pare ca am inteles, mersi mult

:xm_22:

cand mi-ai zis de Sanatate si maternitate am crezut ca la resto ai facut nunta iar la maternitate respectiv bebelul :xm_01:

Partajează acest post

Link spre post
tadry
cand mi-ai zis de Sanatate si maternitate am crezut ca la resto ai facut nunta iar la maternitate respectiv bebelul :xm_01:

nu :xm_01:

ma bucur ca s-a clarificat locatia magazinului si iti doresc succese la cumparaturi!

Partajează acest post

Link spre post
Oxidado

А по каким дням завоз?

Partajează acest post

Link spre post
Капризка

:xm_305: Лучшие остатки, на мой взгляд, собраны в магазине Зима/Лето.

а какие цены на вещи? примерно.

Partajează acest post

Link spre post
m'amy

fetelor, despre acest magazin vorbitzi? :xm_305:

Бэнулеску-Бадони 28/1 работают(пока) с10 до 18,в воскресенье с 10 до 17

он находится между Эк Академией и Фидеско,по противоположной стороне,в бывшем помещении ресторана "Зигзаг",

в том же здании,где "Ipрon"(там большая вывеска),рядом еще киоск какого-то фэст-фуда,большие стеклянные двери в торце здания(вывески еще нет),нужно пройти через бывшую терраску........вот,

вроде все объяснила

мужские большие размеры.......ну до 54 (включительно) есть точно,хотя муж мерял,говорит,что есть и больше........

вот

Partajează acest post

Link spre post
Osetrina
а какие цены на вещи? примерно.

Юбка МЕХХ - 300 лей, куртка МЕХХ - 500-700 лей

Джинсы Tomy Hilfiger - 300 лей - если полежат , то можно и за 170 нарыть

Но, главное - там вещи оригинальные, с изюминкой

Когда завоз - не помню, сорьки :xm_306:

Вот так... такое рыбное место раскрыла, для себя ж берегла. Молчала-молчала... :xm_305:

Partajează acest post

Link spre post
LissyFox
Юбка МЕХХ - 300 лей, куртка МЕХХ - 500-700 лей

Джинсы Tomy Hilfiger - 300 лей - если полежат , то можно и за 170 нарыть

Но, главное - там вещи оригинальные, с изюминкой

Когда завоз - не помню, сорьки :xm_04:

Вот так... такое рыбное место раскрыла, для себя ж берегла. Молчала-молчала... :xm_09:

Эхх, Тамара.... все разболтала :xm_05:

Я до беременности тоже там периодические набеги устраивала :xm_05:

Кстати, там-же и купила себе беременную куртку (черная, балоневая, широкая и тееееплая - с перьями внутри :)) за 600 лей. И самая-самая моя любимая розовая рубашка Tommy Hilfiger - оттуда-же, 300 лей :)

Ой, че-то поперло меня, давно не покупала себе ничего, ломка наверное :xm_10:

Извините за :xm_22:

Partajează acest post

Link spre post
anastasiako

А мы в Зима Лето всей семьей одеваемся :xm_01: Открою вам еще один секрет про этот замечательный магазинчик :xm_12: там бывают грандиозные скидки!!!!!!но надо слушать радио(мой муж так узнал)

А еще мы посещаем "Остатки сладки"-раньше завозили вещи из Германии,недавно перешли на Италию.В ноябре оторвала себе штанишки :xm_17: покрой отличный,лежат как родные.В этом магазинчике мы с открытия отовариваемся,вот правдо в Зима Лето ассортимент прикольней будет :xm_01:

Partajează acest post

Link spre post
Osetrina
А мы в Зима Лето всей семьей одеваемся :xm_24: Открою вам еще один секрет про этот замечательный магазинчик :xm_06: там бывают грандиозные скидки!!!!!!но надо слушать радио(мой муж так узнал)

А еще мы посещаем "Остатки сладки"-раньше завозили вещи из Германии,недавно перешли на Италию.В ноябре оторвала себе штанишки :xm_14: покрой отличный,лежат как родные.В этом магазинчике мы с открытия отовариваемся,вот правдо в Зима Лето ассортимент прикольней будет :xm_301:

Любопытненько, надо заглянуть в Остатки сладки, а то немецкий ассортимент меня отпугнул :xm_306:

Partajează acest post

Link spre post
Капризка

Сорри, а где находятся магазины "Остатки сладки" ? и какие там цены

А в Зима-лето сегодня загляну.

Editat de Капризка

Partajează acest post

Link spre post
anastasiako
Сорри, а где находятся магазины "Остатки сладки" ? и какие там цены

А в Зима-лето сегодня загляну.

"Остатки сладки" -я посещаю магазин который в центре :xm_11: Между центральной Бомбой и магазином белья(насколько я помню).В полуподвальном помещении :xm_02:Цены разные,брюки я брала за 360лей,качесто отменное.Кофточку за 120лей.Пиджаки прикольные смотрела за 450лей

Editat de anastasiako

Partajează acest post

Link spre post
Капризка

Была я сегодня в "Зима-Лето". Либо у них сегодня остались вещи похуже, не знаю... но себе ничего не подобрала. Расстроилась.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Nataly P
Была я сегодня в "Зима-Лето". Либо у них сегодня остались вещи похуже, не знаю... но себе ничего не подобрала. Расстроилась.

Не расстраивайся, ты бывай чаще, звони, я так поняла что инфу про ЗИМАЛЕТО каждый тихонечко держит для себя.

"Остатки сладки" -я посещаю магазин который в центре :smile: Между центральной Бомбой и магазином белья(насколько я помню).В полуподвальном помещении :sad:Цены разные,брюки я брала за 360лей,качесто отменное.Кофточку за 120лей.Пиджаки прикольные смотрела за 450лей

Что то насегодняшний день я не видела там уже Остатки Сладки.

Partajează acest post

Link spre post
wormik

Остатки Слдаки- уже дааааавно закрыт.....

Partajează acest post

Link spre post
vkusnaia

+1 Тоже прям ниче хорошего не заметила. Сколько подобных магазинов видела, никогда не могла ничего выбрать - секонд какой-то да и цены ого-го. Или мне просто не везет...

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum