Diana

Ziua De Nastere A Copilului | День Рождения Ребёнка

Postări Recomandate

domnicadi

da, am citit toata tema, si inteleg ca in afara de McDonald si Andy's Pizza nu este alt loc pentru zi de nastere la copii nu avem unde serba. noi vom fi 15 maturi si 4 copii su vom merge la Andy's la sculeanca...

da, am citit toata tema, si inteleg ca in afara de McDonald si Andy's Pizza nu este alt loc pentru zi de nastere la copii nu avem unde serba. noi vom fi 15 maturi si 4 copii su vom merge la Andy's la sculeanca...

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
blonditza

noi ne-am gandit sa facem ziua copilului la iarba verde.... oricum e mai, va fi frumos cred. pentru ca la McDonalds nu-mi place mancarea lor.... la Andy's, e prea banal.... la toate zielle de nastere tot una si aceeasi Andy's si gata... asa ca mergem la natura... :val14:

Partajează acest post

Link spre post
Lia

Liuţa împlineşte un anişor în iunie şi am decis cu soţul că cel ma bine va fi la iarbă verde cu atît mai mult că noi cu soţul suntem toamna şi iarna ne-am săturat de localuri. De ziua Liuţei aşa dar vom fi în sânul naturii.

Partajează acest post

Link spre post
Diana

Degraba fiul cel mare implineste 7 ani. Ma gindesc sa ii fac ziua de nastere cu prietenii (la cafenea) si cu nasii de botez la padure.

Anul trecut am fost la McDonalds(sunt aici fotografii), copii s-au distrat de minune. Anul acesta cred ca vom alege Andy's pizza sau Casa Dolce. Conteaza mult si partea financiara.

Partajează acest post

Link spre post
Ванилька

Мы праздновали первый день рождения Виталии в Delice D`ange.

Заняли половину 2-го этажа.

Нам очень понравилось (правда деток было только 3 и они преспокойно себе играли в детском уголке)

Зал перед приходом гостей выглядел вот так:

ed0a72db17b7t.jpg

На дне рождения собрались самые близкие нам люди. Мы с мужем придумали как их отблагодарить за подержку, внимание, заботу и т.п- вручили им благодарности, с фотографией Виталии.

Благодарность была вручена и коллективу кафэшки, за организацию первого праздника Виталии.

Прошло более полугода, заходим мы с Виталией в Delice (на mini-офф Nati&Cris) и наши девочки мне показывают, типа смотри- мы тебя узнали :wink2::girl_dance: - смотрю, а на стене у детского уголка наша благодарность, да еще и в рамочке висит- приятно!

Partajează acest post

Link spre post
alka79

Degraba fiul cel mare implineste 7 ani. Ma gindesc sa ii fac ziua de nastere cu prietenii (la cafenea) si cu nasii de botez la padure.

Anul trecut am fost la McDonalds(sunt aici fotografii), copii s-au distrat de minune. Anul acesta cred ca vom alege Andy's pizza sau Casa Dolce. Conteaza mult si partea fin

скажи пожалуста где находится Delice D`ange и примерно сколько вы потратили

Partajează acest post

Link spre post
Sandra

Ziua de nastere a copiilor se poate de facut la cele 3 cafenele de copii din oras

Delice d'ange - vis-a -vis de Biblioteca Nationala,

л. 31 Августа 1989, 117 / 2

Тел: (+ 373 22) 24-14-28

Факс: (+ 373 22) 24-51-39

Casa Dolce Patiserie

ул. Армянская 33/1

тел:(+37322) 20-28-38,

моб:(+373) 079 705 708

casa-dolce@mail.md

www.casadolce.allmol

dova.com

si mai este una la Botanica langa "Mani Dibace", dar nu-mi amintesc denumirea

Apoi sunt cafenele la beby holl si la et.4 Elat (207 407), la ultima am avize foarte bune.

Pentru cei mai maricei si nu numai - am gasit si la bolling asa servicii de organizare a Zilelor de nastere pentru copii.

Plazza bolling club- 63 73 07

Aceasta informatie nu este publicitate, am cautat pentru copilul meu si stiu ca e greu da gasit ceva variante.

Partajează acest post

Link spre post
Sandra

Diana

Intrebarea nu este adresata mie, dar daca imi permiti, voi incerca sa spun 2 cuvinte. Am facut anul trecut acolo ziua de nastere a baiatului. Am mers cu vre-o 2 saptamani si am bronat ora, am dat un avans. Nu tin minte cat a costat, daor ca m-am zapacit in toate quiche -urle cele, si i-am spus administratoarei sa faca singura meniul , bauturile le-am adus singura - sampanie pentru copii, ca ei nu au asa ceva. Mesenii au fost multamiti. cu copii s-a ocupat o domnisoara c-am o ora si chelnerita o ajuta cu cate ceva. copii practic nu maninca, doar cate o placintuta si torta la urma, mia mult beau, iar maturilor le ajunge meniul.

Partajează acest post

Link spre post
Sandra

Al tau e mai mare si ei au spus ca adapteaza programele la varsta. la 4 ani au fost jocuri- prinde codita sirucelului, cine arunca mai multe bucati de burete, tragerea funiei, au mai dansat, apoi au lasat urme de manute (cu guas special) toti participantii pe o foaie pe care au daruit-o omagiatului, a mai fost ceva- dar nu le tin mite pe toate. Nu pot sa spun ca super program, dar copii s-au amuzat si pana acasa au adormit in masina de obositi ce erau. Noi bronasem si bolling- dar n-a avut cine merge din copii- au dormit bustean pana seara tarziu.

Mi s-a spus ca la elat la et 4 au un program foarte interesant- cu jonglori, acrobati, clowni. Distractia intra in pret, dar trebuie sa fie nu mai putin de 10 copii si meniu de 250 de lei pe persoana, in asa caz si sala in totalitate si distractia intra in pret. Durata- 2,5 ore.

Al meu e inca relativ mic si nu am de unde strage 10 copii de aceeasi varsta, dar voi la 7 ani deja poate aveti multi prieteni.

Partajează acest post

Link spre post
elena-zagadailov

вчера у сынишки было день Рождения!

27 апреля-Пасха принято дома находится в такие дни!

так мы и поступили.

я хочу рассказать как мы вручили ему подарок.

всё приготовила с вечера.

придумала историю о каком-то волшебстве,рассказал

а сынуле перед сном и уложила.

надула шаров 20,развесила по разным местам и к каждому прикрепила записки-указатели.

в этих записках подробно обьесняла как найти следуйщую записку.

он с таким интересом выполнял указания-столько радости на лице!

(конечно читала я).

но когда он нашел подарки-была буря восторга!

Partajează acest post

Link spre post
ksenika

в Delice D`ange. очень вкусно!! мне там больше нравиться,чем в макдональдсе или в Эндисе. мы свой год делали в "старой крепости" на Роз очень хорошо. Деток было двое. я пригласила фокусника.неожиданно и непривычно для гостей. всем понравилось,даже Ксенька хлопала со всеми:))

Partajează acest post

Link spre post
KRISTY

завтра делаем день рождение малого в одной кафешке на старой почте. Плюс что новое кафе, отношение к клиентам соответствующее, цены не большие, второй этаж сделан специально для деток, есть детский уголок - детская горка, качели, мячики, на стенах рисунки из детских сказок... мне очень понравилось...уже после вставлю пару фоток!!! увидете сами....

Partajează acest post

Link spre post
KRISTY

вот пару фоток....

a88bf8440218.jpg

03673edeea5e.jpg

b349f0861730.jpg

55807c492b00.jpg

b6618dd5008a.jpg

да вот ещё адрес ул. Чевкары 2 , это перекрёсток Соколень и Чевкары, где едет 25 тролейбус, или маршутки 162, 127... Я осталась очень довольна обслуживанием, и цены премлемые, и кондиционер есть, и DVD для детских песенок....ну а остольное на фотках видно...хотя мне кажеться в жизни ещё лучше, так как это мансарда и не видно на фотках как они разукрасили лампы воздушными шарами.....

Partajează acest post

Link spre post
coffy

Кристина, спасибо за "открытие" нового места в городе для детей:) Мы как раз выбираем для дочи кафеи стою на перепутьи между 2 местами.

Вы звали клоунов?

Partajează acest post

Link spre post
KRISTY
KRISTY, sunteti bravo ca ati organizat pentru flacaul vostru o asa sarbatoare frumoasa si vesela. Ce fel de program artictic ati avut (concursuri, etc.), cine l-a facut?

concursurile am organizat noi + mămicele!!! nu am invitat cloun deoarece m+am convins după alte zile de naştere la care au participat majoritatea din copii prezenţi că clounii nu sînt solicitaţi---aşa sînt copii noştrii---am dansat sub muzică de la animaţia de la mare, copii au fost încîntaţi.... am jucat băsmăluţa şi cloşca cu puii, trenuţ.... am desenat copii ..... dar am lăsat şi pe ei să se distreze singuri....deci succese şi vouă la organizarea sărbătorilor pentru odoraşii voştrii!!!

Partajează acest post

Link spre post
KRISTY
cum se joaca?

о mămică care este cloşca se pune prima în trenuţul format din copii_ care sînt puişorii ( 4+6 copii ) şi alt cineva este vulturile - care se străduie să rupă cîte un copilaş de la cloşca_ dar cloşca dă peste mîine pentru a nu permite aceasta!!! totul se face cu rîs şi clar că vulturele nu prea reuşeşte să fure copilaşii deoarece mama-cloşca este apărăpoare adevărată!!

Partajează acest post

Link spre post
ardi
Мне не доводилось бывать на детских днях рождения, а нашей доче скоро 2 годика. Вот даже не знаю стоит ли приглашать клоунов и делать развлекательную прогромму поймет ли она? не рановато ли? подскажите!

Я думаю для вас могла бы подойти вот такая программа:

- встреча гостей (малыши могут рисовать что-то или просто играть чтобы не было скучно ждать гостей - а именинник встречает друзей)

- кукольный театр (есть спектакли у Ликурича и программы для самых маленьких - это стоит не так уж дорого... около 500 лей раньше было... - их можно пригласить в кафе или даже в просторную кваритру) или можно своими силами сделать - у нас друзья дочке сами сделали представление!

- угощения

- конкурсы чуток для малышей+для их родителей или просто игры (в зависимости от того устанут ли детки)

- подарочки от именника (мы всегда гостям дарим тоже какую-нибудь приятную мелочь+шарик большой! - всем деткам приятно уходить с праздника:)

Для клоунов думаю вы еще маленькие - некоторые детки даже пугаются клоунов в таком возрасте - может не ваш малыш а кто-то из гостей испугается - неприятно будет.

А вообще есть правило: на день рождения для деток приглашать количество гостей = сколько лет именинику+1. Получается что у вас будет примерно 3 гостя:) малышей. А такое день рождение для маленькой кампании можно и дома организовать весело:))) Если нужна помощь - пишите - помогу чем смогу - есть маленький опыт:)!

Editat de ardi

Partajează acest post

Link spre post
KRISTY
Super distractie pentru copii!!! Dar unde se afla cafeneaua aceasta?

adresa am dat-o mai sus!!! dar mai bine să vă ducem şi s-o vedeţi !!!

Partajează acest post

Link spre post
HasK

первый годик хотим отметить в ресторане "Дублин" или "El Paso"...закажу шарики, торт...будет около 25 человек взрослых...клоунов наверное рановато...боюсь что виновница торжества испугается...

Отрада скажи пожалуйста где такое шикарное место для проведения детских праздников???

Я себе на будущее отмечу и для племянника приберегу...

Я думаю для вас могла бы подойти вот такая программа:

- встреча гостей (малыши могут рисовать что-то или просто играть чтобы не было скучно ждать гостей - а именинник встречает друзей)

- кукольный театр (есть спектакли у Ликурича и программы для самых маленьких - это стоит не так уж дорого... около 500 лей раньше было... - их можно пригласить в кафе или даже в просторную кваритру) или можно своими силами сделать - у нас друзья дочке сами сделали представление!

- угощения

- конкурсы чуток для малышей+для их родителей или просто игры (в зависимости от того устанут ли детки)

- подарочки от именника (мы всегда гостям дарим тоже какую-нибудь приятную мелочь+шарик большой! - всем деткам приятно уходить с праздника:)

Для клоунов думаю вы еще маленькие - некоторые детки даже пугаются клоунов в таком возрасте - может не ваш малыш а кто-то из гостей испугается - неприятно будет.

А вообще есть правило: на день рождения для деток приглашать количество гостей = сколько лет именинику+1. Получается что у вас будет примерно 3 гостя:) малышей. А такое день рождение для маленькой кампании можно и дома организовать весело:))) Если нужна помощь - пишите - помогу чем смогу - есть маленький опыт:)!

Да ты что?!!! Так ты просто кладезь идей!!!

как отлично что я зашла в эту темку...

Перехожу на личную переписку:)

Editat de HasK

Partajează acest post

Link spre post
Отрада

День рождения Никиты, фотки выше которые, отмечалось в детском кафе, на 4-м этаже Элата)

там двухэтажное-мы были одни и места очень много-ну можно по фоткам понять)

Partajează acest post

Link spre post
coffy
День рождения Никиты, фотки выше которые, отмечалось в детском кафе, на 4-м этаже Элата)

там двухэтажное-мы были одни и места очень много-ну можно по фоткам понять)

Ой, а это значит у них новое какое-то появилось :rolleyes: Я была в том, где клетка эта трехэтажная...

Надо срочно идти смотреть это кафе, а то Д уже так скоро и нужно искать место и договариваться о развлечениях:)

Partajează acest post

Link spre post
Evelina
первый годик хотим отметить в ресторане "Дублин" или "El Paso"...закажу шарики, торт...будет около 25 человек взрослых...клоунов наверное рановато...боюсь что виновница торжества испугается...

Отрада скажи пожалуйста где такое шикарное место для проведения детских праздников???

Я себе на будущее отмечу и для племянника приберегу...

Да ты что?!!! Так ты просто кладезь идей!!!

как отлично что я зашла в эту темку...

Перехожу на личную переписку:)

А мы когда будем отмечать наш день варения обязательно пригласим клоуна и и специального так называемого тамаду для детей который будет устраивать все эти конкурсы, и подарочки маленкие тоже подарим а зал оформим вобше оригинально, Я видела несколько идей в одной фирме - очень прикольно!!! Наши нинашки когда своему малому справляли 5 летЮ тоже в этой фирме оргфнизовивали, так получилось вопше шикарно!!!!

Partajează acest post

Link spre post
rolya

девочк, посоветуйте хороших клоунов, я видела некоторых, действительно, не все хороши :smile:

Partajează acest post

Link spre post
POLLYY

Девчата, понимаю, что не в тему, но прочла я как раз это здесь.спасибо вам за информацию о торте!!!!!!.были сегодня на старой почте, заказали доце шикарный тортик на ДР:-))......цены приемлемые абсолютно..если сравнить с грин хилсом и так далее.мы заказали за 100 лей кг.у нас на дне рождении будет 17 чел.сказали 2 кг более чем:-)).короче.СПАСИБО!!!!. фотку пришлю уже после того как!.всем удачи!

Partajează acest post

Link spre post
rolya

вот и мы отпраздновали :rolleyes: ,в элате,понравилось,об

становка бесподобная, еда могла бы быть и получше,клоун-7-8 баллов

7cf8c4207a6d.jpg

9dab3452e576.jpg

a0589349ad64.jpg

b5c8e5e5ac02.jpg

0da2ca5122cb.jpg

тортик заказывали в кондитерском цехе,60 лей-кг.,5кг на 14 взрослых и 4 детей.вкусненький,на

полеон.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum