karapuzik

Nasucul Infundat

Postări Recomandate

karapuzik

Mamicelor ajutatima va rog nustiu ce sa mai fac :blink: .Nasucul copilului e infundat nu-l pot destupa cu nimic. Am incercat ce mi-a prescris medicul navizin am incercat si vibrotil. Am incercat si colanhoe dar nici o reactie nu a starnutat niciodata :girl_cry2: .Nustiu ce sa mai fac. Noaptea saracutul nu poate dormi bine :blink: mii mila de el. :girl_impossible:

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Amanda

Incearca cu Otilinsau Adrianol.

Acestea din toate cel mai bine ne ajuta.

La fel poti procura la comanda Slojnie capli.

Nu lasa nasul infundat, e riscul dezvoltarii otitei.

Editat de Amanda

Partajează acest post

Link spre post
karapuzik

Noi am folosit toate acestea parca era bine si peste o bucata de timp iar mucusori si nasuc infundat. Am crezut ca cu colanhoe va starnuta si va curati nasucul dar nu :tongue: . Mi-au spus despre aloe nustiu sai picur sau ce spuneti?

Partajează acest post

Link spre post
Vicky

Noua ne ajuta cel mai bine Otrivin spray , intreaba daca este in farmacii in Chisinau , arata asa doar ca in loc de ADULT scrie CHILDREN ( pentru copii )

498med.jpg

Partajează acest post

Link spre post
liubic

Incearca Sinupret cite 10 picaturi de 3 ori pe zi. Noua ne-a ajutat mereu, plus la toate el ridica si imunitatea. L-am folosit la indicatia medicului nostru.

Deasemenea poti folosi Marimer, el curata si desfunda bine nasucul.

Partajează acest post

Link spre post
karapuzik
Incearca Sinupret cite 10 picaturi de 3 ori pe zi. Noua ne-a ajutat mereu, plus la toate el ridica si imunitatea. L-am folosit la indicatia medicului nostru.

Deasemenea poti folosi Marimer, el curata si desfunda bine nasucul.

Mersi liubic am sa incerc poate ne va ajuta.

Partajează acest post

Link spre post
iulicica

noua, si nu numai, nea ajutat protargol.solutie cafenie.se da comanda la farmacie.sanatate

Partajează acest post

Link spre post
Танюсик
noua, si nu numai, nea ajutat protargol.solutie cafenie.se da comanda la farmacie.sanatate

Si pe noi Protargol ne ajuta mult acum. :girl_cry2:

Shi mai folosesc uneori solutie fiziologica, din ampule. O incalzesc intre palme shi tor in nasuc, nasucul se desfunda destul de ushor.Apoi scot mucozitatea cu "grushka", preventiv o intorc putin pe burtica sa nu -i inghita.

Fac toata procedura inainte de masa.

De Marimer am auzit shi eu ca e bun. E homeopatic, costa in jur de 100 lei.

:girl_dance:

Partajează acest post

Link spre post
Todi

Noi ne folosim de Marimer, numai cu el putem curati nasucul. Marimer apoi cu "grusa" , dupa procedura baiatul rasufla usor si adoarme lnistit :girl_wacko:

Partajează acest post

Link spre post
D@isy

Si noi am folosit Sinupret cate 7 pic de 3 ori pe zi (dozarea e functie de varsta)

si Nazivin

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator viktorya

FETITA MEA CIND SA NASCUT AVEA NASUL INFUNDAT, SI NOI LA INCEPUT AM AVUT PROBLEME CU RESPIRATIA, MAI ALES NOAPTEA, NOUA DOCTORUL NEA PRESCRIS SALIN, SI SAI TORN IN NAS SI *ссылка* DIN COAJA DE STEJAR SI ROMANITA PARCA NU TIN MINTE EXACT, DAR COAJA DE STEJAR STIU SIGUR

Partajează acest post

Link spre post
amrita07

fetita mea la fel cind s-a nascut avea nasucul parca infundat. nu i-am dat nimic, iar medicul de aici mi-a zis ca este un lucru normal care se intimpla la toti copiii. daca copilasul nu vomita, maninca bine, atunci totul este in regula si nu treb de administrat nici un medicament.

karapuzik, in caz ca medicamentele nu ajuta, incearca sucul de la ceapa. la sigur provoaca stranutul.

Partajează acest post

Link spre post
karapuzik

Fetelor multumesc pentru safturi chiar nu mam asteptat sa vad atitea raspunsuri. :girl_in_love: .

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Zinuta
Incearca cu Otilinsau Adrianol.

Acestea din toate cel mai bine ne ajuta.

La fel poti procura la comanda Slojnie capli.

Nu lasa nasul infundat, e riscul dezvoltarii otitei.

Nu folosi aloe fiindca ei au un os in nasuc care nu este bine format si daca ii provoci stranutul poti sa il deranjezi,foloseste solutie fiziologica,adrianol

i,poti sa-l pui pe burtica sa plinga un pic si asa i se va curati nasucul mai bine ,si noi am avut aceasta problema

Partajează acest post

Link spre post
Nicoly
Mamicelor ajutatima va rog nustiu ce sa mai fac :cry: .Nasucul copilului e infundat nu-l pot destupa cu nimic. Am incercat ce mi-a prescris medicul navizin am incercat si vibrotil. Am incercat si colanhoe dar nici o reactie nu a starnutat niciodata :cry: .Nustiu ce sa mai fac. Noaptea saracutul nu poate dormi bine :cry: mii mila de el. :cry:

Noi folosim Marimer si ne ajuta foarte bine. De fiecare dupa ce il folosim , stranuta si ny avem probleme cu nasucul.

Partajează acest post

Link spre post
LadyMaryAnn

+1 si mai ales e destul de ieften in jur la 8 lei si se poate de procurat de la farmacia 280 de la riscanovca.Sanatate.

Partajează acest post

Link spre post
Tincutza

Foarte bine se curata nasul cu aspirator nazal, se gaseste in farmacii (Felicia mai ales), este de la Marimer si de la Chicco, cost in jur de 130 lei-Marimer si 200 Chicco. nustiu ce m-as face fara el :cry:

Partajează acest post

Link spre post
roma6ka

a mi ispolizovali dlea nosa salin/ o4eni pomogaet

Partajează acest post

Link spre post
victoriaf

Noi folosim de la nastere numai Marimer. La inceput, pina la 3 luni picuram Marimer in unidoze si apoi cu aspiratorul nazal aspiram foarte bine toti mucusorii. Apoi am trecut la spray si pina in prezent il folosim. Eu in fiecare zi ii pun cate un puf in fiecare nara si copilul meu nici nu raceste spre deosebire de alti copii. Am incercat si alte spray-uri dar Marimer ii cel mai bun, de fiecare data m-am intors anume la el si am spus ca nu-l mai schimb pentru nimic in lume, chiar daca el costa putin mai scump, dar ajunge pe mult timp si ajuta foarte bine. Eu personal mi-am tratat sinuzita cronica cu el. Dar pentru nasul infundat foarte tare este si Marimer hipertonic.

Partajează acest post

Link spre post
Liusiutz

A ia delala doma "Salin" :girl_haha: smeshivaiu odnu lojku soli i odnu lojku sodi v odnoi krujke kipeachennoi vodi. Toj samoe poluchaetsea, i pomogaet horosho, i deneg menishe tratishi. Ia tak kapala svoei detke kogda ona bolela, po odnoi kapelike v kajduiu nozdriu 3 raza v deni.

Editat de Liusiutz

Partajează acest post

Link spre post
NadiaB

Mamicilor, voi turnati in ambele nari toata unidoza de marimer pentru copil nou-nascut?

Partajează acest post

Link spre post
taniar85

da QUIXXnu foloseste nimeni?

Partajează acest post

Link spre post
taniar85

:)

Partajează acest post

Link spre post
marina111

QUIXX noua nu ne ajuta delooooc. Nici un efect, si-am mai auzit tot asa o parere, desi costa in jur de 100 lei.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum