Natachika

Romania

Postări Recomandate

Butterfly

Cocorul nu mai e. Adica a fost reabilitat si inca nu l-au terminat. Haine pentru femei insarcinate sunt in Obor, pe Dorobanti sunt 2 magazine- unul mare la etaj- peste un supermarchet ceva parca, nu mai stiu; celalat e mic, mai spre perla. E intr-adevar un magazin pe langa cocor, mai exact in Piata Sf. Gheorghe. Parca si in maagazinul Victoria am vazut. Si in Cora gasesti, chiar ieri am primit un pliant de la ei unde erau hainute pt viitoare mamici- accesibile si dragute.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Счастливая Мама

Salut tuturor!!!

Suntem a doua i aici , în buharest ! :lol: Am emoţii mari şi impresia plăcută :acute::ok:

Doresc foarte mult să facem cunoştinţă !!!

Poate mîine o să scriu unde anume suntem,ştiu că lîngă apartamentul nostru este park,o să înteb pe soţul cum se numeşte parkul .

Bine ?

adică sper să ne mai vedem!

Partajează acest post

Link spre post
vladislava

Salut tuturor,si eu sunt dinChisinau,acum un an m-am mutat in Romania,m-air fi placut sa tin legatura cu moldovenii plecati in Romania :sad:

Partajează acest post

Link spre post
krestik

Счастливая Мама, так интересно вначале писали на русском, а сейчас читаю что на румынском и на таком красивом! молодцы! и как вам там в румынии? расскажите как справлялись с барьером языковым да и вообще ... просто есть небольшая вероятность , что туда уедем...и вот заглянула :) можете отвечать на румынском, я понимаю ,но не говорю :) как собака блин:) понимаю, что скорее всего нет русской клавиатуры

Partajează acest post

Link spre post
Hatice

Privet!!! kto to iz Ruminii znaet russkii7 v ruminskom ea balbes hoti i jivyzdesi...

Partajează acest post

Link spre post
NovembeRain

Hatice

Cum te descurci in Ro? Brasovul e foarte frumso, numai ca friguros in toate anotimpurile :) Chiar daca sunt vb de limba romana/moldoveneasca si cum ar mai fi ea, adesea imi este greu sa vb cu romanii si mai spun si cite o vb in rusa ei nu ma inteleg. Sau sunt anumite cuvinte pe care eu nu le inteleg si adesea nu le stiu cum e in romana, desigu ca in rusa stiu :) Ma enerveaza ca adesea trebuie sa imi stilcesc limba si ma enervez pe asta :) Ma bucura un singur lucru ca acasa in famile vb asa cum ne-am obisnuit noi de multi ani.

Partajează acest post

Link spre post
Hatice

Hatice

Cum te descurci in Ro? Brasovul e foarte frumso, numai ca friguros in toate anotimpurile :) Chiar daca sunt vb de limba romana/moldoveneasca si cum ar mai fi ea, adesea imi este greu sa vb cu romanii si mai spun si cite o vb in rusa ei nu ma inteleg. Sau sunt anumite cuvinte pe care eu nu le inteleg si adesea nu le stiu cum e in romana, desigu ca in rusa stiu :) Ma enerveaza ca adesea trebuie sa imi stilcesc limba si ma enervez pe asta :) Ma bucura un singur lucru ca acasa in famile vb asa cum ne-am obisnuit noi de multi ani.

Pivet ea Ruminskii ne znaiu... ea juvu v Sfintu Georgie... Prieatno poznakomitsa...

Partajează acest post

Link spre post
NovembeRain

Hatice

A ja na russkom ne o4eni :) ea byla v Sfintu Gheorghe tam byl moto kros :) Ea jivu v Ploiesti 60km ot Bucuresti :)

A ty rabotaiesh? ili doma?

Partajează acest post

Link spre post
Hatice

Privetik!!! ea doma s detkami siju muj rabotaet!!!

Partajează acest post

Link spre post
elena prekrasnaia

Salut la toti! Даже не думала что встречу здесь таких как я, хоть и понимаю практически все, но говорить по румынски пока стесняюсь, хотя если получиться планируем уехать в Румынию.Может разговорюсь когда прижмет, очень хотелось бы. Всем удачи!

Partajează acest post

Link spre post
LIUBITA1981

Salut la toti! Даже не думала что встречу здесь таких как я, хоть и понимаю практически все, но говорить по румынски пока стесняюсь, хотя если получиться планируем уехать в Румынию.Может разговорюсь когда прижмет, очень хотелось бы. Всем удачи!

Buna, invata de pe acum nu astepta sa vii aici si sa inveti!

Partajează acest post

Link spre post
elena prekrasnaia

Sunt de acord, parca stiu ceva, dar n-am practica si mi-e rusine ca fac greseli. Multumesc pentru sfat.

Partajează acest post

Link spre post
calatoarea

fetelor este cineva din Iasi?

am cateva intrebari :)

Partajează acest post

Link spre post
ulybka312

Buna tuturor!

Eu sunt din Iasi, stau aici din 99, am 22 de ani!

Partajează acest post

Link spre post
calatoarea

oo Elena salut!

eu am cateva intrebari, hai ca-ti scriu in privat!

Partajează acest post

Link spre post
Nataly06101988

Поднимаю темку.кто то с Ясс есть?)

Partajează acest post

Link spre post
radulets

buna. este cineva din Ploiesti?

Partajează acest post

Link spre post
nolla

Buna tuturor! Este cineva din Cluj? Merg acolo intr-o deplasarea mai indelungata si mi-ar placea sa tin legatura cu moldovenii stabiliti acolo.

Partajează acest post

Link spre post
Tary
7 минут назад, nolla сказал:

Buna tuturor! Este cineva din Cluj? Merg acolo intr-o deplasarea mai indelungata si mi-ar placea sa tin legatura cu moldovenii stabiliti acolo.

Nu sunt in Cluj, dar am fost acolo, este un oras frumos cu oameni linistiti si inteligenti, as dori si eu o deplasare de lunga durata :)

Partajează acest post

Link spre post
Laura
5 часов назад, nolla сказал:

Am stat in Cluj 9 ani, foarte fain orasul.

Partajează acest post

Link spre post
tanecka

А есть русскоговорящие в Клуже?:sorry:

Partajează acest post

Link spre post
Tary
3 часа назад, tanecka сказал:

А есть русскоговорящие в Клуже?:sorry:

Нет

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum