iulicica85

Act de moștenitor

Postări Recomandate

iulicica85

Buna ziua,

Domnule avocat, va rog sa mă ajutați să clarific o situație: bunica din partea tatălui a decedat în 2005. Au rămas în viața 4 copiii ai ei, unul dintre aceștia fiind tatăl meu. Ceilalți 3 frați anul acesta au vândut pământurile deținute de bunica, facandu-l moștenitor (legal, prin notar) pe unul dintre frați, fără că tatăl meu sa fie prezent la perfectarea actelor. În raion fratele lui tata are multe pile și astfel a reușit la notar și cadastru să facă toate actele necesare fara semnătura tatălui meu. Ce lege a fost încălcată, cat e de grav și ce poate tata acum face?

Vă mulțumesc!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
GrigorePopa
3 часа назад, iulicica85 сказал:

Buna ziua,

Domnule avocat, va rog sa mă ajutați să clarific o situație: bunica din partea tatălui a decedat în 2005. Au rămas în viața 4 copiii ai ei, unul dintre aceștia fiind tatăl meu. Ceilalți 3 frați anul acesta au vândut pământurile deținute de bunica, facandu-l moștenitor (legal, prin notar) pe unul dintre frați, fără că tatăl meu sa fie prezent la perfectarea actelor. În raion fratele lui tata are multe pile și astfel a reușit la notar și cadastru să facă toate actele necesare fara semnătura tatălui meu. Ce lege a fost încălcată, cat e de grav și ce poate tata acum face?

Vă mulțumesc!

Intrebarea este daca tatal dvs. A depus in termen de 6 luni dupa decesul bunicii cerere de acceptare a mostenirii?

Partajează acest post

Link spre post
iulicica85

Întrebarea este: ce ar trebui tata să facă în cazul acesta? (Frații lui au fost la notar și au făcut actele de moștenire fara că tata sa fie prezent acolo). 

Partajează acest post

Link spre post
iulicica85

La o consultație la Dvs. cum as putea sa mă programez?

Mulțumesc.

Partajează acest post

Link spre post
GrigorePopa
В 25.10.2018 в 20:43, iulicica85 сказал:

La o consultație la Dvs. cum as putea sa mă programez?

Mulțumesc.

Ma telefonati la nr. 079787768 si va programati.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum