Фыцка

оформление зала, машин

Postări Recomandate

Tapka

У нас зал будут украшать композициями из искусственных цветов: большие фужеры на столах у гостей с искуственными цветами (примеро 4 штуки на столе), композиции по краям столов у гостей, большая композиция на призидиуме, герлянда на барной стойке, большой круглый букет на камине, арка и композиция на столе для встречи гостей. И еще они предлагают огромный такой фужер, тоже с искуственными цветами и сезалью для сбора денег. Все это стоит 2000 лей. Выгледит это все очень красиво и торжественно. Цветы даже вблизи не отличить от живых, пока не потрогаешь! Так что, мне кажется, что тратить такие огромные деньги на украшение жывыми цветами стоит только в том случае, если эти деньги не последние в семейном бюджете. Машина (черный мерс) у нас тоже будет украшеннна искусственными цветами (герлянда на переднем и на заднем капоте, букетики на ручках и можно взять еще кольца, но я пока думаю - брать их или нет. Все это входит в стоимость проката. А вот машины для гостей я хочу украсить бантами из фатина и гафрированной бумаги, это если у меня хватит времени все это сделать, а если нет, то тогда просто куплю на базаре ленты, думаю, гости на это сильно не обидятся! :smile:

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
irishkkka

Ириша можно вопросы....через какую фирму вы зал украшаете???

и какое украшение ты хочешь сделать из гафрированной бумаги???

спасибо!

Partajează acest post

Link spre post
Tapka
Ириша можно вопросы....через какую фирму вы зал украшаете???

и какое украшение ты хочешь сделать из гафрированной бумаги???

спасибо!

Нам украшение зала предоставляет ресторан. А украшение я еще не придумала! :cry: Как настроение появиться - сяду за дело, тогда и буду ждать прихода музы! :val19: А может она (в смысле муза) и вовсе не придет! :val19:

Partajează acest post

Link spre post
dorina20md
а во сколько он вам обошелся!!!

по этой же причине решиле настол сами делать композиции

eu am fost acu in mai la o nunta la o prietena si mio zis cam ce pretzuri a avut.. deci cam asa:

buchet pentru mireasă - 600 lei

butoniere - 35 lei

echibană pentru masa mirilor - 650

echibane pentru mesele invitaţilor - 350

echibane pentru masa de furchette - 350

aranjarea mesei pentru întîmpinarea oaspeţilor - 350

toate facute din flori vii!!!

Partajează acest post

Link spre post
irishkkka
eu am fost acu in mai la o nunta la o prietena si mio zis cam ce pretzuri a avut.. deci cam asa:

buchet pentru mireasă - 600 lei

butoniere - 35 lei

echibană pentru masa mirilor - 650

echibane pentru mesele invitaţilor - 350

echibane pentru masa de furchette - 350

aranjarea mesei pentru întîmpinarea oaspeţilor - 350

toate facute din flori vii!!!

stiind ca sau folosit mai mult deo echibana pentru masele invitatiilor...mi cam frica sa ma gindesc in ce bani asta a intrat

Partajează acest post

Link spre post
dorina20md
stiind ca sau folosit mai mult deo echibana pentru masele invitatiilor...mi cam frica sa ma gindesc in ce bani asta a intrat

Pai avea 10 mese... si a pus pe o masa flori pe o masa luminari.. asa in asortiment.. deci a avut 5 echibane pt mese !

la sfirsit le-a daruit invitatiilor!

Partajează acest post

Link spre post
RIKA

а вот мне тоже Наталья Филиповна делает зал полностью,она мне допсчитала и выходит 930 евро,везде живые цветы везде

Editat de irishkkka

Partajează acest post

Link spre post
sergheevna

У нас стол для встречания гостей- 300 лей

Ромашки в 3 залах 25 шт - 250 лей

Сердце(напрокат) - 300 лей

Букеты на столы (из шаров) 4 шт по 3 шара- 170 лей

Итого: 1020 лей

Partajează acest post

Link spre post
dorina20md

Ieftin ai iesit! un plus la bugetu familiei! felicitari!

Partajează acest post

Link spre post
sergheevna
Ieftin ai iesit! un plus la bugetu familiei! felicitari!

да, пытались экономить как только можно... :cry: Спасибо! :girl_crazy:

Editat de sergheevna

Partajează acest post

Link spre post
irishkkka

Ириша а вы в Фиесте делали??

Partajează acest post

Link spre post
sergheevna
Ириша а вы в Фиесте делали??

нет, мы заказывали у тех, у кого и видео/фото :rtfm: если что, могу дать их номер...

Partajează acest post

Link spre post
irishkkka
нет, мы заказывали у тех, у кого и видео/фото :laught1: если что, могу дать их номер...

Ириша скинь в личку пожалуйста

Partajează acest post

Link spre post
dorina20md

la noi mesele sunt dreptunghiulare... si ma gandesc cum se le amenajez.... ma gandeam sa pun cite o compotitie inalta pe fievare masa.... dar aranjamentul asta merge mai mult pt mese rotunde... pt mesele mele mi se pare ca o nu merge compozitai asta inalta... fetelor voi kum faceti ku mesle?

Partajează acest post

Link spre post
irishkkka
la noi mesele sunt dreptunghiulare... si ma gandesc cum se le amenajez.... ma gandeam sa pun cite o compotitie inalta pe fievare masa.... dar aranjamentul asta merge mai mult pt mese rotunde... pt mesele mele mi se pare ca o nu merge compozitai asta inalta... fetelor voi kum faceti ku mesle?

eu o sa pun pe mijlocul mesei cite o stofa frumoasa deasupra fetei de mesa alba(stofa e de culoare aurie), faca acest lucru pentru a face si mesele sa fie o parte integra a decorului...si pe mijlocul mesei voi pune un pahar mare cu apa si un trandafir

Partajează acest post

Link spre post
dorina20md
eu o sa pun pe mijlocul mesei cite o stofa frumoasa deasupra fetei de mesa alba(stofa e de culoare aurie), faca acest lucru pentru a face si mesele sa fie o parte integra a decorului...si pe mijlocul mesei voi pune un pahar mare cu apa si un trandafir

frumoasa idee.. si eu mam gadit asa cu stofa cu luminari petale de tranfadir.. dar mi se pare ca o sa se ofileasca petalele.. si luninarile sunt prea jos.. sa nu-si anine careva vrio mineca :girl_crazy:

Partajează acest post

Link spre post
irishkkka
frumoasa idee.. si eu mam gadit asa cu stofa cu luminari petale de tranfadir.. dar mi se pare ca o sa se ofileasca petalele.. si luninarile sunt prea jos.. sa nu-si anine careva vrio mineca :girl_crazy:

eu am petale uscate...ma gindesc poate sa iau vopsea aurie si sa le vac auriii- ca intradevar aceala vii sa nu aiba pina seara un aspect urit...daca vrei iti dau si tie niste petale si tu deja le vei vopsi cum vrei

Partajează acest post

Link spre post
dorina20md
eu am petale uscate...ma gindesc poate sa iau vopsea aurie si sa le vac auriii- ca intradevar aceala vii sa nu aiba pina seara un aspect urit...daca vrei iti dau si tie niste petale si tu deja le vei vopsi cum vrei

mmm da de unde ai petale? te-ai pregatit din timp? singura le-ai uscat?

Partajează acest post

Link spre post
irishkkka
mmm da de unde ai petale? te-ai pregatit din timp? singura le-ai uscat?

da da stau deja de 2 luni acasa in pachet!singura leam uscat- si creda nu chiar corec am facut ca sau primit inunicate la culoare de atsa vreau sa le vopsesc

Partajează acest post

Link spre post
dorina20md
da da stau deja de 2 luni acasa in pachet!singura leam uscat- si creda nu chiar corec am facut ca sau primit inunicate la culoare de atsa vreau sa le vopsesc

mmmm cred ca vor iesi bine si vopsite... daca ceva te contactez sa te imparti))))))

Partajează acest post

Link spre post
irishkkka
mmmm cred ca vor iesi bine si vopsite... daca ceva te contactez sa te imparti))))))

cu ce mai mare placere

Partajează acest post

Link spre post
dorina20md
cu ce mai mare placere

ms ms

tu cum faci decorul tau? ai ceva poze idei?

Partajează acest post

Link spre post
irishkkka
tu cum faci decorul tau? ai ceva poze idei?

poze am o mie!!! am si unile idei! dar nu stiu la cine sa le realizez :tongue:

Partajează acest post

Link spre post
dorina20md
poze am o mie!!! am si unile idei! dar nu stiu la cine sa le realizez :sad:

pune si tu ceva poze.. poate mai fur vrio idee de la tine :4tivo:

Partajează acest post

Link spre post
sergheevna
poze am o mie!!! am si unile idei! dar nu stiu la cine sa le realizez :rolleyes:

Ириш, тебе Марчел не понравился, если честно? :rolleyes:

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum