Eliza26

Exfactor, Mircea cel Bătrân 41

Postări Recomandate

Eliza26

Aici propun să discutam despre noul complex al companiei Exfactor Grup, situat pe bvd. Mircea cel Bătrân 41.
Amplasare: bvd. Mircea cel Bătrân în intersecție cu str. Ion Dumeniu, de la Sadoveanu din deal - până la bulevard în vale.
Preț de la 610euro.
Darea în exploatare a complexului: trimestrul IV 2021.

2092-2.jpg

Poza-3-1.jpg

Editat de Eliza26

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Zarka

Salutare la toți, ar fi bine sa discutam despre complexul dat. Vreau sa știu părerile  voastre, cei care deja au investit în compania Exfactor. Dacă complexele care au construit au fost  date în termenele stabilite, calitatea lucrărilor , probleme  care au aparut in timpul construcției sau după darea în exploatare...,etc. Sunteți mulțumiți de investiții făcute? Intenționez să procur apartament în complexul dat, nu sunt din Chișinău și ori ce informația poate fi utilă pentru mine. Vă mulțumesc. 

Partajează acest post

Link spre post
Eliza26
La 03.09.2020 la 21:17, Zarka a spus:

Salutare la toți, ar fi bine sa discutam despre complexul dat. Vreau sa știu părerile  voastre, cei care deja au investit în compania Exfactor. Dacă complexele care au construit au fost  date în termenele stabilite, calitatea lucrărilor , probleme  care au aparut in timpul construcției sau după darea în exploatare...,etc. Sunteți mulțumiți de investiții făcute? Intenționez să procur apartament în complexul dat, nu sunt din Chișinău și ori ce informația poate fi utilă pentru mine. Vă mulțumesc. 

Bine te-ai alaturat Zkarka la aceasta postare.
Ma mira si pe mine faptul că, dupa mai mult de 1an de la inceputul constructiei Mirceal Cel Batran 41, nimeni nu s-a aratat interesat de tema. Sper cat de curand sa apara cat mai multi cointeresati sau care pot oferi informații mai multe si mai exacte despre constructie, mersul lucrărilor etc.

Ceea ce stiu eu de Exfactor, precum si foarte multa lume de altfel, e că sunt printre cei mai buni din Chisinau (aici pot mentiona si Urban Construct), atât dupa calitatea lucrarilor cat si dupa termenii privind darea in exploatare. Din cate cunosc, au dat in exploatare majoritatea constructiilor in termen, ba chiar uneori mai repede decat se preconiza. Dar atentie, ei nu sunt si cei mai ieftini. Ba chiar uneori ustura la buzunar, daca nu reusesti sa investesti la etapa constructiei ci astepti dupa darea in exploatare, pentru ca atunci preturile explodeaza, mai ales prin prisma faptului ca aici se alatura si agentiile si tin preturile foarte sus, stiind ca este .... Exfactor.
Daca ar fi sa recomand Exfactor pentru siguranta investitiei, atunci DA - recomand cu incredere. Am multi cunoscuti care si-au procurat si locuiesc in constructii Exfactor. Daca va convine la pret si va place zona, atunci nu asteptati si procurati acuma, cat aveti posibilitatea sa luati mai ieftin. Noul „trend”  in Moldova saracita de pandemie, dictat de agentii, la care ca turma se alatura si vanzatorii particulari, e ca preturile la imobile sa creasca indiferent de situatia economica a tarii si a fiecarui cetatean in parte. Asa ca nu stim unde se va opri totul.

Bafta. 

Editat de Eliza26

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum