YaKa

Как выбрать школу? Mergem la anul viitor la scoala.

Postări Recomandate

Darnat
Noi mergem in clasa intii, dar nu ne-am hotarit pina la urma sa mergem la liceul M. Eminescu sai N.Iorga de la Botanica?

Poate imi recomanda cineva? Please :bye:

eu v-as recomanda N. Iorga

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pupy
eu v-as recomanda N. Iorga

Multumesc:)

nu cunoaste-ti intimplator pe cineva de acolo? vreun profesor la clasele primare?

Partajează acest post

Link spre post
Ineta

nu cunoaste-ti intimplator pe cineva de acolo? vreun profesor la clasele primare?

Galusca Galina, Cozac Nadejda - invatatoare cu stagiu si experienta bogata, am tot respectul pentru dumnealor. Dar nu stiu daca vor lua clasa intii la toamna, sunati la anticamera si intrebati. La Iorga este concurs pentru clasele primare la inceputul lui iunie.

Partajează acest post

Link spre post
Pupy

Galusca Galina, Cozac Nadejda - invatatoare cu stagiu si experienta bogata, am tot respectul pentru dumnealor. Dar nu stiu daca vor lua clasa intii la toamna, sunati la anticamera si intrebati. La Iorga este concurs pentru clasele primare la inceputul lui iunie.

Nu vor sa-mi raspunda la intrebari...mi-au spus ca vom afla totul dupa testare si in genere sa nu-i deranjam cu asa intrebari...secretara ori ca nu are voie sa raspunda la asa intrebari, ori asa-i ne amabila?...

Vrem foarte mult sa reusim cu intrarea in aceasta scoala. ne este convenabil din toate punctele de vedere.

Multumesc oricum :sad: , am sa ma stradui neaparat sa aflu de dumnealor.

Partajează acest post

Link spre post
Pupy
Galusca Galina, Cozac Nadejda

Dar dvoastra nu aveti intimplator vreun nr. direct la dumnealor? :blum:

Multumesc mult :laught1:

Partajează acest post

Link spre post
Ineta
Dar dvoastra nu aveti intimplator vreun nr. direct la dumnealor? :blum:

Multumesc mult :laught1:

Imi pare rau, dar nu am numarul lor de telefon. Poate va apropiati la liceu de dumnealor ca sa sondati terenul si cu ocazia asta va informeaza ce invatatoare vor lua la anul clasa intii.

Partajează acest post

Link spre post
Pupy
Imi pare rau, dar nu am numarul lor de telefon. Poate va apropiati la liceu de dumnealor ca sa sondati terenul si cu ocazia asta va informeaza ce invatatoare vor lua la anul clasa intii.

Asa voi face, :blum: la o plimbare cu caruciorul...

Multumesc mult de tot:)

Partajează acest post

Link spre post
Luciza

Cine mai are informatie despre scoala 83 si scoala 12 va rog spuneti. Am un baietel care la 1 septembrie 2010 va merge la scoala si nu putem decide???? Va rog sa ne ajutati.

Partajează acest post

Link spre post
natapostolachi

Fetita mea merge la scoala primara nr.83 acum se numeste Grigore Vieru,afinisat cl.II,sintem foarte multumiti de aceasta scoala,profesoara este foarte buna.Este foarte bine aici deoarece sint numai clasele I-IV si copiii nu sunt obijduiti de clasele mai mari.acum am inceput sa ma gindesc unde sa plecam dupa ce absolvim.Poate cineva stie cite ceva despre liceele Petru Zadnipru si C.Negruzzi? scrietimi varog multumesc anticipat.

Partajează acest post

Link spre post
toropijechka

Всем Добрый вечер! Девченки,подскажите, у кого-нибудь ребенок идет в первый класс в этом году в Герцля? Спасибо огромное заранее.

Partajează acest post

Link spre post
petoxy

Fetelor cine merge la Liceul Berezovski in clasa 3 as vrea sami transfer fetita acolo in clasa cu inclinatie la desen ascult pareri despre profesori si citi bani se colecteaza pentru sarbatori si alte taxe

Partajează acest post

Link spre post
Denissa

Poate cineva stie cite ceva despre C.Negruzzi?

Baietelul meu a mers in 2010 la Negruzzi, profesoara Nina Apostol. REgret enorm ca dupa atitea luni de cautari am dat peste doamna respectiva, chiar si daca ne-a fost recomandata ca o 'mama blajina". Lectiile incep la 8:30 si cam pe la 12, dupa lectia a 4-a mergeam sa-mi iau copilul de la scoala, de fapt la aspect exterior nu semana deloc a scoala, fumeaza TOTI! In jurul scolii, in fata scolii, pe scarile scolii, nestingheriti de prezenta profesorilor, sau chiar si a directoarei (am fost eu martor). Acum caut cu disperare o invatatoare de cl. II, in alta scoala, sau liceu.

Partajează acest post

Link spre post
Irinica

Noi la anul mergem la scoala, suntem de la Ciocana. As vrea sa gasesc o scoala (pretul nu conteaza) unde sunt putini copii in clasa. Fetita mea e cu elemente de autism, nu se poate concentra daca sunt multi copii. Iau in considerare si liceul moldo-turc. Ar fi foarte bine sa fie doar scoala primara, acolo probabil n-o vor obijdui. Si, daca e posibil, as vrea sa asist la lectii, in calitate de terapeut pentru copilul meu, ca doar acum se vorbeste mult de educatia incluziva. Imi trebuie un profesor foarte bun, cu suflet mare, care n-o sa se uite la copilul meu cu ironie. Puteti sa-mi recomandati pe cineva? VA ROG MUUUULT DE TOT!!!!!!!!!!!!!

Imi scrieti, va rog, in privat daca se poate.

Partajează acest post

Link spre post
marinush

Baiatul meu merge la scoala N 82(scoala primara) pe M. Dragan. Am mers aici pentru ca e aproape de casa (asta e foarte important pentru mine), plus am auzit multe lucruri bune despre aceasta scoala de la vecini. E o problema, sunt 25 in clasa, dar lucram mai mult acasa.

Daca nu statea problema cu dusul/adusul de la scoala, cred ca mergeam la Gh. Asachi. Eu acolo am invatat, si pot sa spun multe lucruri bune despre acest liceu.

Partajează acest post

Link spre post
Alielina

Vreau sa stiu parerea parintilor despre Liceul Columna. Care sunt plusurile si minusurile acestui liceu...Multumesc anticipat.

Editat de Alielina

Partajează acest post

Link spre post
neli

am cautat pe forum peste tot, nimic concret nam gasit, referitor la liceu sau scoala primara (Ciocana) pentru copii de la clasa 1 pina la clasa 4 cu inclinatie spre limbi straine

va rog frumos, parintii a caror copii merg la liceu sau scoala in sectorul Ciocana, scrieti va rog, unde anume merg copii dvs.si care sunt impresiile dvs.?

ne interesam acum, caci vrem sa stim care sunt cerintele pentru a sustine examenul de intrare, nea mai ramas un an...

merci anticipat)

Partajează acest post

Link spre post
SCARLETT O/HARA

am cautat pe forum peste tot, nimic concret nam gasit, referitor la liceu sau scoala primara (Ciocana) pentru copii de la clasa 1 pina la clasa 4 cu inclinatie spre limbi straine

va rog frumos, parintii a caror copii merg la liceu sau scoala in sectorul Ciocana, scrieti va rog, unde anume merg copii dvs.si care sunt impresiile dvs.?

ne interesam acum, caci vrem sa stim care sunt cerintele pentru a sustine examenul de intrare, nea mai ramas un an...

merci anticipat)

В 83 начальной школе со 2 класса дети учат английский обязательно, французский факультатив. Записываться идите в феврале-марте, чтоб попасть к тому учителю, к которому хотите. Из минусов то, что классы первого этажа будут сдавать в аренду . Боюсь, чтоб не получился проходной двор. Про ремонт промолчу.... :suicide2:

Partajează acest post

Link spre post
Amelus

Buna, sint noua pe acest forum si am o intrebare catre mamici ce au copii la scoala primara 12 si scoala 83,,Grigore Vieru' .Ce parere aveti despre aceste doua scoli?

Partajează acest post

Link spre post
fantasy

кого интересует, прежде всего, хороший учитель начальных классов (а это для началки альфа и омега) - можете смело идти в лицей Василе Лупу, 38 школа, на Ботанике , к Татьяне Григорьевне - сейчас мы с ней заканчиваем четвёртый, и с нового года она набирает первоклашек.

Т. Г. наш преподаватель с первого класса. В прошлом году нашу 7-ую школу закрыли, и нам, считаю, крупно повезло, что она пришла в новый лицей в нужный нам год) И перешли в новую школу вместе со своей учительницей, в 4-ый класс

Partajează acest post

Link spre post
tomachka

buna. la toamna baiatul meu va merge la scoala, ne gindim sa facem o alegere intre liceul berezovski si scoala primara g.vieru de la ciocana. Poate cineva stie despre profesori BUNI de clase primare din aceste scoli care predau acuma la clasa IV si la toamna vor lua clasa I. va multumesc anticipat!

Partajează acest post

Link spre post
karnabbi

Осенью и нам в школу.

Очень хотелось бы знать есть ли хорошие учителя для первоклашек в лицеях Ginta Latina, N. Dadiani

Кто что знает прошу напишите.....

Очень буду благодарна!

Partajează acest post

Link spre post
lora

buna. la toamna baiatul meu va merge la scoala, ne gindim sa facem o alegere intre liceul berezovski si scoala primara g.vieru de la ciocana. Poate cineva stie despre profesori BUNI de clase primare din aceste scoli care predau acuma la clasa IV si la toamna vor lua clasa I. va multumesc anticipat!

Buna.Baiatul meu a mers la Grigore Vieru clasa intii si am ramas multumita.La momet nu suntem in tara,insa daca ramineam nu plecam de la acea scoala.Ceea ce imi place foarte mult e faptul ca scoala este numai pina la clasa a patra,deci se primeste ca copii cei mai mari au 10 ani.

In legatura cu invatator,la mine fiica prietenei mele acum termina clasa a patra,este la invatatorul domnul Simion,nu-i stiu familia,dar din cite imi amintesc e unicul invatator barbat din scoala,desigur cu exceptia celor de la educatia fizica,ea este foarte multumita de el,numai un singur minus ca el intotdeauna da niste brosuri la copii sau carticele(el este baptist sau ceva de genul asta nu m-am aprofundat),dar desi noi suntem musulmani,pe ea nu a deranjat-o acest fapt,pt ca zice ca el foarte bine invata copii si ii invata valori morale.

merci anticipat)

La liceul Grigore Vieru noi nu am dat examen de intrare.

Partajează acest post

Link spre post
anilag

Fetita mea merge la scoala primara nr.83 acum se numeste Grigore Vieru,afinisat cl.II,sintem foarte multumiti de aceasta scoala,profesoara este foarte buna.Este foarte bine aici deoarece sint numai clasele I-IV si copiii nu sunt obijduiti de clasele mai mari.acum am inceput sa ma gindesc unde sa plecam dupa ce absolvim.Poate cineva stie cite ceva despre liceele Petru Zadnipru si C.Negruzzi? scrietimi varog multumesc anticipat.

va rog foarte frumos Natalia la ce profesoara ati fost ?As vrea sa-mi scimb copilul in alta clasa deoarece nu sun multumita cu clasa si profesoara la care sintem acum

Partajează acest post

Link spre post
anilag

Buna, sint noua pe acest forum si am o intrebare catre mamici ce au copii la scoala primara 12 si scoala 83,,Grigore Vieru' .Ce parere aveti despre aceste doua scoli?

de 83 pot sa va spun ca totusi depinde de profesor,eu nu sunt multumita cu pofesoara noastra,dar am auzit ca sint profesori buni in aceasta scoala,dar cine anume nu cunosc

Partajează acest post

Link spre post
univers1

Salutare! si pe mine ma intereseaza scoli bune in sectorul Ciocana si Riscani. Peste un an mergem si noi la scoala dar inca nu am gasit scoala potrivita si profesorul bun...Imi recomanda cineva o scoala cu clase primare bune? si profesor?

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum