Postări Recomandate

MashaManina

Пробовала строго по рецепту делать, получалось здорово! Затем так руку набила, что стало привычней чем макароны сварить. Муж в восторге!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
shamorik

извините за офф-топ, где можно купить формы керамические для лазаньи?? однопорционные

Partajează acest post

Link spre post
elenka

извините за офф-топ, где можно купить формы керамические для лазаньи?? однопорционные

daca nu ma insel am vazut la Luminarc

Partajează acest post

Link spre post
Iao

В Berghoff есть

Partajează acest post

Link spre post
Homiak

Это конечно уже не совсем лазанья, но беру тесто фило и прослаиваю фаршем и соусом , получается вкусно

Partajează acest post

Link spre post
Iao

Это конечно уже не совсем лазанья, но беру тесто фило и прослаиваю фаршем и соусом , получается вкусно

Хорошая идея ещё есть - вместо теста блинчики напечь.

Тоже очень вкусно  :kuk:

Partajează acest post

Link spre post
Lexandra

Сколько же замечательных рецептов. Очень хочется приготовить с рыбой и классическую с курицей.

Partajează acest post

Link spre post
Esteli

lita

Цитата
где то еше продаются листы?мы всегда с мамой делали сами по рецепту andys pizza а теперь сама хочу поробывать

eu am luat saptamina asta de la Fourchette 05kg- 31.5 lei

la fel sunt cointeresata in foile pentru Lasagne, deja pretul este - 0, 5kg- 51.5 lei

Editat de Esteli

Partajează acest post

Link spre post
Кулинарнария

Partajează acest post

Link spre post
asolli

Buna fetelor! Ați încercat careva dintre voi sa puneți la congelator lasagna? Trebuie să pregătesc din timp cu câteva zile și nu știu dacă nu se schimba gustul dacă a fost congelata și apoi băgată la cuptor. Va rog sa îmi spuneți părerea....

Partajează acest post

Link spre post
Experia
Acum 3 ore, asolli a spus:

sa puneți la congelator lasagna? Trebuie să pregătesc din timp cu câteva zile și nu știu dacă nu se schimba gustul dacă a fost congelata și apoi băgată la cuptor. 

Odata ce le congeleaza pe cele preparate industrial, inseamna ca si cele de casa se pot congela.

Gustul oricum se schimba, chiar si la mincarea de ieri, pe care noi oricum o mincam uneori, ca nu ai posibilitate mereu sa faci proaspat. Dar nu cred ca se schimba critic, daca e impachetata bine, sa nu prinda miros de la celelalte produse congelate.

Uneori, cind alta iesire nu-i, ne dam dupa situatie:)

Partajează acest post

Link spre post
Moretta

asolli, puteti s-o puneti la inghetat fara grija

eu deseori asa fac

numai ca, inainte de a o pune la cuptor, lasati-o vreo 2/3 ore sa se dezghete. 

Partajează acest post

Link spre post
asolli
La 20.02.2018 la 13:17, Moretta a spus:

asolli, puteti s-o puneti la inghetat fara grija

eu deseori asa fac

numai ca, inainte de a o pune la cuptor, lasati-o vreo 2/3 ore sa se dezghete. 

Mulțumesc mult....mă gândeam că ar fi ok dar voiam să aflu și părerea gospodinelor care au mă practicat așa.....

Mulțumesc pentru sfat!

Partajează acest post

Link spre post
asolli
La 20.02.2018 la 12:35, Experia a spus:

Odata ce le congeleaza pe cele preparate industrial, inseamna ca si cele de casa se pot congela.

Gustul oricum se schimba, chiar si la mincarea de ieri, pe care noi oricum o mincam uneori, ca nu ai posibilitate mereu sa faci proaspat. Dar nu cred ca se schimba critic, daca e impachetata bine, sa nu prinda miros de la celelalte produse congelate.

Uneori, cind alta iesire nu-i, ne dam dupa situatie:)

Mulțumesc. Încercăm să ne adaptăm când nu reușim totul într-o zi)))

Partajează acest post

Link spre post
Кулинарнария
В 20.02.2018 в 09:19, asolli сказал:

Buna fetelor! Ați încercat careva dintre voi sa puneți la congelator lasagna? Trebuie să pregătesc din timp cu câteva zile și nu știu dacă nu se schimba gustul dacă a fost congelata și apoi băgată la cuptor. Va rog sa îmi spuneți părerea....

Salut ) lasagna poate fi înghețată, dar trebuie dezghețată nu la temperatura camerei, ci în frigider, pe parcursul zilei și apoi se coace în cuptor. Nimeni nu va ghici că laznii au fost pregătiți în avans. De obicei, fac asta înainte de sărbători.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum