Katrina

Кухонные плиты.

Postări Recomandate

Markovka

Da ati stiut ca se fac si la noi aragazuri... Uzina Alfa mai traieste !!! Am sortiment variat, sunt destul de bunisoare ( Zass, Nord,Indesit sunt departe tare de Alfa)... Preturile - in jjur de 2500 lei

Am vazut ca sunt si in UNIC, dar preturile sunt mai mari un pikuts

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Фыцка
Da ati stiut ca se fac si la noi aragazuri... Uzina Alfa mai traieste !!! Am sortiment variat, sunt destul de bunisoare ( Zass, Nord,Indesit sunt departe tare de Alfa)... Preturile - in jjur de 2500 lei

Am vazut ca sunt si in UNIC, dar preturile sunt mai mari un pikuts

Nu as spune ca sunt bunisoare aragazurile nostre... Parintii au avut pina acum Nord aragaz, mama visa la ziua cind va schimba aragazul. Cuptorul lucra aiurea, deasupra se ardea si inauntru era crud. Setca deasupra s-a deformat din prima zi.... in fine, doar amintiri neplacute.

Tata i-a cumparat aragaz nou, Gorenje, mama e super multumita!

0755279ea459t.jpg

Partajează acest post

Link spre post
Ташечка

У нас варочная панель( газовая) Ariston Hotpoint черного цвета. Единственный недостаток - на ней ней видна каждая пылинка, часто нужно мыть.

Partajează acest post

Link spre post
Мама Даньки

у нас Hansa

c73a399d330c.jpg

Partajează acest post

Link spre post
SuperWoman

La noi e zanussi, sunt foarte multumita!!!!

Partajează acest post

Link spre post
Natalitza
У меня гефест полностью газовая, минусы: система включения и регуляции духовки ужасная, после включения нужно держать нажатой эту кнопку которая выпускает газ и если недостаточно подержать огонь гаснет, всегда нервничаю. Регулировать мощность тоже тяжело стало, заедает - хотя духовке года 3-4. В общем при первой же возможности поменяю

Si la mine e GEFEST 3100. O am de 3 ani. Funcţionează bine, rola coace normal, insa deja s-a ros smaltul in unele locuri, plus ca si desenele de pe panoul din fata au inceput sa se decoloreze. Nu prea merita banii cheltuiti pe ea. Asa ca la prima ocazie asi vrea sa o schimb si eu.

Partajează acest post

Link spre post
Beseonok_07
Si la mine e GEFEST 3100. O am de 3 ani. Funcţionează bine, rola coace normal, insa deja s-a ros smaltul in unele locuri, plus ca si desenele de pe panoul din fata au inceput sa se decoloreze. Nu prea merita banii cheltuiti pe ea. Asa ca la prima ocazie asi vrea sa o schimb si eu.

У нас тоже ГЕФЕСТ. Полностью газовая с грилем. Устанавливал и настраивал ее мастер из магазина, где мы ее купили. 2 года работает отлично. Часто пользуемся грилем. Единственный минус- электро поджиг духовки. Поджигаем зажигалкой. Но нас предупредили сразу о этом недостатке этих плит.Мысль о замене плиты пока нас не посещала.

Partajează acest post

Link spre post
leu

Am avut Bosh, rola era de tot parşivă, am schimbat-o pe Ariston Hotpoint, coace super.

Partajează acest post

Link spre post
Vivani

У нас Gefest с грилем. Осень довольны, хоть и электро поджиг. Спичками не пользуемся. Но если свет отключат, то тогда спички пригодятся.

Partajează acest post

Link spre post
vulpisoara
У нас Gefest с грилем. Осень довольны, хоть и электро поджиг. Спичками не пользуемся. Но если свет отключат, то тогда спички пригодятся.

+1 rola coace super. :mail1:

Editat de vulpisoara

Partajează acest post

Link spre post
GeorgeTA
У меня гефест полностью газовая, минусы: система включения и регуляции духовки ужасная, после включения нужно держать нажатой эту кнопку которая выпускает газ и если недостаточно подержать огонь гаснет, всегда нервничаю. Регулировать мощность тоже тяжело стало, заедает - хотя духовке года 3-4. В общем при первой же возможности поменяю

У меня такая же. И мнение о ней полностью совпадает с вашим. :girl_haha:

Partajează acest post

Link spre post
Клео

La noi e aceeasi plita :girl_in_love:

Partajează acest post

Link spre post
tiggi

у нас Ariston - варочная панель газовая

в перспективе тоже хотелось бы с грилем

Partajează acest post

Link spre post
barberry

Девочки у кого варочная поверхность электрическая, сколько платите за свет в месяц?

Partajează acest post

Link spre post
SCARLETT O/HARA
Наилучший вариант - газовая варочная панель и электродуховка.

В электродуховке намного лучше выпечки получаются.

Согласна, но когда приходит счёт за эл.энергию...:val06: .Для меня главным был эл.поджиг и газконтроль, чтоб не волноваться за своего первоклашку(он сам еду разогревает, а микроволновку не хочу). Для чего нужен гриль так и не поняла(корочка румяная,курица в пакете :mail1: ).

Partajează acest post

Link spre post
Amedeia

noi avem hansa si nu sunt multumita!

Partajează acest post

Link spre post
percik
Согласна, но когда приходит счёт за эл.энергию...:cry: .

не могу сказать что плита сильно увеличила наши затраты на электроэнергию, у нас Siemens с электродуховкой...приходит не больше 200 лей в месяц...готовлю в духовке в среднем 1-2раза в неделю..

Partajează acest post

Link spre post
Аниken

А мы только купили

med_pic_39941.jpg

Уже даже пекла в ней, ничего не подгорает. Я довольна.

Electrolux EKG 511114 W

Partajează acest post

Link spre post
chelga

У нас КАЙЗЕР газовая полностью.Довольна не то слово!!!!

Partajează acest post

Link spre post
Natashika
У меня варочная панель Ariston

i4652_b.jpg

Очень довольна, особенно тройной короной:) А то раньше когда что то жарила, получалось тушенное, а теперь раз два и готово.

вот у меня точно такаяже только цвет темнее, тоже очень довольна и духовой шкаф этой же фирмы

Partajează acest post

Link spre post
Agnesya

noi avem Siemens sun si eu multumita de el

Partajează acest post

Link spre post
Aleena

ce7c176b32a5.jpg

Noi avem marca Indesit.Ne folosim de ea deja de 2 ani.Am ales intre acesta marca...si Bosch..insa ultima depasea pretul de 10000 de lei..ceea ce era prea mult pentru o tanara familie ( o luasem imediat dupa nunta).

Sunt multumita 99,99% de ea! E din inox.Panoul superior functioneaza pe baza de gaz,si se conecteaza electric. Rola e electrica...coace impecabil (!!!!)..are 5 regime de lucru...are si gril,si convector!!! Gatesc in ea niste placintele-minune...si gainile coapte sunt absolut delicoase!!!!!!!! :girl_in_love:

De-ar fi rola dotata cu pereti care se curata automat dupa fiecare coacere...as putea spune ca e IDEALA (mama mea e fericita posesoarea a unui aragaz cu astfel de rola)...insa sunt nevoita sa o curatz eu,de fiecare data cand coc carne in ea !!!!! :spiteful:

5_1_12936966910.71614700_-1_2_14371.833333333_FF3399_536f746920666572696369746920646520.png

01_-1_14793_0000cc_33ff99_496c20617374657074616d206375206472.jpg

Partajează acest post

Link spre post
terrakot

встроенная плита franke

духовка электрическая

минусов пока не нашла!

от духовки в восторге!

Partajează acest post

Link spre post
vinipuhiha

У нас газа нет, так что плита полностью электрическая.

AEG варочная панель стеклокерамика, практически моментально нагревается конфорка, по затратам на электричество намного меньше, чем с блинчиками.

Духовка супер, 8 функций, таймер, температуру сам задаешь.

Пользуюсь 3 года , очень довольна.

Partajează acest post

Link spre post
terrakot

встроенная плита franke

духовка электрическая

минусов пока не нашла!

от духовки в восторге!

нашла минус таймер - механический. начал немного застревать, нужно страховаться ещё другими часами!

Editat de terrakot

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum