Postări Recomandate

MariaKionig

Всем привет! Кто рожал в Clinica Familia? Конкретно у Валентина Фрипту? Какие впечатления о враче, о клинике, об обслуживании? Нигде не могу найти отзывов. О враче только старые отзывы, много хороших, но есть и не очень.

Editat de MariaKionig

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Him

Добрый вечер, в этой теме вы можете ознакомиться с отзывами и задать вопрос

Editat de Him

Partajează acest post

Link spre post
NataliElepina
В 18.10.2018 в 21:44, MariaKionig сказал:

Всем привет! Кто рожал в Clinica Familia? Конкретно у Валентина Фрипту? Какие впечатления о враче, о клинике, об обслуживании? Нигде не могу найти отзывов. О враче только старые отзывы, много хороших, но есть и не очень.

Здравствуйте. Мне кесарево делал Фрипту и Кауш. Как специалист он очень хороший,  человек приятный, но бывает у него странный юмор) Вообще все понравилось, и отношение, и условия , всегда заходили врачи, консультировали, помогали с ребенком, показывала как правильно организовать ГВ, питание трех разовое (блюда всегда вкусные), если что то еще конкретно интересует, пишите в личку

Editat de NataliElepina

Partajează acest post

Link spre post
Mistery

Я не могу ничего сказать по поводу компетентности доктора Фрипту именно на операции, лечении итд. Моя мама настояла пойти именно к нему, так как многие говорят что он замечательный специалист.
Я была у него на консультации со всеми анализами на руках, мне нужно было сравнить мнения профессора с мнением обычного акушера. Речь шла о препарате, которого мне не хотели назначить в Канаде. Конечно, я благодарна ему за консультацию, но мне показались неуместны его шутки, непонятные намёки какие-то, разговор по телефону во время консультации и он невнимателен к тому что говоришь и на анализы которые ему показываешь. То есть, надо всегда ему тыкать, что ты это прошёл, это сделал. Как будто шёл какой-то спор или тест на вшивость, мол "а ну-ка посмотрим насколько хорошо ты знаешь свои результаты".
Из идиотских шуток: "у тебя сифилис". Честно, я была просто в недоумении, я вообще не могла сообразить для чего это нужно было. Я просто знала все свои анализы наизусть, поэтому быстро на все эти шуточки я отвечала и показывала результаты, мол всё в порядке.
Когда увидела наконец рецепт, была рада что консультация закончилась.

Partajează acest post

Link spre post
NataliElepina
22 часа назад, Mistery сказал:

Я не могу ничего сказать по поводу компетентности доктора Фрипту именно на операции, лечении итд. Моя мама настояла пойти именно к нему, так как многие говорят что он замечательный специалист.
Я была у него на консультации со всеми анализами на руках, мне нужно было сравнить мнения профессора с мнением обычного акушера. Речь шла о препарате, которого мне не хотели назначить в Канаде. Конечно, я благодарна ему за консультацию, но мне показались неуместны его шутки, непонятные намёки какие-то, разговор по телефону во время консультации и он невнимателен к тому что говоришь и на анализы которые ему показываешь. То есть, надо всегда ему тыкать, что ты это прошёл, это сделал. Как будто шёл какой-то спор или тест на вшивость, мол "а ну-ка посмотрим насколько хорошо ты знаешь свои результаты".
Из идиотских шуток: "у тебя сифилис". Честно, я была просто в недоумении, я вообще не могла сообразить для чего это нужно было. Я просто знала все свои анализы наизусть, поэтому быстро на все эти шуточки я отвечала и показывала результаты, мол всё в порядке.
Когда увидела наконец рецепт, была рада что консультация закончилась.

Вот я как раз это и упомянула, что юмор у него странный. После кесарева на утро он пришел,  проверять мой шов, и начал барабанить мне по животу .:fool: А потом поднял с кровати, взял на руки и начал прыгать со мной. Я конечно понимаю, что после операции нужно двигаться, но не так жестко. Вообще рожать я договаривалась у его зятя, Кэтэлина Кауша, но КС они делают в тандеме :scratch_one-s_head:

Partajează acest post

Link spre post
riamadam
В 23.10.2018 в 21:47, NataliElepina сказал:

Вот я как раз это и упомянула, что юмор у него странный. После кесарева на утро он пришел,  проверять мой шов, и начал барабанить мне по животу .:fool: А потом поднял с кровати, взял на руки и начал прыгать со мной. Я конечно понимаю, что после операции нужно двигаться, но не так жестко. Вообще рожать я договаривалась у его зятя, Кэтэлина Кауша, но КС они делают в тандеме :scratch_one-s_head:

ого, прыгать с вами - впервые такие методики слышу..

вижу он знаменит своим юмором..

Partajează acest post

Link spre post
MariaKionig

Я нашла очень много отзывов на фб в группе Ask a mom. Спасибо тем, кто мне посоветовал эту группу. Отзывов очень много хороших. На 28 декабря записана к Кэтэлину Каушу на узи и консультацию, к этому времени будет уже 36 недель. Рожать планирую у него. Была в клинике предварительно 2 недели назад. Провели экскурсию. Все очень достойно. Как оно в действительности покажут сами роды.

Partajează acest post

Link spre post
Андриана

Девочки всем привет Хочу спросить кто делал Эко у Кауш в клинике Фамилия 

для меня очень  важно услышать отзывы всем спасибо

Partajează acest post

Link spre post
Anna35

Buna ziua la toate viitoarele mămici. Vreau să Vă aduc la cunoștință situația prin care am trecut eu pentru a evita în continuare cazuri similare și a salva alți copii de la eventuale cazuri nefaste urmate de invaliditate sau deces. Vă rog să nu fiți duse în eroare de pereții frumoși a clădirii clinicii Familia, unde ai camera TV în cameră VIP , dar nu sunt instrumente medicale necesare.

Fiind însărcinată am apelat la  specialiștii din Clinica Familia, iar în final la sfârșitul lunii iulie 2019 datorită lipsei de profesionalism și ignoranta personalul medical, și anume medicii Friptu și Puiu responsabili de monitorizarea sarcinii și  primirea nașterii din motivul că nu posedau cunoștințele necesare şi  aptitudini practice care să corespundă standardelor terapeutice, după nașterea prin cezariană nu au efectuat diagnosticul necesar al copilului care avea artrezie de esofag fapt ce a condus la deces. Cu toate că din timp m-am adresat medicilor din această clinică, am trecut toate investigațiile, inclusiv ultrasonografia efectuată de medicul Puiu, mi s-a comunicat că copilul este perfect sănătos. Nemijlocit la naștere  cît și  după aceasta de către medici, inclusiv medicul Friptu nu a fost efectuată nici o investigație a stării sănătății copilului care să corespundă standardelor terapeutice prin care ușor sar fi stabilit simptomele artreziei de esofag deoarece la copil saliva se elimina pe nas, iar în acest caz urma a fi efectuată urgent operație de către medici specializați, însă cu toate acestea medicii și personalul clinicii Familia au ignorat aceste simptome și lau hrănit cu lapte din sticlă care a nimerit direct în plămâni ceia ce ulterior a provocat o pneumonie soldată cu infecție a plămâinilor. După o zi a fost stabilit deagnisticul, timp care a fost în defavoare copilului și cu toate că i-a fost efectuată operația a decedat în rezultatul complicațiilor. În țările europene această maladie se tratează în majoritatea cazurilor însă cu părere de rău în Republica Moldova în continuare medicii sunt slab pregătiți pentru a face asemena operații.

După ce am născut prin cezariană, a doua zi fără careva investigații sau fără a fi vizitată de medic în mod brutal me-a fost comunicat să plec acasă. În odaia unde am fost plasată după operație nu erau lucruri elementare de igienă, lipsea hârtie igienică, aplicațiile murdare de sânge nu erau schimbate dar erau întoarse pe partea  curată. Cusutura de la cezariană mi-a spus să nu o prelucrez cu nimic dar aceasta a fost o mare greșeală care a urmat cu infecție.   Clinica Familiei mi-a adus numai tristețe în viață. Mă voi adresa organelor de control pentru a efectua o investigație să atragă la răspundere medicii și să nu să se mai întâmple asemenea cazuri.    

Partajează acest post

Link spre post
leto

Nu am cuvinte ce sa spun .....   Clinica nu are pediatru ? Cine monitorizeaza copilul, dupa nastere ?

Condoliantele mele .... Sa va ajute  Domnul !

Partajează acest post

Link spre post
Zibka

Condoleante :( si multa putere...

imi pare nespus de rau pentru pierderea Dvs...

am nascut si eu in februarie 2018 la Clinica Familia...la Dn. Caus Catalin..tot prin cezariana, deoarece am virsta de 40 ani si probleme cu inima...si in timpul examinarilor la uzi s au observat careva probleme cu inima la bebelus...operatia a fost facuta de catre Dn Friptu impreuna cu Dn Caus. toata perioada sarcinii am fost monitorizata de Dn Caus.

dar Slava Domnului totul afost bine...conditiile la clinica foarte bune...si foarte curat tot..kiar steril...erau toate cele necesare referitor la igiena personala..cit si salile de operatie...si toate necesare pentru bebelus...

cind s a nascut fetita a fost examinata de catre neonatolog...si era totul bine...la a daoua zi trebuia sa fim externate...dar deodata fetita a  devenit apatica...si ritmul cardiac a scazut...tot personlaul medical s a alertat...si deja se hotarise sa ne transfere la institutul mamei si a copilului...mai aparuse si probleme cu bilirubina marita...pina la urma totul s a stabilizat...dar Dna Liliana Moruz - pediatrul, nu ne a permis externarea..fetita scazuse si din greutate foarte mult...si am mai stat inca o zi in clinica...si nu ne a alungat nimeni...

echipa de medici cu pediatru, ginecolog, anesteziolog, moasa..se skimba in fiecare dimineata si seara...si de fiecare data toti veneau si verificau si mama si copilul...referiotr la cusutura de la cezariana tot mi au spus sa nu o prelucrez cu nimic...mi au pus un bandaj...cu care se poate de facut baie...si l am tinut vreo 10 zile...si totul a fost bine...peste o luna si mai apoi peste vreo doua luni...periodic am fost programta la control pentru a vedea cum s a prins cusutura si daca uterul este bine...

tot personalul medical al clinicii mi a oferit tot suportul profesional pentru a ma simti in siguranta...

imi pare rau pentru experienta Dvs ..

Partajează acest post

Link spre post
LisaC
La 17.12.2018 la 18:43, MariaKionig a spus:

Я нашла очень много отзывов на фб в группе Ask a mom. Спасибо тем, кто мне посоветовал эту группу. Отзывов очень много хороших. На 28 декабря записана к Кэтэлину Каушу на узи и консультацию, к этому времени будет уже 36 недель. Рожать планирую у него. Была в клинике предварительно 2 недели назад. Провели экскурсию. Все очень достойно. Как оно в действительности покажут сами роды.

Buna ziua, cum a decurs nasterea cu d-nul Caus? 

Multumesc.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum