cristina0924

Indemnizatia de maternitate, concediu medical

Postări Recomandate

cristina0924

Buna ziua, spuneti-mi va rog, mi se va achita  indemnizatia de maternitate cu al doilea copil daca la moment sunt in concediul de ingrijire pana la trei ani cu primul copil si nu sunt pe teritoriul tarii nefiind la evidenta medicului de familie din Moldova, ulterior cand voi avea 30 sau peste 30 de saptamani de sarcina si voi reveni in tara o sa pot beneficia de concediul medical de maternitate, nefiind la evidenta la policlinica.                                   Va multumesc .

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
GrigorePopa
21 час назад, cristina0924 сказал:

Buna ziua, spuneti-mi va rog, mi se va achita  indemnizatia de maternitate cu al doilea copil daca la moment sunt in concediul de ingrijire pana la trei ani cu primul copil si nu sunt pe teritoriul tarii nefiind la evidenta medicului de familie din Moldova, ulterior cand voi avea 30 sau peste 30 de saptamani de sarcina si voi reveni in tara o sa pot beneficia de concediul medical de maternitate, nefiind la evidenta la policlinica.                                   Va multumesc .

Buna ziua, indemnizatia de maternitate se acorda in baza certificatului de concediu medical eliberat la 30 saptamini de sarcina de medicul de familie din RM

Editat de GrigorePopa

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum