Bulinika

Divorț

Postări Recomandate

Bulinika

Bună ziua. Părinții mei se află peste hotare de mulți ani. Mama vrea să revină în țară și să dea la divorț. Am 3 întrebări: 

1. Pentru a divorța mama, fără acordul soțului ei, are nevoie de avocat? Se face direct la notar sau prin judecată? Copiii sunt mari și fiecare la casa lor.

2. Mama e pensionară, are asta vreo importanță atunci când dă la divorț?

3. Aici au un apartament privatizat. La privatizare au participat și copiii (pe atunci fiind minori). Cum se face partajarea apartamentului? Se face doar între soț și soție sau trebuie și noi copiii să dăm semnătura cui acordăm partea noastră? 

Vă mulțumesc!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
GrigorePopa
В 08.04.2019 в 15:14, Bulinika сказал:

Bună ziua. Părinții mei se află peste hotare de mulți ani. Mama vrea să revină în țară și să dea la divorț. Am 3 întrebări: 

1. Pentru a divorța mama, fără acordul soțului ei, are nevoie de avocat? Se face direct la notar sau prin judecată? Copiii sunt mari și fiecare la casa lor.

2. Mama e pensionară, are asta vreo importanță atunci când dă la divorț?

3. Aici au un apartament privatizat. La privatizare au participat și copiii (pe atunci fiind minori). Cum se face partajarea apartamentului? Se face doar între soț și soție sau trebuie și noi copiii să dăm semnătura cui acordăm partea noastră? 

Vă mulțumesc!

1. Prin judecata.

2. Nu are importanță.

3.între soți și copii.

Partajează acest post

Link spre post
Bulinika
Acum 17 ore, GrigorePopa a spus:

1. Prin judecata.

2. Nu are importanță.

3.între soți și copii.

Vă mulțumesc pentru răspuns!

Partajează acest post

Link spre post
ромашкаа

добрый вечер.скажите пожалуйста муж подал на развод и с момента подачи на развод он оставил нас я и дети 8 лет и 4  на квартире которую мы снимаем.собственного жилья нет у меня .какой размер алиментов он должен платить если у него зп 3400.?

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum