Vicusea1084

Ajutor juridic

Postări Recomandate

Vicusea1084

Am NEVOIE URGENTĂ de un sfat juridic..

Să îmi detaliez problema,deci mi-am dat in judecată fostul soț privind partajarea averii și am apelat la un avocat care mi-a scris cererea,când am depus-o in cancelaria judecătoriei,nu am atras atenția că a fost prin acte depuse și mandatul precum dumnealui mă va reprezenta la ședințe. Țin să menționez că contract cu dumnealui nu am semnat,i-am achitat doar costul cererii pentru depunere. Acum dumnealui mă obligă să plătesc banii contractului  și să îl semnez deoarece are probleme foarte mari la oficiu. Întrebarea mea este.. un alt avocat nu pot să îmi iau pt a  reprezenta in sedinte? Sunt obligată să semnez cu dumnealui contractul? Am semne de întrebare și temeri mari că îmi va reprezenta bine la ședințe problemele mele și nu se va implica totalmente in rezolvarea lor deoarece i-am creat probleme  la oficiu după vorbele dumnealui. Cum să procedez in cazul dat? Ajutati-mă va rog cu un sfat util

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
GrigorePopa
В 15.03.2019 в 12:49, Vicusea1084 сказал:

Am NEVOIE URGENTĂ de un sfat juridic..

Să îmi detaliez problema,deci mi-am dat in judecată fostul soț privind partajarea averii și am apelat la un avocat care mi-a scris cererea,când am depus-o in cancelaria judecătoriei,nu am atras atenția că a fost prin acte depuse și mandatul precum dumnealui mă va reprezenta la ședințe. Țin să menționez că contract cu dumnealui nu am semnat,i-am achitat doar costul cererii pentru depunere. Acum dumnealui mă obligă să plătesc banii contractului  și să îl semnez deoarece are probleme foarte mari la oficiu. Întrebarea mea este.. un alt avocat nu pot să îmi iau pt a  reprezenta in sedinte? Sunt obligată să semnez cu dumnealui contractul? Am semne de întrebare și temeri mari că îmi va reprezenta bine la ședințe problemele mele și nu se va implica totalmente in rezolvarea lor deoarece i-am creat probleme  la oficiu după vorbele dumnealui. Cum să procedez in cazul dat? Ajutati-mă va rog cu un sfat util

Nu sunteți obligată să semnați contractul de asistență juridică cu acest  avocat. Puteți semna cu oricare alt avocat chiar daca la dosar este anexat mandatul lui. Nu stiu ce fel de probleme ar avea dlui din cauza ca nu semnați cu el contractul, din moment ce era obligat mai intii sa semneze cu dvs. contractul si numai dupa aceasta se elibereaza mandatul.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum