Alessia25

Tulburarea Liniștii publice

Postări Recomandate

Alessia25

D-ul Igor, Bună ziua. Va rog să mă ajutați cu o informație la cazul meu. Am procurat un apartament în varianta alba. Lucrătorii noștri faceau reparație de la orele 8:30 pina la 19:30. Vecinii cu un etaj mai jos au depus plîngere la politie săptămâna aceasta, prezentind video cu gălăgia care se aude in apartamentul lor din luna octombrie sau noiembrie (nu știu exact). Polițistul mi-a făcut avertizare invocând legea 357 din codul contravențional, menționând că orele au fost modificate - de la 8 pina la 18. Cu părere de rau, eu nu găsesc aceste modificări. As vrea să știu dacă într-adevăr legea a fost modificată, din ce data a intrat în vigoare. Mersi Anticipat

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
GrigorePopa
В 15.12.2018 в 11:28, Alessia25 сказал:

D-ul Igor, Bună ziua. Va rog să mă ajutați cu o informație la cazul meu. Am procurat un apartament în varianta alba. Lucrătorii noștri faceau reparație de la orele 8:30 pina la 19:30. Vecinii cu un etaj mai jos au depus plîngere la politie săptămâna aceasta, prezentind video cu gălăgia care se aude in apartamentul lor din luna octombrie sau noiembrie (nu știu exact). Polițistul mi-a făcut avertizare invocând legea 357 din codul contravențional, menționând că orele au fost modificate - de la 8 pina la 18. Cu părere de rau, eu nu găsesc aceste modificări. As vrea să știu dacă într-adevăr legea a fost modificată, din ce data a intrat în vigoare. Mersi Anticipat

„ art.357 (2) Efectuarea lucrărilor de reconstrucţie sau a altor lucrări, însoţite de zgomot, în încăperile din blocurile locative de la ora 18 pînă la ora 8
    se sancţionează cu amendă de la 12 la 30 de unităţi convenţionale aplicată persoanei fizice, cu amendă de la 60 la 90 de unităţi convenţionale aplicată persoanei juridice.

Modificarile au intrat în vigoare de la 09.11.2018

Editat de GrigorePopa

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum