SerIS

Pneumonia la copii!!! Rezultate false a analizei de singe!

Postări Recomandate

SerIS

Sora a ajuns cu copilul de 1 anisor cu o saptamina in urma cu ambulanta la spitalul Serghei Lazo ,  unde i-au pus diagnosa Pneumonie, dupa ce am facut analiza repetata a singelui, cu diferenta de 2 ore, sa adeverit a fi foarte diferite rezultatele, pina la urma copilul avea respiratia grea si hirciia din cauza dintisorilor, acum copilul se simte foarte bine

Noi cu copilul de 4 anisori Duminica noaptea din cauza ca copilul avea respiratia grea (51 respiratii/minut)  dupa ce am incercat mai multe metode contra racelii, peste vreo 3 ore i-am dat medicamentele contra alergiei, vazind ca nimic nu se schimba, peste 30 minute(medicamentul contra alergiei trebuia sa-si faca efectul in 1.5 ore) am chemat ambulanta care ne-au dus la spitalul ignatenco de pe grenoblea, acolo am dat analizele de singe si rengen, au pus diagnos Pneumonie si ne spuneau "Ramineti la spital ca copilul poate acea stop cardiac". Care mai apoi sa adeverit a fi alergie

Nu sunt medic si nu stiu toti termenii si factorii prin care se depisteaza pneumonia dar cum am inteles in cazul pneumoniei sunt ridicate leucocitele.

Pe parcurs am actionat dupa sfatul pediatrului nostru, imi era interesant sa vad si al treilea rezultat de la un alt laborator, doar ca n-am mai vrut sa bortelesc degetele copilului. cum am inteles aparatele de la spitale sunt descalibrate special...

Acum rezultatele leucocitelor:

Copilul de un an cu diferenta de 2 ore intre prima si a doua analiza

1) 16.3       Serghei Lazo

2) 9.2         Centrul mamei si copilului

Copilul de 4 ani cu diferenta de 12 ore intre rezultate:

1) 20.5      Spitalul V. Ignatenco

2) 8.9        Centrul mamei si copilului

Acum si copilul meu se simte bine ( 26 rasuflari/minut) si doarme linistit fara careva semne de boala 

Am scris aici ca sa va previn, in caz asemanator sa mai dati inca o analiza de singe inainte de a va interna. Antibioticile scad imunitatea, dar medicii nostri fac business pe copilasi!

Ei nu au frica de dumnezeu si nici macar omenie!

Editat de SerIS

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum