Tinika

Ajutor-nervii Cer Calmare!

Postări Recomandate

Tinika

Aneta buna ziua,

Descriu situatia - am o fetita, iute foc. Nu sta lucului o secunda si permanent face nazdravanii. E copil ca toti copiii, o iubesc la nebunie, dar simt ca am ajns la o limita la capitolul rabdare. Cind face cite o pozna eu inteleg ca nu a facut-o special, ca asa sa intimplat. Dar eu ma enervez intr-o secunda si nu intotdeauna ma comport cu intelegere si rabdarae. Nu intotdeauna imi ajunge rabdare sa-i lamuresc ce anume nu a facut bine , si incep sa strig la dinsa. Eu inteleg ca nu e normal asa, ca e mica inca si neindeminatica. Dar oboseala ce se trage inca de cind am nascut-o, permanent numai cu mine vrea sa stea, sa o duc in brate, adoarme seara foarte tirziu, tragedia din familie in care traiesc de 1 de zile se simt acut.

Imi poti spune ce medicament as putea sa administrez in scop de calmare a nervilor? Autotreningul nu mai merge....

P.S. Sper ca este shansa si nu ajung la durca inainte de vreme....

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Amanda

Inga, toti uneori trecem prin asa momente, si trebuie sa intelegem ca e copil, nu prea multe intelege, iar strigind des putem face si mai rau, si in afara de neuroza pe care o are mama, va avea si copilul.

Toti avem probleme, grijele zi- de zi,si desigur vrem sa ne odihnim, dar din cauza copilului nu se primeste.

Iata apare si nervozitatea pe care nu o putem tine in noi. Iesiti mai mult afara, acolo lasi toate grijele casei si te ocupi doar de copil.Si la sigur ca in afara de oboseala mai sunt cauze ale nervozitatii.Cauta-le si rezolva-le.

Sigur ca poti lua si medicamentul pentru a te calma putin.

Incepe de la cele naturale: Alora sau Novopasitul.

Editat de Amanda

Partajează acest post

Link spre post
Tinika
Inga, toti uneori trecem prin asa momente, si trebuie sa intelegem ca e copil, nu prea multe intelege, iar strigind des putem face si mai rau, si in afara de neuroza pe care o are mama, va avea si copilul.

Toti avem probleme, grijele zi- de zi,si desigur vrem sa ne odihnim, dar din cauza copilului nu se primeste.

Iata apare si nervozitatea pe care nu o putem tine in noi. Iesiti mai mult afara, acolo lasi toate grijele casei si te ocupi doar de copil.Si la sigur ca in afara de oboseala mai sunt cauze ale nervozitatii.Cauta-le si rezolva-le.

Sigur ca poti lua si medicamentul pentru a te calma putin.

Incepe de la cele naturale: Alora sau Novopasitul.

Multumesc frumos de raspuns. Chiar de azi voi incepe administrarea caruiva din medicamentele sus numite.

Inca o data multumesc, eu inteleg ca nu e bine, dar uneori nu ma pot abtine... Sper din tot sufletul sa se rezolve cit mai curind problemuta mea.

O zi buna.

Partajează acest post

Link spre post
Amanda

Succes.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum