BabaYaga

Чем стрижем ногти ребеночку?

Чем стрижем ногти ребеночку?  

229 membri au votat

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

himitsu

Моему ребенку 2 месяца. Скупила все возможные щипчики/кусачки/ножницы детские. Ни одни нормально не резали...Только удалось захватить ноготочек - клац...а оно не режет нифига...Помучалась так первый месяц. Потом взяла продизинфицировала свои обычные кусачки для кутикулы...И прекрасно все за 5 минут сделала без малейшей раночки. Вывод: не надо бояться острых краев...надо просто внимательно стричь. Семь раз отмерь - один раз отрежь :-) А насчет детскх ножниц: нам просто продают тупые ножницы под вдом "безопасных" :-)

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
twimoon

Am foarfece speciale pt bebelushi.Cind era micuta nu puteam taia unghiile cu dinsele,dar cind a crescut mai mare, mii comod.

Partajează acest post

Link spre post
Iuka

обычными маникюрными ножницами, но не тонкими, а теми, что пошире лезвия имеют

Partajează acest post

Link spre post
irisca1308

У нас кусачки Cannpol  - оочень удобные и не боишься за своего котенка, а сейчас уже знает что ими надо делать так сама берет и к ноготочкам подносит!!!!!!!!

Partajează acest post

Link spre post
Pufulets

:-) А насчет детскх ножниц: нам просто продают тупые ножницы под вдом "безопасных" :-)

aici aveti perfecta dreptate

si noi am cump set de la canpol unde este foarfeca,pila si cusaciki nustiu cum e in ro...

ne folosim de la nastere cu farficutele dar ma enerveaza ca nu taie dar rupe ca unghiutele sunt firave... tre sa incercam alt instrument

si noi am cump set de la canpol unde este foarfeca,pila si cusaciki nustiu cum e in ro...

ne folosim de la nastere cu farficutele dar ma enerveaza ca nu taie dar rupe ca unghiutele sunt firave... tre sa incercam alt instrument

Editat de Pufulets

Partajează acest post

Link spre post
dragusan

Noi am luat asa o foarfeca . Vedem pe parcurs cit e de utila .

si noi ne folosim cu asa foarfeca, este destul de buna! 

Partajează acest post

Link spre post
AlionkaMold

Noua la cursuri ni s-a explicat k pentru nou-nascuti cel mai bine e o pila de unghii din sticla. Mai tirziu cind unghiile sunt bine formate, se pot taia cu un foarfece cu virful rotund

Partajează acest post

Link spre post
mari83

cu foarfeca cu virful rotund si destul de bine

Partajează acest post

Link spre post
mamikutza

Мне свекровь с первым ребенком советовала отгрызать,так безопаснее :shok: .Я чуть не упала,когда услышала.

Hi-hi-hi ... deși nu e nimic umoristic in propunerea soacrei dvs. de-a ' minca ' unghiile copilului in loc de a le tăia cu foarfeca , ... gindul ca : '...intr-adevăr sint oameni care asa fac...' mi-a provocat zâmbetul.

Iar la tema ...eu ii tai unghiile copilului cu foarfeca ( cu virful rotund) ...

Partajează acest post

Link spre post
Dharma

Eu le tai cu foarfeca dar imi tremura miina ca nu cumva sa i-l ranesc . Din acest motiv i le tai pe jumatate si asa am de taiat unghiute la fiecare 5 zile.

Partajează acest post

Link spre post
mamikutza

Cind Sophie era bebeluș , pentru mine tot era înfricoșător procesul de 'scurtate' a unghiilor (...mai ales a unghiilor de la piciorușe) ...de aceea făceam asta doar atunci cind fetița dormea, asa îmi era mult mai ușor , mai rapid si mai sigur.

Partajează acest post

Link spre post
Dharma

Si eu i le tai cind doarme , dar oricum nu le tai bine . Si cind ma gindesc ca la cursuri ne-au zis ca ideal ar fi sa le roadem cu pila . Cred ca in o saptamin as fi scos-o la capat cu unghiutele lui moi.

Partajează acest post

Link spre post
Olevava24

foarfece cu virful rotund, de obicei cind doarme.

Am auzit si eu de la cineva ca  rodea unghiile copilului cu dintii si am ramas socata. Daca sincer nici nu mi-am putut imagina cum se face asta...

Partajează acest post

Link spre post
kotea89

А я купила специальные маленькие кусачки для детских ногтей, очень удобно и быстро

Partajează acest post

Link spre post
DaMamaDa

Мне очень удобно и быстро стало срезать ногтики кусачками, кусь и все :rolleyes:

Partajează acest post

Link spre post
Zubiha

Советую ножнички с закругленными концами canpol ,они в наборе с полоской и кусочками около 70 лей стоят,не тупятся,пользуясь ими уже третий год

Partajează acest post

Link spre post
niusik

Купила специальные ножницы с закругленными кончиками. Очень удобно.

Partajează acest post

Link spre post
Natulecka

У нас канполовские ножнички из набора с кусачками.Стригут очень хорошо и главное быстро

Partajează acest post

Link spre post
Wastedair

Canpol. Неудобные правда, но приходится привыкать, обычными боюсь поранить, т.к брыкается сильно

Partajează acest post

Link spre post
GNadejda

Noi am luat Chicco, cu varf rotund, taie bine. Le-am folosit din prima zi la maternitate, cucoana, s-o fascut cu o manichiura..numai buna de acoperit cu gel :)))) Le tai, cand este treaza....si ea atent analizeaza fiecare miscare

Partajează acest post

Link spre post
sergeevabelova

вначале пробовали детскими ножницами

потом купили кусачки Бэйби Оно

а потом стали стричь обычными маникюрными ножницами.

для нас больше актуален вопрос не ЧЕМ, а КАК :girl_cry2:

еще пару месяцев назад мы под стишки-потешки с удовольствием стригли ногти. А теперь это у нас кошмраная процедура с жуткими истериками :girl_impossible::girl_wacko:а мы кусачками,нам удобнее

Canpol. Неудобные правда, но приходится привыкать, обычными боюсь поранить, т.к брыкается сильно

мы кусачками стрижём он и брыкнуться не успевает

Partajează acest post

Link spre post
malivina

За первый месяц жизни уже 3 раза стригли ноготки. Использую обычные маникюрные ножнички.

Partajează acest post

Link spre post
laskovaya

Ещё до  рождения ребенка купили вот такие ножнички  http://www.canpol.com.ua/dlya-uhoda-za-rebenkom/nozhnitsi/nozhnitsi-bezopasnie-c-kolpachkom-2809-canpol-babies.html

когда я вскрыла упаковку,поняла,что ими постричь ногтики новорожденному нереально,очень толстое лезвие

Позже купили наборчик  http://www.canpol.com.ua/dlya-uhoda-za-rebenkom/nozhnitsi/nozhnitsi-kusachki-pilochka-9809-canpol-kanpol.html

вот в нем и кусачки удобные,и ножнички намного лучше

Partajează acest post

Link spre post
Olio

Сначала купила кусачки, но не смогла ими.

Потом купила ножницы с закругленными краями и с помощью них справляюсь с ногтями на отлично!)

Partajează acest post

Link spre post
tantzika

Ещё до  рождения ребенка купили вот такие ножнички  http://www.canpol.com.ua/dlya-uhoda-za-rebenkom/nozhnitsi/nozhnitsi-bezopasnie-c-kolpachkom-2809-canpol-babies.html

когда я вскрыла упаковку,поняла,что ими постричь ногтики новорожденному нереально,очень толстое лезвие

Позже купили наборчик  http://www.canpol.com.ua/dlya-uhoda-za-rebenkom/nozhnitsi/nozhnitsi-kusachki-pilochka-9809-canpol-kanpol.html

вот в нем и кусачки удобные,и ножнички намного лучше

exact al doilea complect il avem si noi,foarte bine taie nu avem probleme,i l-am procurat inainte de nastere si e doar al ei

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum