Five

Мебель Kожаная

Postări Recomandate

Five

Ваше мнение по поводу кожаной мебели. Мне внешне вроде нравится - шикарно смотриться. Но эта мебель не на каждый день? А цвет какой практичнее?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Osetrina
Ваше мнение по поводу кожаной мебели. Мне внешне вроде нравится - шикарно смотриться. Но эта мебель не на каждый день? А цвет какой практичнее?

На ней ещё прикольно голышом елозить :girl_cry2:

Partajează acest post

Link spre post
Irinka

Eu lucrez la Fabrica de Mobila Ergolemn care produce mobila de lux din piele. Nici eu nu-mi inchipuiam cum e sa ai asa mobila? Insa sa stii ca foarte multa lume o cumpara si de ce nu este pentru fiecare zi? Atitea solutii de curatat la un pret accesibil dar si eficiente. Tot la noi la fabrica este o gama larga de culori cam 32 de culori. De la clasice la culori indraznete.

Partajează acest post

Link spre post
Five
Eu lucrez la Fabrica de Mobila Ergolemn care produce mobila de lux din piele. Nici eu nu-mi inchipuiam cum e sa ai asa mobila? Insa sa stii ca foarte multa lume o cumpara si de ce nu este pentru fiecare zi? Atitea solutii de curatat la un pret accesibil dar si eficiente. Tot la noi la fabrica este o gama larga de culori cam 32 de culori. De la clasice la culori indraznete.

Dar voi aveti acasa? Ma intereseaza daca nu se roade sau zgaraie usor? parintii mei au beige, e superba, dar ei nu au pici :)))

Partajează acest post

Link spre post
Irinka
Dar voi aveti acasa? Ma intereseaza daca nu se roade sau zgaraie usor? parintii mei au beige, e superba, dar ei nu au pici :)))

Nu, noi nu avem. Daca pielea e calitativa pai ni se roade atit de usor.

Partajează acest post

Link spre post
Crystal

брррр, есть у свекров в гостинной - для редких посиделок еще более-менее, а так мне лично зимой на ней холодно, летом когда тело к коже липнет и парится - неприятно, а вообще конечно практично...

Partajează acest post

Link spre post
Estella

У нас есть кожанный угол в гостинной, но он почти всегда застелен пледом, так как на коже неуютно лежать...

Partajează acest post

Link spre post
Lo-li-ta

красиво, но некомфортно....

кожа липнет... бе....

наверное, если пледом накрывать - прикольно ...но смысл такой мебели )))имхо.

Partajează acest post

Link spre post
Vicky

Noi avem , de culoare neagra, o folosim zilnic. Daca e calitativa nu se roade asa de usor . Pentru mine e comfortabil pentru ca avem incalzire autonoma, iarna incalzesc intr-atit ca sa fie cald si sa nu fie mobila rece :) Vara nu e atit de cald in general ca sa transpiri chiar pe ea . Mie im i place si e foarte practica .

Partajează acest post

Link spre post
Amanda

Sa nu obijduiesc pe nimeni? am fost la magazinul ror, dar ceva practic pentru apartament nu mi-au propus.

Si cind am intrat deodata se uitau la noi, oare avem noi bani sa cumparam mobila lor scumpa.

Iar cind vom avea casa pe pamint, la sigur in salon voi pune mobila moale din piele.

Partajează acest post

Link spre post
Five

Aneta, parintii mei au de la Borsh, deja de 8 ani, e ca noua! Superba, imi place si nu e rece iarna, am inteles ca doar pielea artificiala e rece si se lipeste.

Partajează acest post

Link spre post
Vicky
Aneta, parintii mei au de la Borsh, deja de 8 ani, e ca noua! Superba, imi place si nu e rece iarna, am inteles ca doar pielea artificiala e rece si se lipeste.

eu la fel nu am simtit-o rece iarna , desi am auzit de la mai multe persoane aceasta problema.

Partajează acest post

Link spre post
MultiColor

Mie foarte mult îmi place :birth01: Se priveşte super! Prietenii noştri au în salon divan + 2 fotolii. E din piele albă şi e foarte fină! Când ne ducem la ei parcă ni-i frică să ne aşezăm pe ea sau să ne mişcăm prea mult :girl_cry2: Are deja vreo 4 ani şi s-a păstrat foarte bine, dar nu au copii mici!

Partajează acest post

Link spre post
Отрада

у нас кожаная, диван и 2 кресла, мягче разве что на пуху))

кроме того диван раскладывается внутри пружинный матрац, но мы им не пользуемся в таком виде)

ничем не накрываем, за 2 года ничего не случилось, ттт

правда и животных нет, а вот дети запачкают, один раз в зеленке!-вымыла)

кожа у нас светлая, натур.беж-мою 2 раза в год, ну и по надобности при экстренных ситуациях)

диванчик

d5e0c85c6fef.jpg

в разложенном виде

964e178e05d2.jpg

кресла, кстати, в них вообще утопаешь, садишься и проваливаешься, сказка.))

правда не у всех кожаных диванов такая мягкость, мы выбирали по мягкости именно, чтобы было уютно и очень комфортно

Partajează acest post

Link spre post
Amanda

у нанашей наших тоже от Натуццы, супер конечно!

Partajează acest post

Link spre post
Crystal
am inteles ca doar pielea artificiala e rece si se lipeste.

si de unde ai inteles asta?

Partajează acest post

Link spre post
lady_marmalade

sora mea in salon are mobila din piele , culoarea bej .. e placuta , draguta si nici o problema , se pastreaza bine al 3 an deja

Partajează acest post

Link spre post
Five
si de unde ai inteles asta?

stii engleza? :val16:

Contrary to popular belief, genuine leather is very comfortable. The belief that leather is hot in the summer stems from the experience of most people with synthetic leather . Synthetic leather is made of the same materials used to make plastic. Like plastic, when you sit on it, you immediately start feeling sweaty. Leather, on the other hand, is natural. It is just like our skin that has pores therefore it always breathes naturally. It is the only material that has the unique ability to adjust to every body temperature individually. All these combined will provide you exquisite comfort that no other upholstery material can give.

http://www.pristinecarpetcl

eanhouston.com/...r_furniture.htm://http://www.pristinecarpetcl

eanhous...r_furnitur

e.htm://http://www.pristinecarpetcl

eanhous..._furnitur

e.htm

Partajează acest post

Link spre post
Five

Wow Отрада, мебель ваша на все сто!!! И стоит наверное как машина?? )

Partajează acest post

Link spre post
marischka

У нас тоже кожаная мебели Натуцци. Смотрится красиво. практично в том плане, что с ткани не всегда всё так легко вытирается, с кожи проще простого. Сидеть в одежде-вполне нормально. Но вообще у нас рядом с диванчиком всегда сложен плед (т.е. диван им не накрыт, а просто пледик рядом лежит) и тогда мы стелим пледик и укрываемся им. Кожа действительно мягче ткани по ощущениям.

Цена, ну за ОГРОМНЫЙ УГОЛОК (3 на 2), который раскладывается также как у Отрады мы заплатила почти 2,5 тыс евро. Но мы выбрали самую дорогую кожу. Там разные виды есть.

Partajează acest post

Link spre post
Five
Цена, ну за ОГРОМНЫЙ УГОЛОК (3 на 2), который раскладывается также как у Отрады мы заплатила почти 2,5 тыс евро. Но мы выбрали самую дорогую кожу. Там разные виды есть.

В полне нормальная цена. А фото есть? И где этот магазин? :clapping:

Partajează acest post

Link spre post
marischka

вообще такой же цвет как у Отрады и кожа такая же. Просто у нее комплект с креслами, а у нас уголок. Магазин находится на ул. Александри в здании ОнКлиника. Диван покупали в конце 2005 года

Partajează acest post

Link spre post
marischka

Но мы еще там покупали столик для этого уголка и специальное кресло, которое делается горизонтальным. Столиком неочень довольны, так как очень быстро царапается, хотя соил не дешево. А кресло-ну просто сказка. правда оно само по себе аж 900 евро стоило. сидишь в кресле, нажимаешь кнопку, и оно становится горизонтальным

Partajează acest post

Link spre post
Five
вообще такой же цвет как у Отрады и кожа такая же. Просто у нее комплект с креслами, а у нас уголок. Магазин находится на ул. Александри в здании ОнКлиника. Диван покупали в конце 2005 года

Аха, классно, знаю где! Спасибо! :clapping:

Мариша, а столик деревяный или стекляный?

Partajează acest post

Link spre post
Crystal
stii engleza? :friends:

stiu :wink2:

mobila la socrii mei tot e de la natuzzi, asa ca pielea este naturala sunt sigura la 100%.

В полне нормальная цена. А фото есть? И где этот магазин?

сейчас там за эти деньги такую мебель не купишь, она стоит намного дороже...

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum