Bulinika

Viroza dupa operatia de adenoizi

Postări Recomandate

Bulinika

Buna. Avem 2 saptamani de la operatia de adenoizi. Oricum dupa asta inca mai avea mucusori (medicul a zis ca inca vor fi 2-3 saptamani) asa reactioneaza la unii copii, dar de 2 zile a luat o viroza si are si mai multi. S-a confruntat cineva cu asa problema? Si in genere ce schimbari ati vazut dupa operatie? Am impresia ca am facut-o degeaba :(

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
MPetru

Buna ziua. Nu cred ca trbuie sa va disperati. Efectul se vede in timp. Dupa interventie mai persista edemul, hipersecretie de mucus, apoi ati mai contactat un virus care la fel duce la edem si secretie!!! Aveti grija de mediul unde se afla copilul-aerisire si umidifiere, lichide pe tot parcursul zilei, instilatii nazale cu ser fiziologic, gimnastica respiratorie, masaj-frictiuni torace, puteti folosi un spray faringian. Si rabdare. Succese. 

Partajează acest post

Link spre post
Bulinika
La 09.12.2018 la 18:43, MPetru a spus:

Buna ziua. Nu cred ca trbuie sa va disperati. Efectul se vede in timp. Dupa interventie mai persista edemul, hipersecretie de mucus, apoi ati mai contactat un virus care la fel duce la edem si secretie!!! Aveti grija de mediul unde se afla copilul-aerisire si umidifiere, lichide pe tot parcursul zilei, instilatii nazale cu ser fiziologic, gimnastica respiratorie, masaj-frictiuni torace, puteti folosi un spray faringian. Si rabdare. Succese. 

Multumesc mult pentru raspuns!  Sper să scapam de aceasta problema, deja suntem satui de atatia mucusori. Azi copilul e mai bine. 

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum