Life

Parul Cade Dupa Nastere

Postări Recomandate

Agnesya

Imediat dupa nastere a inceput sa-mi cada parul. Mai ales dupa baie, stringeam cite un pumn de par.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nadiuwa

У меня тоже начали падать после того, как перестала кормить грудью (после 4 месяцев), падали страшно, осталось пару волос на голове, я тоже боялась расчесывать и мыть волосы!!! Сейчас малышу 8 месяцев, а волосы падают, но чуть меньше!! я начала пользоваться капсулами KLERAL SELENIUM , волосы после трех капсул стали расти, прям вот где были лысинка, там пушки волос сейчас растут(мучаюсь страшно, не зацепить ничем)), но выпадать не перестали!!!!

Partajează acest post

Link spre post
micaela

la mine parul e lung asha ca mereu observ cind cade, shi nu era vreo deosebire fata de perioada dupa nastere, insa dupa 4 luni, a inceput sa creasca, umblam cu doua bretoane, unul lung altul scurt shi ca la arici :xm_11:

Partajează acest post

Link spre post
Koral

La mine a inceput simtitor sa cada dupa 3luni de la nasterea fetitei, un pumn intreg scoteam din perie dupa pieptanat si dimineata de pe perna stringeam parul :spiteful: Acum observ ca mai putin cade, reiese ca revenim la normal. Uurrraaa!!!! :girl_wacko:

Partajează acest post

Link spre post
Alexandria

Такая же проблема - через 3 месяца после родов начали страшно выпадать волосы!! Теперь вижу, в чем проблема, потому что всякие средства не помогают... Буду ждать чудесного прекращения выпадения волос!!

Partajează acest post

Link spre post
dadutzaSyl

se vede ca eu-s ceva mai deosebita la kapitolul asta.....la mine a fost exact invers situatiei voastre ,fetelor...........podoaba capilara nu mi-a prea dat batai de cap,am un par destul de des......iar parul de pe korp.....mama miaaaa :tease: a luat-o razna cu totu sistemu meu hormonal........creste mai repede ca niciodata :dash1: daca inainte treceam cu epilatorul peste mine o data la doua saptamini,akuma peste cinci zile ma trezesk iar cu o padure pe picioare :dash1::friends:

se vede ca eu-s ceva mai deosebita la kapitolul asta.....la mine a fost exact invers situatiei voastre ,fetelor...........podoaba capilara nu mi-a prea dat batai de cap,am un par destul de des......iar parul de pe korp.....mama miaaaa :yahoo: a luat-o razna cu totu sistemu meu hormonal........creste mai repede ca niciodata :dash1: daca inainte treceam cu epilatorul peste mine o data la doua saptamini,akuma peste cinci zile ma trezesk iar cu o padure pe picioare :dash1::acute:

Partajează acest post

Link spre post
LIUDASHKA

la mine cred ca a fost ca la majoritatea fetelor! in timpul sarcinii - par normal, cadea foarte putin (adica doar la spalare, asa cum si trebuie sa fie)...Dupa nastere a fost un dezastru total! Si cu parul si cu fatsa - mi-au aparut tot felul de iritatii etc. Tin sa mentionez ca am baut vitamine (Prenatal) tot timpul incepand cu o luna inainte de sarcina (si pana acum beau - au trecut 11 luni). La vreo 9 luni dupa nastere s-a restabilit parul si cu fata e normal. Acum la par chiar am observat ca-mi creste par nou!...Asa ca este viata si dupa nastere...ca eu la una numit moment nu mai aveam speranta! ;)

Partajează acest post

Link spre post
Alyonushka

Малышу три месяца - волосы начали падать страшно!!! Почитав ваши комментарии, буду ждать 6 месяцев! ))

Partajează acest post

Link spre post
Natty18

У меня тоже страшно падали после родов.Но потом ближе к году прекратили.

Partajează acest post

Link spre post
MamiDeDarius

la mine parul n-a cazut deloc...dimpotriva, de curind a inceput a creste mai des. inainte de sarcina era groaznic, peste tot par de-al meu... :girl_cry2:

Partajează acest post

Link spre post
oliakotik

cu prima fata tot normal a fost cu al doilea vom vedea

Partajează acest post

Link spre post
Natalya

у меня падали волосы колоссально примерно после 4 мес после первых родов, после вторых не примомню такого

Partajează acest post

Link spre post
iksilver

у меня дико стали выподать волосы, уже думала что облысею :sarcastic: , через месяцев 5 прекратилось, и волосы на голове еще имелись чему была безумно рада!!!

Partajează acest post

Link spre post
lotos

Да уж...это все или гормоны или авитаминоз или еще какая фигня....К врачу надо конечно же...Но на всякий случай, так сказать для профилактики сделайте маску: Горчица сухая-1 столов.ложка + Кефир-1 стакан + Масло Репейное-1 стол.ложка..........Очень помогает укреплению! Проверенно на себе! Удачи!

Partajează acest post

Link spre post
aza09

у меня после родов ужасно упал иммунитет . и гдето через 3 месяца волосы выпадали так что страшно было до маленьких залысин. и так шивелюра не густая :girl_crazy: потом прошло рипейным маслом делала маски

Partajează acest post

Link spre post
FIyesTA

оооо...я как раз в стадии активного выпадения)) за всю беременность ни одного наверное не выпало, такая шевелюра была...теперь ряды редеют...ничего не делаю :sarcastic:

Partajează acest post

Link spre post
alionuwkaa

nu prea am avut probleme cu parul dar in schimb dupa 2 copil am pierdut 2 masele.

Partajează acest post

Link spre post
ursamajor

У меня выпадали волосы первые 3 месяца после родов, потом все вернулось в норму

Плюс я классно подстриглась и сделала мелирование :bye:

Partajează acest post

Link spre post
LiliaV

si la mine a cazut parul dupa nastere, in special cit am hranit cu pieptul. Si acum mai am problema asta, am facut masti cu Ripeinoie maslo, a ajutat putin. Am mai baut vreo luna ulei de in cite o lingurita mica dimineata (льняное масло) -asta m-a ajutat f bine

Partajează acest post

Link spre post
Emilka

почитала и успокоилась!!! думала уже по врачам проитись... капец- никогда так волосы не выпадали!!!!!!!клоками!!!!! но девочки вы успокоили- никто лысой не остался!!!!!!!!фууууууууууууууу

Partajează acest post

Link spre post
Feeria

и у меня лезли страшно!

каждое утро на подушке клочки находила,боялась расчесываться,очень испугалась, я такое только в кино видела,

за то когда беременной ходила шевелюра была бесподобная

был очень низкий гемоглобин

со временем прошло

Partajează acest post

Link spre post
lumipupsic

Eu, din pacate, nu ma pot lauda ca totul a revenit la normal! Dupa prima nastere da, parul a incetat sa cada cam peste 6 luni, in schimb dupa cea dea doua nastere parul continua sa cada permanent, au ramas si zone cu foarte putin par, se vede pielea. Desigur, aceste zone sint in fata, unde se vede cel mai bine, bretonul a ramas saracut de tot... :shout:

Partajează acest post

Link spre post
lotos

вот и меня догнала такая фигня(((((---пить витамины сказали и дальше

Partajează acest post

Link spre post
Denise

вот и меня догнала такая фигня(((((---пить витамины сказали и дальше

У меня витамины не помогают :(. Начали выпадать около 2-х недель назад. Витамины пью.

То же самое было после первых родов, выпадали, постриглась коротко так как было страшно от количества волос снимаемых с расчески. Через некоторое время волосы восстановились.

Partajează acest post

Link spre post
Emilka

у меня уже месяц выпадает и все никак не остановится!!!!!!! может действительно постричь?

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum