Vizitator Nady

Fost iubit

Postări Recomandate

Vizitator Nady

Acum un an m-am despărțit de fostul iubit din mai multe motive. Însă a fost un an greu pentru mine. Ne cunoaștem de foarte multi ani, prin intermediul rudelor am făcut cunoștință însă atunci eu eram foarte mică , eu aveam 10 ani el 22. Peste ani l-am văzut întîmplător pe un site . Am început să comunicăm , el însă atunci era peste hotare. Comunicarea nostra pe net era în în fiecare zi și comunicăm online ore în sir. Nu era zi să nu ne scriem si vorbim. M-am atașat foarte mult de el si el la fel. Eu eram divorțată cu un copil la 30 ani însă el niciodată nu a fost căsătorit la ai lui 42 ani. El zice că nu s-a grăbit să se căsătorească însă acum crede că a pierdut mult timp și ar dori deja să aibă familie. Ne-am întîlnit când a venit în țară. Totul a fost foarte frumos, si apoi el iarăși a plecat peste hotarele. La un moment dat tatăl meu a aflat de noi și era contra relației noastre deoarece este diferența mare de varsă, 12 ani. Pentru noi asta nu era o piedică, noi ne înțelegeam foarte bine si chiar ne asemănam în multe aspecte. Ei s-au certat la telefon si am hotărît ca o perioada sa nu mai comunicăm. Eu peste ceva timp am încercat să îi telefoanez însă el nu răspundea si nici nu scria. Am înțeles că s-a supărat. Tăcerea acesta a durat un an. Intr-o zi eu am plecat la rude unde si el locuiește si l-am telefonat si nu a răspuns , apoi am scris mesaj ca sunt in orașul dat de unde este el. Atunci peste 10 minute el ma telefonat si ne-am înțeles să ne vedem. El a venit în 5 minute.  Când ne-am întâlnit fata lui lumina si radia de fericire. Am stat de vorbă  mult timp apoi la sfârșit el îmi propune să ne mai vedem. Peste o zi eu îl telefoanez si am discutat ca înainte. Apoi el a doua zi ma telefonează si îmi zice cu greu ca la el în viata a apărut o altă fată acum două luni și nu știe ce sa facă. Cu ea nu știe ce v-a fi mai departe însă și pe mine nu vrea să mă piardă. Eu i-am propus să ne vedem si sa discutam în fața  . El zice că dacă o să ne vedem nu se v-a putea controla pe el pentru că foarte mult mă dorește si nu poate să procedeze altfel. Zice că îi este foarte plăcut și interesant să discutăm însă dorește si altceva de la mine si ii v-a fi foarte greu să se abțină. 

Eu acum sunt în dilemă si nustiu ce sa fac, însă m-am dat la o parte. Vreau sa hotărasca el. El mi-a zis ca fata cu care se vede s-a îndrăgostit de el însă în privirea lui și vocea lui am înțeles că el nu are sentimente fata de ea. Poate o să mă ajute un sfat aici ca să înțeleg mai bine ce trebuie de făcut.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator Vera

Cred ca aici ati putea gasi ceva util pentru dumneavoastra, astfel sa va feriti de ulterioare greseli si suferinte ...

https://ortodox.md/category/desfranare/

https://ortodox.md/category/concubinaj-2/

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator ali

daca tu simti ca el te vrea si tine la tine si tu la fel, atunci carei problema, lupta pentru el, luptati impreuna 

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator
Adaugi comentarii ca vizitator. Dacă ai un cont, te rog autentifică-te.
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.