ATHEDGE

Contract de investitii in imobil cu reparatie, mobila si tehnica

Postări Recomandate

ATHEDGE

Buna ziua. 

Avem contract de investitii in imobil cu reparatie, mobila si tehnica: conform caruia se prevede predarea apartamentului cu mobila si tehnica, compania de constructii nu a instalat toata  tehnica comform contractului si intinde timpul cu toate ca ar putea instala totul in timp de catevai zile. Apartamentul a fost procurat cu scopul de a il da in renta - este chirias care este gata sa incheie contractul de renta insa timpul trece. Blocul a fost dat in exploatare de 8 luni de zile.

Spuneti-mi, va rog, merita de a achiona in judecata in scop de a impune compania de constructii sa execute toate punctele contractului?

Daca incheim contractul de arenda cu chirisul ( la pret de piata ) - cu scop ca sa demonstram pierderile materiale din cauza ca compania de constructie nu isi indeplineste obligatiile contractuale&

Poate instanta de jucata sa stabileasca un termen real pentru companie in care aceasta sa finalizeze lucrarile?

Cat timp dureaza un astfel de proces?

Va multumim frumos pentru raspuns!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
GrigorePopa
В 02.03.2019 в 16:33, ATHEDGE сказал:

Buna ziua. 

Avem contract de investitii in imobil cu reparatie, mobila si tehnica: conform caruia se prevede predarea apartamentului cu mobila si tehnica, compania de constructii nu a instalat toata  tehnica comform contractului si intinde timpul cu toate ca ar putea instala totul in timp de catevai zile. Apartamentul a fost procurat cu scopul de a il da in renta - este chirias care este gata sa incheie contractul de renta insa timpul trece. Blocul a fost dat in exploatare de 8 luni de zile.

Spuneti-mi, va rog, merita de a achiona in judecata in scop de a impune compania de constructii sa execute toate punctele contractului?

Daca incheim contractul de arenda cu chirisul ( la pret de piata ) - cu scop ca sa demonstram pierderile materiale din cauza ca compania de constructie nu isi indeplineste obligatiile contractuale&

Poate instanta de jucata sa stabileasca un termen real pentru companie in care aceasta sa finalizeze lucrarile?

Cat timp dureaza un astfel de proces?

Va multumim frumos pentru raspuns!

Va recomand sa veniti la consultatie personala.

Partajează acest post

Link spre post
ATHEDGE
16 часов назад, GrigorePopa сказал:

Va recomand sa veniti la consultatie personala.

Scrieti-mi, va rog contactele.

Multumim.

Partajează acest post

Link spre post
GrigorePopa
В 06.03.2019 в 14:37, ATHEDGE сказал:

Scrieti-mi, va rog contactele.

Multumim.

bd. Mircea cel Bătrîn, 5/1, et.3. Programare prealabilă la tel. 079787768

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum