mamusika

Turcia 2019

Postări Recomandate

mamusika

Deja acum sunt preturile la hotele. Cineva a bronat? Cum va par preturile?

PS Cine imi poate recomanda hoteluri din zona Kemer, Belek ideale pentru copii mici (copilul va avea 2 ani jumatate in iunie)?

Toate mini-cluburile sunt de la 4 ani in hoteluri?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Winter

Am vazut si eu anunturi pe Fb... Am sunat acum agenta si mi-a spus ca sunt preturi, unele hoteluri scriu pana pe 30 noiembrie, dar pot si sa le prelungeasca ofertele. Am rugat sa-mi dea preturile, voi vedea pana cand e oferta la hotelul "nostru"...

Acum 15 ore, mamusika a spus:

Toate mini-cluburile sunt de la 4 ani in hoteluri?

In mini club puteti intra cu copil de orice varsta. Dar sa-l lasati la 2,5 ani nu o sa puteti, trebuie sa stati cu el. Dar in unele hoteluri sunt amenajate si piscine cu tobogane, si baruri in mini cluburi, cu sezlonguri in jur, unde pot sa stea parintii care-si supravegheaza bebelusii...

Editat de Winter

Partajează acest post

Link spre post
Semitzvetik
30 минут назад, Winter сказал:

Am vazut si eu anunturi pe Fb... Am sunat acum agenta si mi-a spus ca sunt preturi, unele hoteluri scriu pana pe 30 noiembrie, dar pot si sa le prelungeasca ofertele. Am rugat sa-mi dea preturile, voi vedea pana cand e oferta la hotelul 

La ce agentie ati sunat? Eu am aflat de hotelul meu, parca e mai scump ca anul trecut; mai astept...

Partajează acest post

Link spre post
Him

я тоже видела несколько статей и анонсов, что Турция в 2019 подорожала, агенты советуют бронировать сейчас то что нравится, потому что может позднее уйти в стоп. (чтобы выбирать из того что хочется а не из того что есть)

Editat de Him

Partajează acest post

Link spre post
Winter
Acum 10 ore, Semitzvetik a spus:

La ce agentie ati sunat? Eu am aflat de hotelul meu, parca e mai scump ca anul trecut; mai astept...

Eu am agenta mea care-mi face toate mofturile... De ex. hotel, fara zbor, rezervat timpuriu. La alte agentii vand doar pachet... Agentia Avesona. Cand vor aparea orarele de zboruri deja sigure - luna mai - si vom gasi ceva potrivit - vom incerca sa adaugam charterul. Daca nu ne va aranja - vom merge cu Turkish prin Istanbul. Noaptea si dimineata devreme noi nu zburam categoric.

La 18.11.2018 la 23:04, mamusika a spus:

PS Cine imi poate recomanda hoteluri din zona Kemer, Belek ideale pentru copii mici (copilul va avea 2 ani jumatate in iunie)?

Rixos Premium Tekkirova (Kemer). Dar e din cele mai scumpe.

In Belek sunt mai multe variante... Mie agenta imi recomanda Xanadu. E putin mai ieftin decat Rixos Tekkirova...

Ambile hoteluri au preturi valabile pana pe 31.12...

Partajează acest post

Link spre post
Kometa

в конце октября Галина из реноме сказала что не нужно торопиться, мол первые цены всегда завышены

Partajează acest post

Link spre post
Paraskevka
2 минуты назад, Kometa сказал:

в конце октября Галина из реноме сказала что не нужно торопиться, мол первые цены всегда завышены

Ирина) это было сказано не для риксос-гюрал-регнум.. по этим отелям всегда надо торопиться)

подождать можно для отелей среднего сегмента и именно если не принципиален 1 конкретный отель..

Partajează acest post

Link spre post
Kometa
1 час назад, Paraskevka сказал:

Ирина) это было сказано не для риксос-гюрал-регнум.. по этим отелям всегда надо торопиться)

подождать можно для отелей среднего сегмента и именно если не принципиален 1 конкретный отель..

вот оно чтооо

Partajează acest post

Link spre post
Winter
La 20.11.2018 la 10:01, Paraskevka a spus:

риксос-гюрал-регнум.. по этим отелям всегда надо торопиться)

Спасибо за уточнение...

Регнум очень дорогой, а Гюрал вообще загнул в этом году. Так мне сказали. Я ни в одном из них не была.... Про Регнум я спрашивала потому что малый сейчас футболом увлёкся, а там тренера крутые приезжают. Но за такую разницу (по сравнению с Риксосом) обойдётся....
К тому же муж кроме Кемера никуда не хочет... Потому Ксанаду у нас отпадает...

Partajează acest post

Link spre post
elen70

Девочки, что посоветуете, бронировать Турцию сейчас или после Нового года. Как думаете, есть вероятность , что упадут цены, а то что-то очень уж кусаются в этом году

Partajează acest post

Link spre post
Katarina

Мы уже забронировали,ждать падения опасно в этом году,все пугают,что цены будут только расти

Partajează acest post

Link spre post
Winter
Acum 46 minute, elen70 a spus:

Девочки, что посоветуете, бронировать Турцию сейчас или после Нового года. Как думаете, есть вероятность , что упадут цены, а то что-то очень уж кусаются в этом году

Мне агент сказала что вряд-ли будут ниже... Вот и Галина подтвердила... Сама тоже в сомнениях. Пока не бронировала, есть время до конца декабря...

Кстати, тоже сидела считала что в этом году в январе было примерно на 10% дешевле чем сейчас на сл.год. В январе должно ещё подорожать. Получается что цены будут как минимум на 20% выше чем в прошлом? Многовато...

Partajează acest post

Link spre post
Winter
La 20.11.2018 la 10:01, Paraskevka a spus:

Галина, а бывают в турецких отелях предложения на чёрную пятницу? А то я забыла позвонить. Так хоть на сл.год будем знать...

Partajează acest post

Link spre post
Paraskevka
Acum 57 minute, Winter a spus:

Галина, а бывают в турецких отелях предложения на чёрную пятницу? А то я забыла позвонить. Так хоть на сл.год будем знать...

были конечно, но 40-50-60% это фикция)))

даже на дорогих отелях скидка была 50-60-70-80 евро на семью.

по греческим отелям приличным 4-5* скидка на семью была реально 5-10-15%

Acum 59 minute, Winter a spus:

Мне агент сказала что вряд-ли будут ниже...

Наташа тоже давно работает, рынок и цены чувствуем.. падение цен может быть только если россия откажется, но она не откажется)) Ердогану бизнес-сообщество не даст повторить еще раз свои ошибки..

Partajează acest post

Link spre post
Anushka

Расстроилась и я, у меня выходит цена на 400 евро дороже:rtfm:, это по сравнению с путевкой купленной в январе этого года:beach:... Переплачивать в этом году совсем не охота и в отели ниже категорией уже тоже не поедем, даже не знаю что рассматривать:smoke:.

Partajează acest post

Link spre post
Winter
Acum 56 minute, Anushka a spus:

Расстроилась и я, у меня выходит цена на 400 евро дороже:rtfm:, это по сравнению с путевкой купленной в январе ...

Вот и у нас примерно так же выходит... Круто они поднимают цены однако...

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum