Vizitator Ina

Бытка Тамара Степановна. 1Рд

Postări Recomandate

Vizitator Ina

Привет всем! Я хотела бы узнать о враче Тамаре Быткэ?!

Напишите, пожалуйста, кто что знает. Заранее спасибо!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stylish

Ina это та которая заведующая отделением где мамы с детками после родов лежать, в новом блоке? если да,то хороший врач,много положительных отзывов слышала.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Ina
Ina это та которая заведующая отделением где мамы с детками после родов лежать, в новом блоке? если да,то хороший врач,много положительных отзывов слышала.

Да наверное это она, я знаю что она заведующая, но не знаю какого отделения. Большое спасибо за ответ, для меня это важно. :)

Partajează acest post

Link spre post
SandaSun
Привет всем! Я хотела бы узнать о враче Тамаре Быткэ?!

Напишите, пожалуйста, кто что знает. Заранее спасибо!

e medic foarte bun, si e si sefa sectiei Lauzie - respectiv, poate asigura conditii f. bune dupa nastere.

Partajează acest post

Link spre post
Taisafinscaia

Am nascut baiatul la D-na BITCA TAMARA STEPANOVNA. Mai bun medicca om ,profesionist nu cunosc.Am nascut la aproape 37 ani ,am avut o operatie de inlaturare a apendicelui,dupa ce am stat si in patologia 2 la D-na MIRZA, dar permanent am fost supravegheata de Dna BITCA. E MEDIC /O cunosc din 1994 dar relatiile de piata nu au schimbat-o.nasterea a fost f. grea, nu sa miscat de linga mine nici pe o clipa, a chemat si cosiliu si mai era si in concediu,dar a venit de indata ce am sunat-o ca sunt in travaliu.Copilul slava DOMNULUI esanatos. :angel: :x025: :x025:

Partajează acest post

Link spre post
Катюша

Я рожала в этом роддоме,правда,по договоренности,врач была заведующая отделением-чудесная женщина ни на минуту от меня не отходила.Палата у меня была просторная,вместе с туалетом,душем и горячей водой,только после ремонта,рассчитанная на двух человек.За палату я отдельно не платила,заплатила только за роды врачу,окушерке и по мелочам тем,кто впоследствии осматривал малышку,больше н6икаких затрат.

Бытка Тамара Степановна,она в новом отделении работает.После меня уже 2 мои подруги у нее рожали,остались очень довольны.

Partajează acest post

Link spre post
Diana21

Eu am nascut la doamna Tamara bitca,am fost foarte multumita, puteam s-o sun i=oricind aveam nevoie,am observat ca e foarte apta in lucrul sau.Eu am nascut la doua noapte la orele 12 noaptea am venit la spital si medicul meu in 20 de minute a fost pe loc si a avut mare grija de mine,si ma ajutat atit fizic cit si psihologic :val16: ii sunt multumita,cit am stat in spita(2 zile) am fost sub observatia ei ,ma controla pe mine si copilul regulat si calitativ :val16: Drept ca i-am platit dar si-a facut lucrul calitativ:)

Partajează acest post

Link spre post
Катюша
Eu am nascut la doamna Tamara bitca,am fost foarte multumita, puteam s-o sun i=oricind aveam nevoie,am observat ca e foarte apta in lucrul sau.Eu am nascut la doua noapte la orele 12 noaptea am venit la spital si medicul meu in 20 de minute a fost pe loc si a avut mare grija de mine,si ma ajutat atit fizic cit si psihologic :suicide2: ii sunt multumita,cit am stat in spita(2 zile) am fost sub observatia ei ,ma controla pe mine si copilul regulat si calitativ :girl_in_love: Drept ca i-am platit dar si-a facut lucrul calitativ:)

Я тоже у нее рожала,чудесный врач,а главное профессионал своего дела!!!

Partajează acest post

Link spre post
splendida
Eu am nascut la doamna Tamara bitca,am fost foarte multumita, puteam s-o sun i=oricind aveam nevoie,am observat ca e foarte apta in lucrul sau.Eu am nascut la doua noapte la orele 12 noaptea am venit la spital si medicul meu in 20 de minute a fost pe loc si a avut mare grija de mine,si ma ajutat atit fizic cit si psihologic :wink: ii sunt multumita,cit am stat in spita(2 zile) am fost sub observatia ei ,ma controla pe mine si copilul regulat si calitativ :girl_in_love: Drept ca i-am platit dar si-a facut lucrul calitativ:)

Diana salut), si mie mi-au recomandat-o pe Tamara Ghioreghevna si dupa comentariile tale vad ca ai fost multumita de ea, poate imi mai spui ceva de dumneaei. Ea deasemenea mi-a spus ca o pot suna in orice moment.

Partajează acest post

Link spre post
Инга

Рожала тоже у Бытка Тамары Степановны - очень довольна :girl_in_love:

Partajează acest post

Link spre post
blonditza
salut imi poti spune daca dna Tamara e aceeasi Bîrca Tamara? daca da ce imi poti spune de ea te rog mi-au recomandat-o prietenii. Mersi anticipat.

nu stiu sigur. dar in orice caz am ramas foarte multumita de ea. a fost foarte atenta, inca de cand mi s-au rupt apele, pana am plecat acasa. uneori merg s-o vizitez.... e tare de treaba.

Partajează acest post

Link spre post
m'amy
Buna fetelor va rog sa ma ajutati sunt in saptamina 35, cineva mia recomandat o pe dna. Cuznitova Galina Tudor e ceva sef la blocul nou etajul 5, stie cineva ceva despre dna?Cine mai naste in perioada 1mai/10mai.

salut!!!

nanashika mea a nascut sub supravegherea ei, a ramas satisfacuta ...

Partajează acest post

Link spre post
m'amy
multumesc Tanyuha nu te superi daca te mai intreb cite ceva! daca sa inteles preventiv cu dna? as vrea sa stiu cum sa inteles cu dna? si mai exact ce functie are dna? ia recomandat o cineva? te rog daca ai placerea sa mi rasunzi! multumesc! :sad:

Itzi raspund cu cea mai mare placere!!! :beach:

Ea a nascut la inceputul lui septembrie, s-a intzeles din timp, cam de la 38 saptamini, mergea o data in saptamina la control, iar aproape de nashtere se vedeau mai des.... :beach:

doamna este shefa de sectzie, pare-mi-se, shi este stimata de lucratorii medicali de acolo, mi-a spus ca cine auzea ca a nascut la ea se purtau bine, intr-un fel e "avtoritet" :sad: , are influientza...

a mers la ea pe recomandarea unei cumatre de a ei... deja cum s-a intzeles material, depinde de fiecare caz aparte, cine shi cit ishi permite p-u multzumire... dar ea nu a pus taxa!!! :ok:

O sarcina placuta shi o nashtere ushoara!!! :beach:

Partajează acest post

Link spre post
carolina

Fetelor un medic mai bun ca Dna Tamara Bitca nu am intilnit eu am nascut la dinsa am sunat-o noaptea fara am reprosa ceva a venit imediat la spital nu am avut o nastere prea usoara dar ea un minut nu ma lasat singura .Apoi in fiecare zii ne facea vizite sotul meu intra chiar pina in camera dupa orele de primire ea singura a permis toti medici se comportau cu mine foarte bine deoarece stiau ca sunt la Dna Bitca Tamara si aveau foarte mare grija de copil. Sigur eu am multumit-o dar multutumirea pentru mine a contat cel mai putin deoarece cita atentie am avut eu mie imi era tot una putea atunci sai dau si totul ce aveam cit de fericita eram in momentul cela, Fetelor puteti sa nasteti linistite la Dna Bitca Tamara nu veti regreta. Cui ii trebuiesc coordonatele eu le pot da.

Partajează acest post

Link spre post
Катюша

Я тоже рожала у Тамары Степановны-прекрасный врач,который знает свою работу. Я трем своим подругам посоветовала рожать у нее и они тоже очень довольны!!!

Partajează acest post

Link spre post
Нежность

Я родила у Тамары Степановны 5 дней назад. Осталась довольна. Врач меня вытерпела - а это ой как нелегко гыгы!

Partajează acest post

Link spre post
Taisafinscaia

Добрый вечер! Тамара Степановна Быткэ работает зав. отделения нормальной физиологии новорожденных в 1-ой гор. больнице, что на виадуке, сейчас точно работает, не в отпуске. Очень хороший доктор, врач, акушер гинеколог, и хирург, т.е. делает и кесарево. Тел. есть номер моб. , даже в этом посте.

Partajează acest post

Link spre post
shuster

отделение нормальной физиологии новорожденных - никак не могу понять названия отделения. что это значит? это послеродовое уже? т.е не родильное, а детское что ли какое-то?

Partajează acest post

Link spre post
Osetrina
отделение нормальной физиологии новорожденных - никак не могу понять названия отделения. что это значит? это послеродовое уже? т.е не родильное, а детское что ли какое-то?

Конечно послеродовое :wink2: Там, где наблюдаются мамы со здоровыми новорожденными малышами.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Satin

Salutare fetelor, pe mine toata sarcina m-a consultat d-nul Stratila si mi-a spus sa nasc la d-na Bitca, adica a sunat-o el si a convenit, eu tre sa nasc in 2-5 zile, va rog din suflet trimiteti-mi si mie pe mail cum ati multumit-o, eu sunt la prima sarcina si habar nu am ce si cum, d-nul Stratila a avut mare grija de mine si a fost foarte amabil sa se inteleaga cu doamna si nu vreau sa-i las senzatii neplacute, adica s-o intreb eu cit si cum.... Merci anticipat

ah, da e-mail satin_es@yahoo.com

merci

Partajează acest post

Link spre post
Lullaby

Azi noapte cumnata mea a nascut cu d-na Batca. A ramas foarte multumita. A venit repede chiar daca era in concediu si in plus era si noaptea. A stat alaturi in timpul travaliu. Intr-un cuvant totul a fost super.

Partajează acest post

Link spre post
Lucyca

Salut fetelor eu am nascut la D-na Bitka (pe intelegere) pe 23.08.08 si vreau sa va povestesc prin ce-am trecut. precum eram in a 41 saptamina si nasterea nu se incepea mi-a fost provocata nasterea pe data 22.08. mergea parca tot bine s-au inceput durerile (dimineata) pe la ora 11 apele sau rupt pe la ora 1(ziua).am fost dusa in sala de nasteri unde m-am chinuit pina a doua zi dimineata la ora 7 cind a fost luata hotarirea sa finiseze nasterea prin cezariana caci nu se deschidea colul cu toate ca am avut si pastila sub limba pt provocare si epidurala in spate pt luarea durerilor,insa nimic nu a ajutat.Toate acestea insa a avut unele consecinte: copilul a stat fara ape 18 ore si dupa 2 zile am fost mutati in sectia patologia nou-nascutilor cu pneumonie si galbeneata pe fata,corp si ochi unde am mai stat o sapt. in spital ,sa primim picuratori, antibiotice si proceduri sub lampa ultravioleta ca sa fie totul bine.Acum se pune INTREBAREA:OARE TREBUIA SA TREACA ATITA TIMP (18 ORE) CA SA-SI DEE SEAMA D-na BITKA CA NU O SA POT AVEA NASTERE NATURALA SI SA HOTARASCA MAI DEVREME CA SA NU SA SE AJUNGA LA ASA URMARI. PLUS LA TOATE ATUNCI CIND MI-AU SCOS COPILUL IAU INTIS PUTIN GITISORUL SI AM FOST NEVOITI SA STAM CU BANDAJ SPECIAL LA GIT 2 SAPT,INCA NU SE STIE ASTA LA CE URMARI VA DUCE.

VREAU SA DAU UN SFAT VIITOARELOR MAMICI DACA NU AVETI MEDIK PERSONAL, NU-L CAUTATI CACI DACA VA APUCA NASTEREA NU O SA VA LESE NIMENI IN VOIA SOARTEI DAR DE INTELES CU MEDIKUL POTI SI ATUNCI PE LOC SI POATE FI MAI REUSITA NASTEREA DEKIT PE INTELEGERE PREVENTIVA.IN PLUS INCA MAI ESTI OBLIGAT SA LE PLATESTI CHEAR DAKA NU A MERS TOTUL REUSIT.

Partajează acest post

Link spre post
tosik

sad.gifМне очень не понравилась тамара очень непроффесеонально провела роды хорошо что мы с дочкой вообще остались живы, такое ощущение что она впервый раз столкнулась со сложностями во время родов, и не знала что делать постоянно уходила от меня оставляла одну, хотя я заранее договаривалась с ней и все было уплочено, у меня даже не было рядом акушерки, я считаю что она просто думала что рожу сама легко и не хотела делиться ни с кем, но бог ей судья, если бы не подоспевшая вовремя врач Кузнецова Галина Федоровна мне даже страшно подумать что могло произойти с нами, вот это врач это проффесионал, с ней за 20 минут все и решилось и мы родились а так рожала я 12 часов, боже как вспомню так вздрогну, как она наваливалась мне на живот всем своим весом что у меня остался большой синяк , что даже писать не могла после таких родов наверно все мне там передавила, вот такиеу меня отрицательный эмоции по поводу Тамары Быткэ.

Editat de neea
изменение шрифта

Partajează acest post

Link spre post
o.cristina
Salut fetelor eu am nascut la D-na Bitka (pe intelegere) pe 23.08.08 si vreau sa va povestesc prin ce-am trecut. ....

salut! sunt absolut deacord cu tine....eu am trecut prin momende grele, asa cum trec toate dar ea mi-a aratat indiferenta ei fata de lucru...

Mi-a recomandat-o D-ul Stratila dar eram in 37 saptamini si nu am reusit sa ma duc sa fac cu ea cunostinta sa ne intelegem....dar el a sunat-o si a preintimpinat-o ca ma voi adresa la ea si a rugat-o frumos sa aiba grija de mine.... mi-a spus ca termenul meu este 13 iunie,adica atunci se implinesc 40 saptamini, Sttratila mi-a spus ca eu pina pe 23 mai nici sa nu ma gindesc sa nasc, dupa se poate :), respectiv pe 25 mai era duminica m-am gindit ca luni sau marti sama duc la bitca sa vb cu ea sa ne intelegem...ce gredeti, nu am reusit pe 26 mai la 4 noaptea mi se rup apelesi primul lucru am sunat-o pe Bitca,ea mi-a spus sa beau un *ссылка* si sa fac un dus si apoi sa ma duc la spital....ea pe la 7 dimineata va fi acolo, zis si facut, la 6:30 eram la inregistrare...la 7 m-au dus in sala denastere unde am suferit in singuratate, pe la 7;30 am sunat-o iar mi-a spus ca vine in 10 min...era deja ora 8:15 si ea inca nu era....eu deja am inceput sa nasc....pina nu am tipat pe coridor ca eu nasc nimeni nu s-a apropiat....respecti

v la 8;20 eu deja nasteam , la 8;30 am nascut o fata minunata...pe care d-na Bitca inca putin si nu ascapat-o si tipa la mine ca eu "am impuscat-o" adica eu sunt de vina ca ea casaca gura...

fetelor, daca nu aveam norocul cu nasterea usoara....si daca nu era fata mea atit de bravo ca nu a vrut sa ma faca sa sufar mult....credeti-ma ca bitca nu a facut absolut nimic p-u mine si fata mea.....a venit deja cind eu nasteam, m-a cusut ca imi venea sa ma catar pe pereti de durere....si nici o atentie...nu vroiam sa-i dau nici un leu, nu a meritat dar sotul meu era asa de fericit ca are o fetita ca era in stare sa multumeasca tot spitalul.....si i-am dat <отредактировано модератором> p-u nimic

Bitca nu e buna....

Editat de neea
Сокращение цитаты, размер "благодарности"

Partajează acest post

Link spre post
annika

ultimele 2 mesaje sunt chiar urite, dar ma rog nu poti sa placi la toata lumea,nu poti sa-i ajuti pe toti - plus ca fiecare reactioneaza diferit in functie de diferiti factori si trece totul prin sistemul sau de valori si retrairi.

eu intentionez sa merg pentru a naste la dna Bitca.

am avut marele noroc sa o cunosc cind am fost internata in spital... m-a impresionat, chiar mi-a placut, mai mult chiar imi inspira incredere.

sunt de acord ca medicul mai intii de toate trebuie sa se implice sufleteste in fiecare caz, indiferent de ce are pe suflet,

(asa am fost eu invatata- trebuie sa-ti faci meseria, drce de tine depinde viata!!!

sa fii medic - este o mare raspundere, este o minune sa ajuti la aducerea pe lume a unei vieti noi, chiar daca esti obosit...chiar daca iti cade cerul in cap, am inteles ca dna doctor este anume acea persoana care se impica cu tot sufletul in munca sa.

stiu copii care s-au nascut cu dumneaei, mamicile carora ii sunt recunoscatoare, abia astept sa fac parte din rindurile lor!

imi pare rau ca ati trecut printr-o experienta dureros de neplacuta, sa va ajute cel de sus sa terceti mai departe cu bine.

Sanatate voua si copiilor vostri.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum