IngaDarii

Sala "Busuioc"

Postări Recomandate

IngaDarii

Ce pareri aveti despre sala Busuioc , vreau sa fac acolo nunta dar nu am auzit nimik despre acest lokal, cum mincarea, care sunt plusurile cares is minusurie, ajutatzima va rog :wink:

Editat de irishkkka

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Lilka

Ca sala este destul de incapatoare si frumoasa, dar sincera sa fiu nu mi-a placut deloc mincarea. Sunt farfuriile pline si multe, dar de fapt nu prea ai ce minca, adica sunt prea multe infrumusetari(verdea

ta, ceapa, morcov in forma de trandafir s.a.m.d.) si cind te uiti sub ele sint doar vreo 3 bucatele de casacaval sau carne. Apropo si salaturile deloc nu mi-au placut. Sa nu crezi ca sunt prea pretentioasa, dar am mai fost la diferite manifestari in diferite restaurante si in privinta mincarii, asta, nu mi-a placut cel mai mult. Dar, ma rog, poate ca depinde cine si ce comanda....

Nu va suparati, nu as vrea sa va schimb impresia despre acest restaurant, doar vreau sa va sfatui sa atrageti atentia la aceste chestii, cind veti face meniul...

Partajează acest post

Link spre post
Буся

год назад у моих финов была там свадьба-мне всё понравилось

Partajează acest post

Link spre post
Наталис

я жила прямо рядом, единственное что могу сказать, зал востребованный, т.к. 2-3 раза в неделю там проводятся свадьбы, не реже

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator natalyka
Ce pareri aveti despre sala Busuioc , vreau sa fac acolo nunta dar nu am auzit nimik despre acest lokal, cum mincarea, care sunt plusurile cares is minusurie, ajutatzima va rog :snow_04:

Am fost la o nunta in luna februarie, mi s-a parut totul normal, fara prea multa verdeata, chelnerii erau foarte atenti, mincarea gustoasa, nu am observat nici o abatere de la norme. Doar ca am fost apoi la alta nunta, tot la Busuioc doar ca in luna noiembrie, si nu mi-a placut, ca era putina mincare, gaina nu avea nici un gust, chelnerul s-a apropiat doar de doua ori de noi si in plus mincarea calda era mai mult rece decit calda. Sau ma gindesc ca s-a intimplat din cauza numarului mic, dupa parerea mea de chelneri, ei nu reuseau. Erau 6 chelneri pentru un numar de 150 de invitati, ma gindesc ca ar fi trebuit sa fie cite un chelner la masa de 12 persoane. Asa o abatere e posibila din cauza ca pentru prima nunta s-a cheltuit cite 720 lei persoana, iar pentru cea de-a doua cite 600lei.

Primesti dupa cit cheltui. Mie imi place sala foarte tare, este mult loc de dans, fata de alte restaurante. Noi deja am rezervat sala pentru august 2009.

Partajează acest post

Link spre post
P4olka

Noi vom sarbatori nunta noastra la "Busuioc", in mai. Mi-a placut ff mult sala, e mare si luminoasa. Sper ca totul va fi bine!! cit despre aceia ca era puţina mincare, totul depinde de meniul care lau facut mirii.

Partajează acest post

Link spre post
Amanda

Am fost recent in aceasta sala.

E destul de draguta, incapatoare.Mi-au placut ca e cu doua nivele, mesele sunt rotunde, ce e foarte comod.

Are un scrinciob-arca.

Foarte frumos era facuta masa de furshet.

Mincarea era gustoasa si deosebita.

Deservirea foarte buna, ne-au schimbFt farfuriile de vreo 5 ori

Partajează acest post

Link spre post
@LIONCIK

Din cite stiu toate bucatele nu se fac in incinta restaurantului, dar sunt aduse din alta parte- ceea ce consider un punct tare negativ

In rest pot sa spun ca este foarte bine

Partajează acest post

Link spre post
Ellyna

Toamna trecuta finii nostri au facut in aceasta sala nunta, ce pot sa spun e ca atat ei cat si invitatii au ramas multumiti si de deservire si de bucate.

Partajează acest post

Link spre post
TAVADISANA

наша свадьба была там. все очень хорошо. еда не жирная, как обычно. очень вкусно . во всем есть мера.

Partajează acest post

Link spre post
Лёвушкина

пару недель назад были там на свадьбе. зал красивый, официанты тож, кухня вкусная, но есть одно НО, вернее было...я отравилась там чем-то...да так, что до температуры 38 с копейками... вот это был огромный минус..но может только мне так повезло :rolleyes:

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum