oxi

ищу врача трихолога (выпадение волос)

Postări Recomandate

bubbab

выпадают волосы очень много лет . мне мезо , плазмолофтинг , маски, лосьоны, шампунь и.т.д. эффект 0. Единственное на короткое время помогло карбокси . Куда не иду почти от всех врачей в шоке от ихней желание вымогать денег и все. Почти надежд нету (   груз конкретный 

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
taniuwa
3 часа назад, bubbab сказал:

выпадают волосы очень много лет . мне мезо , плазмолофтинг , маски, лосьоны, шампунь и.т.д. эффект 0. Единственное на короткое время помогло карбокси . Куда не иду почти от всех врачей в шоке от ихней желание вымогать денег и все. Почти надежд нету (   груз конкретный 

А в санкосе были? Интересно узнать мнение о трихологе оттуда Инне. Фамилию не помню. Она меня сейчас направила на кучу анализов. И думаю что делать. Сдавать  или нет. Лишних денег нет просто на это все.

Partajează acest post

Link spre post
nolla
La 20.09.2019 la 5:31, bubbab a spus:

Exact aceiasi situatie. Analizele la hormoni sunt in limitele admisibile. Mi se lasa mainile in jos. Singura perioada de stagnare  a caderii a fost perioada sarcinii(((((

Partajează acest post

Link spre post
bubbab
В 20.09.2019 в 09:19, taniuwa сказал:

А в санкосе были? Интересно узнать мнение о трихологе оттуда Инне. Фамилию не помню. Она меня сейчас направила на кучу анализов. И думаю что делать. Сдавать  или нет. Лишних денег нет просто на это все.

Была когда принимала Батыр.Сдала Анализы ,по схеме моталась по врачам (гастроэнтеролог , неуролог , эндокринолог , гинеколог) и все равно мистика. Не помогло понять и за чего выпадения. Увы

У вас может быть по другому , а может и нет. Как лотерея. Вдруг решитесь ... поделитесь и с нами вашим опытом ))  удачь 

Partajează acest post

Link spre post
bubbab
7 часов назад, nolla сказал:

Exact aceiasi situatie. Analizele la hormoni sunt in limitele admisibile. Mi se lasa mainile in jos. Singura perioada de stagnare  a caderii a fost perioada sarcinii(((((

Tot in timpul la sarcina cadea mai putin. Insa tot mult cadea. Amu catastrofal . Hormonii tot in limetele admisibile . Cu toate acestea mi au propus sa ma pun pe hormonale shi asa ferm  convinshi ca asta o sa-mi stopeze caderea. M-am decis sa mai astept cu speranta ca poate voi descoperi cauza....

Partajează acest post

Link spre post
nolla

Acum un an am consultat trihologul de la Medpark,  Batir Irina. Diagnoza care mi s-a pus este Alopecie Androgenica la femei. Din cuvintele ei chestia asta nu se trateaza( Se poate doar mentine caderea parului care a mai ramas pe scalp, la un nivel admisibil cu ajutorul substantei MINOXIDILUM. Am inceput atunci sa aplic Pilfud, dar dupa putin timp am renuntat pentru ca mi-a aparut matreata de la el cu mancarimi  ale scalpului. D-na medic mi-a zis ca alcoolul care intra in preparat ca substanta aditionala imi usuca scalpul si trebuie de gasit preparatul sub forma de lotiune. Dar dupa ceva cautari pe internet am vazut ca e mult marketing in jurul acestei substante. M-a pus in garda asta si de atunci asa si nu am mai facut nici un tratament.

Partajează acest post

Link spre post
bubbab
5 часов назад, nolla сказал:

Acum un an am consultat trihologul de la Medpark,  Batir Irina. Diagnoza care mi s-a pus este Alopecie Androgenica la femei. Din cuvintele ei chestia asta nu se trateaza( Se poate doar mentine caderea parului care a mai ramas pe scalp, la un nivel admisibil cu ajutorul substantei MINOXIDILUM. Am inceput atunci sa aplic Pilfud, dar dupa putin timp am renuntat pentru ca mi-a aparut matreata de la el cu mancarimi  ale scalpului. D-na medic mi-a zis ca alcoolul care intra in preparat ca substanta aditionala imi usuca scalpul si trebuie de gasit preparatul sub forma de lotiune. Dar dupa ceva cautari pe internet am vazut ca e mult marketing in jurul acestei substante. M-a pus in garda asta si de atunci asa si nu am mai facut nici un tratament.

La mine cade de pe toata zona capului totuna tot cu radacini. Si mie mi a zis diagnos alopetie difuza andronegica. D.doctor Boris Nedelciuc inca mi a prescris minoxidil , Irina Batir tot o prescris regain minoxidil insa de la acest preparat imi cade parul mai tare. O zis sa continui , am facut 1 luna shi ceva , nimic schimbare . ba chiar din contra. Da face parul sleit shi uscat ca paiul. Nici un tratament nu m-o luat. Contraceptive nu am incercat. 

Am citit ca de la demodex tot cade parul. Vreu sa dau analiza. 

Partajează acest post

Link spre post
bubbab

Eu am facut analiza tisulara a parului. Am trimis prin posta in Moscova. Arata ca nu se alimenteaza cu minerale. Tot e la scara de jos de norma sau mai jos de norma. In singe aproape toate micoelementele is normale. 

Partajează acest post

Link spre post
nolla
Acum 3 ore, bubbab a spus:

La mine cade de pe toata zona capului totuna tot cu radacini. Si mie mi a zis diagnos alopetie difuza andronegica. D.doctor Boris Nedelciuc inca mi a prescris minoxidil , Irina Batir tot o prescris regain minoxidil insa de la acest preparat imi cade parul mai tare. O zis sa continui , am facut 1 luna shi ceva , nimic schimbare . ba chiar din contra. Da face parul sleit shi uscat ca paiul. Nici un tratament nu m-o luat. Contraceptive nu am incercat. 

Am citit ca de la demodex tot cade parul. Vreu sa dau analiza. 

Acelasi efect secundar am avut si eu de la minoxidil. Cadea mai mult decat fara el. Dar si in prospect am citit ca initial are loc un invers efect si dupa care substanta incepe sa actioneze si se stopeaza caderea. Eu nu am apucat sa vad decat is efectul invers deoarece ma navalise matreata. Si la mine sunt in limite normale elementele in sange. La mine nu e de ajuns ca cade si pe zi ce trece am tot mai putin dar si parul dupa tip este foarte subtire si fin. De contraceptive mi-a zis si mie Batir dar eu refuz sa le iau. Chiar nu vreau sa intervin medicamentos in functionarea sistemului hormonal. In cazul meu am gandesc ca ar putea fi si stresul o cauza, sunt foarte emotionala de natura.

De demodex nu am auzit, o sa consult Nenea google sa vad despre ce spuneti.

Partajează acest post

Link spre post
taniuwa
5 часов назад, bubbab сказал:

Eu am facut analiza tisulara a parului. Am trimis prin posta in Moscova. Arata ca nu se alimenteaza cu minerale. Tot e la scara de jos de norma sau mai jos de norma. In singe aproape toate micoelementele is normale. 

Подскажите пожалуйста , где вы делали такой анализ?

Partajează acest post

Link spre post
bubbab
5 часов назад, taniuwa сказал:

Подскажите пожалуйста , где вы делали такой анализ?

http://www.microelements.ru/

Partajează acest post

Link spre post
bubbab
8 часов назад, nolla сказал:

In cazul meu am gandesc ca ar putea fi si stresul o cauza

In legatura cu stresul...Presupun ca e un raspuns standart dat la toti cei ,la care nustiu rezolvarea, nustiu cum sa caute sau unde sa mai caute cauza. 

Sau mai zik ca e genetic (sunt de acord in cazul alopetii androgenice ,in urma investigatiilor inca  este confirmat shi chiar in acest caz inseamna ca ar fi posibil de controlat hormonii cu contraceptive)

Insa am observat ,la citi am fost :Nici tare nu vor sa se aprofunde in tema asta. Tot timpul is grabiti.

Editat de bubbab

Partajează acest post

Link spre post
bubbab

Sau iti prescrie o sumedenie  de produse , proceduri scumpe ... cu gindul ca poate o sa  renunte shi nu o sa se mai afle de incomptentsa lor .  

Sau cu greu mergi pina la urma shi te intilneshti cu unul din raspunsul standart . 

Editat de bubbab

Partajează acest post

Link spre post
bubbab

:dash1:

Partajează acest post

Link spre post
nolla
La 23.09.2019 la 4:32, bubbab a spus:

Sau iti prescrie o sumedenie  de produse , proceduri scumpe ... cu gindul ca poate o sa  renunte shi nu o sa se mai afle de incomptentsa lor .  

Sau cu greu mergi pina la urma shi te intilneshti cu unul din raspunsul standart . 

Da, din nefericire asa si este. 

Partajează acest post

Link spre post
Sadhaka

Была у Инны в Санкосе, она меня гоняла по анализам и врачам, причем анализам она доверяет только в некоторых частных лабораториях.Врачам тоже: гинеколог-эндокринолог  в Санкосе, гастролог в диагностическом центре. Консультация проходила минут 15. Потеряла кучу денег и времени. А воз и ныне там. Диагноза она мне не поставила. Бросила все это когда гинеколог просмотрела ворох бумаг с моими анализами, развела руками типа не к чему придраться, но сказала попробовать сдать еще какие-то анализы, может они покажут. Я все сдала, но когда получила результаты поняла что я сдаю одно и то же по второму кругу. 

Теперь хожу в медазур. Там в приятной обстановке проходит консультация. Час длится. По анализам и врачам не гоняли, я пришла со свежими результатами(общий, гармоны, паразиты) этого было достаточно. Выписали микроэлементы и втирать миноксидил. Долго сомневалась, но после прочтения массы материала что аллопеция не лечится, и про миноксидил, решила рискнуть.  После 3х месяцев применения заметила, что стали расти новые волоски. Все одной длины. 

Partajează acest post

Link spre post
bubbab

Salutare... 

Am fost la laboratorul unilab de pe Dacia 3/4 shi am dat analiza la demodex shi fungi la gene, sprincene,fatsa shi par. La fatsa shi gene o gasit demodex ( shi mie mi-a dat sa ii vad) , dar la par shi sprincene spori de ciuperci. Mi-a prescris tratamentul traditional care cu baltushka shi spirtoasa solutie ( nu tin minte denumirea). In a 2 sapt de tratament nu era nici o amiliorare shi la par жесть.Eu din 2008-2009 am observat caderea mea abundenta shi fara oprire, mi- a ramas f.f.f. putin.Nustiu cum sa maschez raritatea inafara de a umbla cu parul scurt. Am vazut in farmacie stop demodex shi demolan forte. Am cumparat , am facut tratament la fatsa de vre-o 10 zile shi nu am ramas incintata de rezultat ( e mai bine ca schema cu baltushka). Insa la par spal in fiecare zi ori cu 2 in1 sapun lichid stop demodex ori 3 in 1 Demolan forte sapun lichid si este efect. Mi-a redus cu mult caderea, pina la 80 fire pe zi. La o prietena care tot ii cade parul i- am dat putin sapun demolan shi ii cade mai putin. E la a 3-a zi. 

Mesaj Pentru cine o sa incerce :

Impartiti experienta. 

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum