70 сообщений в этой теме

Cocorul nu mai e. Adica a fost reabilitat si inca nu l-au terminat. Haine pentru femei insarcinate sunt in Obor, pe Dorobanti sunt 2 magazine- unul mare la etaj- peste un supermarchet ceva parca, nu mai stiu; celalat e mic, mai spre perla. E intr-adevar un magazin pe langa cocor, mai exact in Piata Sf. Gheorghe. Parca si in maagazinul Victoria am vazut. Si in Cora gasesti, chiar ieri am primit un pliant de la ei unde erau hainute pt viitoare mamici- accesibile si dragute.

Поделиться этим сообщением

Salut tuturor!!!

Suntem a doua i aici , în buharest ! :lol: Am emoţii mari şi impresia plăcută :acute::ok:

Doresc foarte mult să facem cunoştinţă !!!

Poate mîine o să scriu unde anume suntem,ştiu că lîngă apartamentul nostru este park,o să înteb pe soţul cum se numeşte parkul .

Bine ?

adică sper să ne mai vedem!

Salut tuturor,si eu sunt dinChisinau,acum un an m-am mutat in Romania,m-air fi placut sa tin legatura cu moldovenii plecati in Romania :sad:

Счастливая Мама, так интересно вначале писали на русском, а сейчас читаю что на румынском и на таком красивом! молодцы! и как вам там в румынии? расскажите как справлялись с барьером языковым да и вообще ... просто есть небольшая вероятность , что туда уедем...и вот заглянула :) можете отвечать на румынском, я понимаю ,но не говорю :) как собака блин:) понимаю, что скорее всего нет русской клавиатуры

Privet!!! kto to iz Ruminii znaet russkii7 v ruminskom ea balbes hoti i jivyzdesi...

Hatice

Cum te descurci in Ro? Brasovul e foarte frumso, numai ca friguros in toate anotimpurile :) Chiar daca sunt vb de limba romana/moldoveneasca si cum ar mai fi ea, adesea imi este greu sa vb cu romanii si mai spun si cite o vb in rusa ei nu ma inteleg. Sau sunt anumite cuvinte pe care eu nu le inteleg si adesea nu le stiu cum e in romana, desigu ca in rusa stiu :) Ma enerveaza ca adesea trebuie sa imi stilcesc limba si ma enervez pe asta :) Ma bucura un singur lucru ca acasa in famile vb asa cum ne-am obisnuit noi de multi ani.

Hatice

Cum te descurci in Ro? Brasovul e foarte frumso, numai ca friguros in toate anotimpurile :) Chiar daca sunt vb de limba romana/moldoveneasca si cum ar mai fi ea, adesea imi este greu sa vb cu romanii si mai spun si cite o vb in rusa ei nu ma inteleg. Sau sunt anumite cuvinte pe care eu nu le inteleg si adesea nu le stiu cum e in romana, desigu ca in rusa stiu :) Ma enerveaza ca adesea trebuie sa imi stilcesc limba si ma enervez pe asta :) Ma bucura un singur lucru ca acasa in famile vb asa cum ne-am obisnuit noi de multi ani.

Pivet ea Ruminskii ne znaiu... ea juvu v Sfintu Georgie... Prieatno poznakomitsa...

Hatice

A ja na russkom ne o4eni :) ea byla v Sfintu Gheorghe tam byl moto kros :) Ea jivu v Ploiesti 60km ot Bucuresti :)

A ty rabotaiesh? ili doma?

Privetik!!! ea doma s detkami siju muj rabotaet!!!

Salut la toti! Даже не думала что встречу здесь таких как я, хоть и понимаю практически все, но говорить по румынски пока стесняюсь, хотя если получиться планируем уехать в Румынию.Может разговорюсь когда прижмет, очень хотелось бы. Всем удачи!

Salut la toti! Даже не думала что встречу здесь таких как я, хоть и понимаю практически все, но говорить по румынски пока стесняюсь, хотя если получиться планируем уехать в Румынию.Может разговорюсь когда прижмет, очень хотелось бы. Всем удачи!

Buna, invata de pe acum nu astepta sa vii aici si sa inveti!

Sunt de acord, parca stiu ceva, dar n-am practica si mi-e rusine ca fac greseli. Multumesc pentru sfat.

fetelor este cineva din Iasi?

am cateva intrebari :)

Buna tuturor!

Eu sunt din Iasi, stau aici din 99, am 22 de ani!

oo Elena salut!

eu am cateva intrebari, hai ca-ti scriu in privat!

Поднимаю темку.кто то с Ясс есть?)

Buna tuturor! Este cineva din Cluj? Merg acolo intr-o deplasarea mai indelungata si mi-ar placea sa tin legatura cu moldovenii stabiliti acolo.

7 минут назад, nolla сказал:

Buna tuturor! Este cineva din Cluj? Merg acolo intr-o deplasarea mai indelungata si mi-ar placea sa tin legatura cu moldovenii stabiliti acolo.

Nu sunt in Cluj, dar am fost acolo, este un oras frumos cu oameni linistiti si inteligenti, as dori si eu o deplasare de lunga durata :)

5 часов назад, nolla сказал:

Am stat in Cluj 9 ani, foarte fain orasul.

Создайте аккаунт или авторизуйтесь, чтобы оставить комментарий

Комментарии могут оставлять только зарегистрированные пользователи

Создать аккаунт

Зарегистрировать новый аккаунт в нашем сообществе. Это несложно!

Зарегистрировать новый аккаунт

Войти

Есть аккаунт? Войти.

Войти

• Недавно просматривали   0 пользователей

Ни один зарегистрированный пользователь не просматривает эту страницу.