Vizitator Marina

Buna ziua !!!

Postări Recomandate

Vizitator Marina

Buna ziua d-nu Popa!

A fost depusa o cerere de la vecini precum ca am facut zgomot dupa orele 22:00 ,  iar acum sunt chemata la sectorul de politie , la ce ma pot astepta ?

Am inca o mica problema , vecinii de peste perete fac mereu baie tirziu  asta poate fi la 12:00 - 02:00, ceia ce ne creaza disconfort sau chear ne trezeste din somn , in cazul dat ce pot face ? 

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tasham

o sa ascult si eu - ai nostri tot fac dus in fiecare dimineata exact la 6.00 (cu durata de vreo jum de ora) - toti sunt in picioare  :angry:

Partajează acest post

Link spre post
GrigorePopa
В 18.02.2019 в 12:04, Гость Marina сказал:

Buna ziua d-nu Popa!

A fost depusa o cerere de la vecini precum ca am facut zgomot dupa orele 22:00 ,  iar acum sunt chemata la sectorul de politie , la ce ma pot astepta ?

Am inca o mica problema , vecinii de peste perete fac mereu baie tirziu  asta poate fi la 12:00 - 02:00, ceia ce ne creaza disconfort sau chear ne trezeste din somn , in cazul dat ce pot face ? 

In primul caz, ei urmează să demonstreze că ați făcut zgomot.

In cel de-al doilea caz e o problemă serioasă de izolare fonică a apartamentului dvs. Or, Codul contravențional prevede răspunderea pentru tulburarea liniștii în timpul nopții prin acțiuni indicate mai jos sau similare lor. Nu prea cred că agentul constatator vă atragere la răspundere pe cineva, fiindcă ultimul face baie la ora 02:00.

Articolul 357. Tulburarea liniştii

(1) Tulburarea liniştii în timpul nopţii, de la ora 22 pînă la ora 7, inclusiv prin cîntare cu voce ridicată, semnalizare acustică, folosire cu intensitate auditivă a aparatajului audiovizual în locuinţe sau în locuri publice, alte acţiuni similare,

(1)   se sancţionează cu amendă de la 9 la 18 unităţi convenţionale aplicată persoanei fizice

Editat de GrigorePopa

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum