Lilka

Средства для мытья посуды*

Postări Recomandate

Lilka

Искала такую тему, но нигде не нашла, так что вот решила открыть...

Сегодня посмотрев передачу "Контрольная закупка", поняла что более или менее безвредные средства для мытья посуды - это без цвета и без запаха, но таких у нас нет. До сих пор покупала Фэйри, но сейчас, когда появилась детская посуда, наверное надо купить что-нибудь менее вредное.

А чем вы пользуетесь и чем моете детскую посуду?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Five

Dish Drops, de la Amway, f bun si imi ajunge pt un AN!! El e f. concentrat si se dizolva cu apa!

Partajează acest post

Link spre post
tanya_g

Fairy

Partajează acest post

Link spre post
Irinka

Odata Fairy, odata Pur. Nu fac diferenta intre ele. Si pentru vasele copiilor la fel le folosesc.

Partajează acest post

Link spre post
ilaria

Fairy

Partajează acest post

Link spre post
Celena

Pur

Partajează acest post

Link spre post
Cardblansh

Также Фейри или Пьюр, и бутылочки из-под смеси сейчас ими же мою, правда потом еще кипятком обдаю, но тоже скоро перестану. :) вот научу малую из чашки пить... :)

Partajează acest post

Link spre post
Ericika

Palmolive

Partajează acest post

Link spre post
Five

Fetelor, eu nu fac publicitate, ca nu am de ce, eu singura cumpar de la realizator, dar Dish Drops de la Amway intr-adevar e f bun, in I rand nu mi-e frica ca ramane pe tacamuri si vesela si ajunge pt mai bine de un an. Ia luati si calculati cat cheltuiti pe Fairy un timpul anului (eu inainte 4 cutii mari foloseam cel putin)

Partajează acest post

Link spre post
Irinka
Fetelor, eu nu fac publicitate, ca nu am de ce, eu singura cumpar de la realizator, dar Dish Drops de la Amway intr-adevar e f bun, in I rand nu mi-e frica ca ramane pe tacamuri si vesela si ajunge pt mai bine de un an. Ia luati si calculati cat cheltuiti pe Fairy un timpul anului (eu inainte 4 cutii mari foloseam cel putin)

Mary, sa fiu sincera m-am folosit si eu de aceasta productie si nu am ramas atit de incintata. Nu stiu de ce dar la mine nu a mers. Deja ma tare imi place productia Sano.

Partajează acest post

Link spre post
Five

Pai ce anume nu ti-a placut?

Ce faci ca sa nu ramina pe vesela? Se spala el asa de bine sau speli cu multa apa?

Oricum nu ai spala cu mana, oricum ramane detergent, doar daca spala masina care le sterilizeaza la o temperatura inalta. Ziceam ca daca spal cu mana nu mi-e frica ca pot ramane niste particule de detergent din simplu motiv ca nu e toxic, nici periculos pt bebe, nici nu pot compara cu Sano, Pur, Fairy etc... :wink:

Partajează acest post

Link spre post
Irinka
Pai ce anume nu ti-a placut?

Efectul lor de curatenie.

Partajează acest post

Link spre post
@niri
Odata Fairy, odata Pur. Nu fac diferenta intre ele. Si pentru vasele copiilor la fel le folosesc.

+1

В контрольной закупке Фэйри уже 2 раза победил и там дали совет, что лучше покупать с алоэ.

Partajează acest post

Link spre post
Amanda

Si mie imi place!!! Intr-adevar e bun! Vesela luceste, miinile nu se deshidrateaza, spala excelent si in apa rece!.( nu spun asta pentru reclama)

Acum s-a terminat si astept cu nerabdare urmatoarea cutie.

Nu stiu sigur, caci depinde de mai multi factori... In orice caz pana la 150 lei. Dar nu e toxic!! asa ca restul brandurilor de pe piata!

costa 120 lei plus pompa 20 lei( care o cumperi doar o data)

Partajează acest post

Link spre post
Emerald
costa 120 lei plus pompa 20 lei( care o cumperi doar o data)

costa totushi 150 lei, plus dozatorul 20, care este multifunctional, dar raportul pret/calitate, merita shi mai mult.

Editat de dragos&dana

Partajează acest post

Link spre post
Five
nu as da nici odata 150 lei pentru lichid de spalat vesela

Elena, in primul rand vreau sa-ti spun ca imi place o fraza: NICIODATA NU SPUNE NICIODATA! De fapt e devizul meu! Sper ca ai inteles! :party:

In al doilea rand, fiecare isi alege pretul, calitatea etc. produsului!

In al treilea rand, vreau sa zic personal ca am folosit mai toate brandurile de pe etajerele marketurilor si nu mi-a placut nici unul! Mai mult ca atat, produsul care-mi place il sfatui si altora (asa cum tu cu Zepter :girl_dance: ) Dar nimei nu te impune sa cumperi de 150l Amway! Poti sa continui sa iai de 20 lei sau 50l pt 500ml bull shit (scuzati) si sa calculezi cate sticle cumperi pe an :)))

Iar in al patrulea rand, eu m-am convins nu o data ca ieftin, bun si mult in kila NU EXISTA! :unsure:

Partajează acest post

Link spre post
@niri

Купила жидкость от Сано, нравится, что флакон с дозатором, уже попробуем на деле.

Partajează acest post

Link spre post
Estella

Я тоже использую Сано, мне нравится, а с дозатором еще и очень удобно!

Partajează acest post

Link spre post
HasK

мы пользуемся Pur...а в посудомойке Calgonit или Somat...детскую посуду мою в посудомойке или в стерилизаторе...

Pur с дозатором тоже есть, кстати

Partajează acest post

Link spre post
licka_m

Si noi folosm Dish Drops, de la Amway, ni l-au facut cadou. La inceput eram mai sceptica si credeam ca voi avea alergie de la el asa cum am si de la restul, mai ales de la Fairy. Dar deja de mai multe luni folosim si chiar spal fara manusi si e bine atit pentru vesela cit si pentru miinile mele.

Partajează acest post

Link spre post
Katrina
mie imi place gelul Morning Fresh

+1, намного лучше фейри

dar unde-l gasim?.. unsure.gif

Почти во всех магазинах он есть, последний раз в ГХ его покупала.

4065s.jpg4066s.jpg4064s.jpg

Editat de Winter

Partajează acest post

Link spre post
m'amy

eu folosesc Fairy...

mie imi place gelul Morning Fresh

dar unde-l gasim?.. :girl_haha:

Partajează acest post

Link spre post
Шармэль

Купила немецкий Frosch, на растительной основе - очень довольна. Очень приятный ненавязчивый запах, легко смывается с посуды, да и химии там мало, что немаловажно tongue.gif А, да, и дешево (пока что, пока эта фирма только появилась у нас и цены пока промоутерские). Давно слышала про эту фирму и очень обрадовалась, обнаружив ее у нас, да еще и по таким ценам.

а где можно его купить?

Я случайно его увидела в торговом зале фирмы Март (вообще они канцтоварами занимаются), на улице Петру Рареш 39/1 (недалеко от эконом. академии). Бальзам для посуды 17 л, просто средство для посуды с алое вера - 12 л. Цены просто смешные, но они сказали, что после Нового Года начнут продавать в супермаркетах эту продукцию и уже совсем по другим ценам. Я на радостях затарилась несколькими бутылками на будущее.

Editat de Winter

Partajează acest post

Link spre post
Valra

Dish Drops (Amway), spala perfect si cu apa rece.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum