KsiuKS

Ваш любимый аромат ?

Postări Recomandate

Tary
В 15.02.2019 в 10:06, Nusya сказал:

Сейчас из любимиц Miss Dior от Dior, был когда-то давно ,сейчас вот на Новый Год подарили. Он и в пир, и в мир, как по мне (но, правда, стиль у меня ежедневный скорее классический, может, поэтому так кажется что уместен всегда).

Ждет своей очереди (т.е. весны) Champs Elysees Guerlain - как помне, исключительно весенний аромат.

Мои любимые, особенно как расскрывается на коже Champs Elysees Guerlain

еще Insolence Guerlain

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nataly_nata

Escada magnetizm)))

Partajează acest post

Link spre post
Aquarelle
3 часа назад, tanya_g сказал:

Montale 100 ml - 1000 lei? ))) cind el costa triplu.

Nu fiti naïve, mai bine mai putine parfumuri, dar originale, doar le pulverizati pe piele.

P.S. citisem intr-un articol ca parfumurile fake contin si formalina, asa ca faceti concluzii, trebuie sa risti cu sanatatea?

Во-первых, этот сайт есть во многих странах, почитайте отзывы на парфюмы хотя бы на украинском сайте, никто не  жаловался на фейковую продукцию. 

Во-вторых, на каждом парфюме есть батч-код, который запросто проверяется на косметических калькуляторах (интернет вам в помощь). Я Lalique Le Parfum 100 ml. заказала из США за 30$ -  а в Каприз-Парфум он стоит 1800 лей. Охренеть наценки ставят, нет? А люди ведутся, покупают в кишиневских парфюмерных и считают, что это и есть нормальные цены на парфюмерию. А на самом деле это не так. Откройте уже глаза.

Partajează acest post

Link spre post
elen70
2 часа назад, Aquarelle сказал:

Во-первых, этот сайт есть во многих странах, почитайте отзывы на парфюмы хотя бы на украинском сайте, никто не  жаловался на фейковую продукцию. 

Во-вторых, на каждом парфюме есть батч-код, который запросто проверяется на косметических калькуляторах (интернет вам в помощь). Я Lalique Le Parfum 100 ml. заказала из США за 30$ -  а в Каприз-Парфум он стоит 1800 лей. Охренеть наценки ставят, нет? А люди ведутся, покупают в кишиневских парфюмерных и считают, что это и есть нормальные цены на парфюмерию. А на самом деле это не так. Откройте уже глаза.

Не может 100 ml французского парфюма стоить 30 долларов , даже по себестоимости если покупать

Partajează acest post

Link spre post
Aquarelle

на американском сайте  fragrancex ( а я тут заказывала  Le Parfum Lalique  тестер - а сейчас он тут стоит 22 $) - очень демократичные цены. И весь мир у них покупает. Там тоже фейки скажете? Опять же, напоминаю про батч-код. В Европе свои сайты с доступными ценами. Я не настолько богата, чтобы покупать втридорога у Визаж-Ника, где за Ле Парфам просят 2600 лей. Я всегда по ценам ориентируюсь на цены этого американского сайта. Но вас никто не уговаривает покупать, я просто хотела хотела поделиться радостью, что и в Европе есть сайт с адекватными ценами на оригинальную парфюмерию, где еще и выбор ого-го....

Editat de Aquarelle

Partajează acest post

Link spre post
tanya_g
La 12.02.2020 la 17:51, Aquarelle a spus:

review-URI pe site-ul lor? )))

Iata review-uri:

https://otzovik.com/reviews/makeup_com_ua-internet-magazin_kosmetiki_i_parfyumerii/?ratio=1

Si sunt multumiti de calitate doar cei ce nu pot deosebi un parfum original de unul fake. 
Personal recent m-am ars cu un parfum de nișă cumparat tot in MD, si foarte greu mi-am recuperat banii. Si ambalajul era 100% ca cel original, dar iata mirosul absolut deloc, tocmai ti se facea rau de la el peste citeva minute. Asta a fost prima si ultima data cind iau parfum de la noi. La Ovico tot nu se stie cit de originale sunt ))

Editat de tanya_g

Partajează acest post

Link spre post
Nusya

Curios, este si o tema aparte despre siteul makeup.md. Eu am citit multe reviewuri despre acest site pe irecommend.ru (unde de obicei citesc reviewuri), si acolo mare majoritate sunt pozitive. Personal am coandat de la ei 2 parfumuri, verificat dupa batch code, tot ok. Preturile nu au fost suspicios de joase, era +/- acelasi pret ca la noi in duty free, de fapt, unul chiar ceva mai scump a costat. Un produs care costa 1/3 din pretul lui nu as comanda. Din magazinele noastre nu cumpar parfumuri, nu imi inspira incredere unu la mana, si doi la mana, preturile sunt exagerate. Le iau cel mai des din duty free cand merg undeva; de vreo cateva ori de pe strawberry am luat, si iata am experiente si cu makeup.md.

Ce tine de Lalique - de fapt e un brand deloc scump, la noi pur si simplu e prezentat a eva de lux, pe cand el e mai degraba mass market. Am si eu Le Parfum de la ei luat din magazinul lor oficial si a costat nici pe departe atat cat e la noi:)

Partajează acest post

Link spre post
OliMioli

Ооой девчата, есть один любимый мужской аромат у меня, правда, не знаю как называется. От моего шефа так пахнет каждый день, иногда забываю куда шла, и иду за ним по офису. И стойкий зараза весь день, и не навязчивый, такой , что хочется ловить ртом как снежинки. Спросить название не решаюсь все никак. Вот как бы собрать этот запах и найти его через эпп какой нибудь 

Partajează acest post

Link spre post
OliMioli

А еще  расскажу про один мужской аромат, Calvin klein one, он вообще недорогой, но такой необычный, я его очень часто "слышу" и каждый раз могу спросить, что это, и удивляюсь, тк каждый раз на разном мужчине он по разному звучит. И я его однажды подарила своему экс мужу, на нем мне вообще не нравился как пахнет, даже отталкивающе. На женщинах лезби тоже чуяла, блин, хорошо веяло)))) надеюсь тапками не закидаете, наверно некоторые знают, что я в кельне живу и мне спишут ))))) 

Partajează acest post

Link spre post
Ingrid

Как я тебя понимаю Оль))), а я спросила у шефа ,пару раз даже,потому что забывала))). И сейчас не помню,надо в магазине его увидеть сразу вспомню. Но мы по запахам духи с мужем не всегда совпадаем,надо вместе  быть чтоб сказал ему самому нравится или нет и потом покупать. 

Partajează acest post

Link spre post
petoxy
La 12.02.2020 la 16:51, Aquarelle a spus:

цены зависят от марки например

потом  это вода или парфюм и т.д. сколько мл. Спор ни о чем

Я тоже покупаю например Lanvin Éclat d’Aprege за 30 € Biotherm также а вот Kilian (зависит от на наименования ) от 150 € 

на скидках хермес для мужа 200мл за 90 €

в Швейцарии есть магазин Otto цены на парфюмы смешные так вот и держится также как и цена.

В Молдавии я больше про где было произведено переживаю чем за цену 

про мой любимый аромат напишу позже 

Partajează acest post

Link spre post
tanya_g
Acum 8 ore, Nusya a spus:

Curios, este si o tema aparte despre siteul makeup.md. Eu am citit multe reviewuri despre acest site pe irecommend.ru (unde de obicei citesc reviewuri), si acolo mare majoritate sunt pozitive. Personal am coandat de la ei 2 parfumuri, verificat dupa batch code, tot ok. Preturile nu au fost suspicios de joase, era +/- acelasi pret ca la noi in duty free, de fapt, unul chiar ceva mai scump a costat. Un produs care costa 1/3 din pretul lui nu as comanda. Din magazinele noastre nu cumpar parfumuri, nu imi inspira incredere unu la mana, si doi la mana, preturile sunt exagerate. Le iau cel mai des din duty free cand merg undeva; de vreo cateva ori de pe strawberry am luat, si iata am experiente si cu makeup.md.

https://m.market.yandex.ru/shop--makeup/433761/reviews
Deobicei cind comand prima data, verific review-URI pe mai multe site-URI despre shop sau produs, dar voind sa economisesc 40-50 euro de data asta n-am verificat (asa cum si vedetele de la noi le făceau publicitate).

Fetelor, nu intenționez sa conving pe nimeni ce si unde sa cumpere, doar am vrut sa atenționez ca nu tot ce se pretinde a fi original asa si este. Pe mine la fel m-au convins ca e 100% Original, ca are batch code, intradevar era un fake bun...dar mirosul e total diferit. Au mai venit cu povesti gen ca treb sa se “nastoiasca” 5-7 zile )))

Eu lectia mi-am invatat-o, nu accept sa fiu prostita de altii.

P.S. pacat ca unii au gasit metode de a face bani atit de usor pe neștiința si naivitatea oamenilor (interesant cum dorm ei?)Atît!

Editat de tanya_g

Partajează acest post

Link spre post
LouLou
Acum 23 minute, tanya_g a spus:

Pe mine la fel m-au convins ca e 100% Original, ca are batch code, intradevar era un fake bun...dar mirosul e total diferit. Au mai venit cu povesti gen ca treb sa se “nastoiasca” 5-7 zile )))

ma alatur si eu la cele spuse, am patit-o cu elefant.md 
tot parfum am comandat

Partajează acest post

Link spre post
OliMioli
12 часов назад, Ingrid сказал:

Как я тебя понимаю Оль))), а я спросила у шефа ,пару раз даже,потому что забывала)))

Надо и мне осмелиться и спросить)) 

Назрел вопрос

Девочки, у вас когда то противоположный пол спрашивал какой аромат на вас? У меня только подруги могут спросить, чем пахнет 

Partajează acest post

Link spre post
petoxy

Спрашивают

Особенно когда на меня эти парфюмы 

Screenshot_20200215-103237_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20200215-103131_Samsung Internet.jpg

Partajează acest post

Link spre post
LouLou
Acum 2 ore, OliMioli a spus:

Девочки, у вас когда то противоположный пол спрашивал какой аромат на вас? У меня только подруги могут спросить, чем пахнет 

меня очень многие спрашивали много мужчин/парней  даже при их девушках/женах когда на мне был Gucci premier EDP,из всех этот был самый комплиментарный, даже таксист спрашивал )
я вот про него забыла, надо купить чтоб был...хотя с ним связано много как хороших, так и не очень воспоминаний  

Partajează acest post

Link spre post
tanya_g
Acum 18 ore, OliMioli a spus:

Ооой девчата, есть один любимый мужской аромат у меня, правда, не знаю как называется. От моего шефа так пахнет каждый день, иногда забываю куда шла, и иду за ним по офису. И стойкий зараза весь день, и не навязчивый, такой , что хочется ловить ртом как снежинки. Спросить название не решаюсь все никак. Вот как бы собрать этот запах и найти его через эпп какой нибудь 

Poate e asta? Multi barbati il prefera anume pentru oficiu:

417D1C43-A6BE-4F05-B49F-B865903E4893.jpeg

Partajează acest post

Link spre post
OliMioli

Кстати, да, мужчины активизируются, когда чуят Родригез. Вот почему? Мне тоже нравится, но он какой то тяжеленький по моему мнению, и иногда думаю, что люди просто будут избегать дышать этим запахом.

У меня не спрашивают, но будоражатся и принюхиваются коллеги, когда прихожу в шанель шанс (золотой который)

Partajează acest post

Link spre post
OliMioli
36 минут назад, tanya_g сказал:

Poate e asta

Очень может быть, спасибо! Уже хочу в магазин, послушать его

Partajează acest post

Link spre post
tanya_g
Acum 5 ore, OliMioli a spus:

Назрел вопрос

Daa... deseori ))) dar mult depinde si de barbat, daca folosește parfumuri de nișă, nu-l vei uimi cu parfumuri florale-fructate )) 

3F897765-04C6-4CC3-853E-6AFC0FF7BC34.jpeg

77300E47-431C-4C59-8F1D-52DD43759797.jpeg

105A879F-EB30-49F9-AE57-51A0F27B9CBA.jpeg

Editat de tanya_g

Partajează acest post

Link spre post
tanya_g

Dar femeile deseori intreaba de asta ))

Ysl Black Opium floral Shock 

B3DBABF0-1CAB-498A-B4D1-FFC45AC2A552.jpeg

Partajează acest post

Link spre post
Ingrid

Вооот, у моего шефа был ив сент лорен,но вспомнить бы еще какой именно...(это было где то 8 лет назад). Уже просто надо в магазине нюхать мне)).

Partajează acest post

Link spre post
Nusya
В 14.02.2020 в 22:45, tanya_g сказал:

https://m.market.yandex.ru/shop--makeup/433761/reviews
Deobicei cind comand prima data, verific review-URI pe mai multe site-URI despre shop sau produs, dar voind sa economisesc 40-50 euro de data asta n-am verificat (asa cum si vedetele de la noi le făceau publicitate).

Fetelor, nu intenționez sa conving pe nimeni ce si unde sa cumpere, doar am vrut sa atenționez ca nu tot ce se pretinde a fi original asa si este. Pe mine la fel m-au convins ca e 100% Original, ca are batch code, intradevar era un fake bun...dar mirosul e total diferit. Au mai venit cu povesti gen ca treb sa se “nastoiasca” 5-7 zile )))

P.S. pacat ca unii au gasit metode de a face bani atit de usor pe neștiința si naivitatea oamenilor (interesant cum dorm ei?)Atît!

Linkul pe care l-ati postat se refera la cu totul alt magazin, nu makeup.com.ua (sau filiala de la noi makeup.md).

La mine dubii/suspiciuni au aparut in privinta unui parfum comandat de pe elefant.md, dar trebuie sa recunosc ca nu le-am scris cu reclamatii, dupa batch code era ok, insa insasi cutia/ambalajul mi-au parut cam...suspecte. Nu stiu cum sa descriu mai detaliat:)

Ati mentionat ca ati procurat odata un fake si cu greu v-ati recuperat banii. E vorba de un magazin de la noi? Daca nu e secret, care? SI cum i-ati convins sa va restituie banii?

Partajează acest post

Link spre post
tanya_g
Acum 3 ore, Nusya a spus:

Linkul pe care l-ati postat se refera la cu totul alt magazin, nu makeup.com.ua (sau filiala de la noi makeup.md).

La mine dubii/suspiciuni au aparut in privinta unui parfum comandat de pe elefant.md, dar trebuie sa recunosc ca nu le-am scris cu reclamatii, dupa batch code era ok, insa insasi cutia/ambalajul mi-au parut cam...suspecte. Nu stiu cum sa descriu mai detaliat:)

Ati mentionat ca ati procurat odata un fake si cu greu v-ati recuperat banii. E vorba de un magazin de la noi? Daca nu e secret, care? SI cum i-ati convins sa va restituie banii?

Pt makeup.com.ua am dat in link putin mai sus, unde multi se pling ca sunt fake sau daca si sunt originale, au termenul expirat.

Batch code-ul este usor de falsificat, doar in cazul cind e imprimat pe cutie sau gravat pe sticla - e mai complicat. dar batch code-uri gen "lipici" nu e mare lucru ))

Da...un magazin online de la noi, care vind parfumuri de nisha, nu e elefant.md...scriu in privat daca doriti. Banii i-am recuperat tare greu, mai intii ziceau ca noi vindem doar parfumuri originale, dupa ce le-am adus o multime de argumente, inclusiv si poze, mi-au spus sa-l las vreo citeva zile sa se "nastoiasca", apoi ca mi-l schimba pe unul nou, am zis doar daca e original, mi-au adus parfum exact cu acleasi batch code, doar ca ambalat mai aiurea de data asta ))) si am refuzat pe loc. Au luat parfumul si dupa multe mesaje din partea mea, peste citeva zile de asteptare am primit banii. Dar daca nu-mi intorceau banii de buna voie, gaseam alte metode, fiindca nici macar bon nu elibereaza.

Editat de tanya_g

Partajează acest post

Link spre post
rijulisss
В 15.02.2020 в 15:21, OliMioli сказал:

Очень может быть, спасибо! Уже хочу в магазин, послушать его

Оля, заинтриговали )) Узнаете, напишите и нам. Но советую узнать у шефа напрямую. Тестить не просто, особенно мужские ароматы. Кажется, похож и тот, и этот... Если это, конечно, не шедевр )) Блю шанелевский мне никак, даже не обернусь ))

Editat de rijulisss

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum