Marisk

Pensia alimentara de catre tata

Postări Recomandate

Marisk

Buna ma scuzati de deranj.ma puteti ajuta cu o asa intrebare si pentru a gasi solutia .am trait cu fostul sot neinscrisi avem un copil comu e in familia lui eu as dori sal dezic de drepturile parintesti .ce sa incep sal dau la pensia alimentara  sau cum sa procedez .noi acum an fost in spital si el stiind nu doreste sal ajute financiar.mereu motive dar pentru distractiile lui are .la cine sa ma adresez pentru cererea de judecata si chit trebuie de achitat pentru a scri cerereapentru pensia alimentara. Multumesc anticipat

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
GrigorePopa
В 04.04.2019 в 03:47, Marisk сказал:

Buna ma scuzati de deranj.ma puteti ajuta cu o asa intrebare si pentru a gasi solutia .am trait cu fostul sot neinscrisi avem un copil comu e in familia lui eu as dori sal dezic de drepturile parintesti .ce sa incep sal dau la pensia alimentara  sau cum sa procedez .noi acum an fost in spital si el stiind nu doreste sal ajute financiar.mereu motive dar pentru distractiile lui are .la cine sa ma adresez pentru cererea de judecata si chit trebuie de achitat pentru a scri cerereapentru pensia alimentara. Multumesc anticipat

Buna ziua, cu siguranță trebuie să începeți mai cu  stabilirea pensiei de întreținere a copilului (prin judecată).

Decăderea din drepturile părintești este o măsură excepțională aplicată de instanța de judecată în situații în care interesul superior al copilului o cere.

Referitor la întocmirea cererii de chemare în judecată puteți să mă contactați la nr. 079787768 și am să vă dau detaliile solicitate.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum