Vizitator Alina

Concediu de maternitate

Postări Recomandate

Vizitator Alina

Buna ziua. Ajutați mă va rog cu un sfat. Sunt la moment în concediu pentru îngrijirea copilului (copil 2ani), până a ieși în concediu am fost angajata oficial, deci am ieșit în concediu că persoana asigurata. De curind am aflat că sunt însărcinată a doua oară. Întrebarea mea este: cum ies acum in concediu că șomeră sau rămân a fi persoana asigurata? 

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
GrigorePopa
В 16.08.2019 в 15:34, Гость Alina сказал:

Buna ziua. Ajutați mă va rog cu un sfat. Sunt la moment în concediu pentru îngrijirea copilului (copil 2ani), până a ieși în concediu am fost angajata oficial, deci am ieșit în concediu că persoana asigurata. De curind am aflat că sunt însărcinată a doua oară. Întrebarea mea este: cum ies acum in concediu că șomeră sau rămân a fi persoana asigurata? 

Dacă ve-ti implini 30 saptamini de sarcina inante de expirarea concediului de ingrijire a primului copil, ve-ti primi indemnizația în aceeași marime ca si pentru primul copil.

Partajează acest post

Link spre post
EVELINAO

Buna ziua, poate femeia insarcinata sa lucreze dupa 30 de saptamani de sarcina? Se va acorda salariul si concediul prenatal?  Dar daca iese la serviciu dupa nastere se achita concediul post natal si salariul? 

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum