Deia

Concediu de maternitate

Postări Recomandate

Deia

Va rog sa ma consultați:

Sunt administrator la 2 SRL iar la 3 SRL doar angajat 2 ore care este procedura de pregătire a actelor pentru a ramine in funcție și după naștere la cele 2 SRL proprii 100% fondator și sa nu pierd indemnizația pe copil nu vreau sa numesc pe nimeni in locul meu de administrator temporar cum sa procedez in așa caz corect nimeni nu mi poate da un răspuns corect . Mulțumesc anticipat

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
GrigorePopa
21 час назад, Deia сказал:

Va rog sa ma consultați:

Sunt administrator la 2 SRL iar la 3 SRL doar angajat 2 ore care este procedura de pregătire a actelor pentru a ramine in funcție și după naștere la cele 2 SRL proprii 100% fondator și sa nu pierd indemnizația pe copil nu vreau sa numesc pe nimeni in locul meu de administrator temporar cum sa procedez in așa caz corect nimeni nu mi poate da un răspuns corect . Mulțumesc anticipat

Va recomand sa veniti la o consultatie personala.

Partajează acest post

Link spre post
Deia
La 06.07.2018 la 20:05, Deia a spus:

Va rog sa ma consultați:

Mîine va contactez ca sa mi programez o ora fixa de consultație mersi pu recepționare.

Partajează acest post

Link spre post
Нуся

Buna ziua eu am o intrebare eu am fost angajata de pe 1 noiembrie 2018 acum sunt insarcinata pina la 30 saptamini o sa am nimai 7 luni lucrate spuneti mie eu o sa am concediu de maternitate ???si ajutor pentru ingrijirea copilului pe 3 ani ??? Sau nu??? Si daca o sa am ce ajutor o sa primesc cu salarui oficial 7000???multumesc .

Partajează acest post

Link spre post
Нуся

Din ianuarie 2018 pina 1 noiembrie 2018 nu am lucrat nicaieri ....

Partajează acest post

Link spre post
GrigorePopa
В 15.12.2018 в 08:38, Нуся сказал:

Buna ziua eu am o intrebare eu am fost angajata de pe 1 noiembrie 2018 acum sunt insarcinata pina la 30 saptamini o sa am nimai 7 luni lucrate spuneti mie eu o sa am concediu de maternitate ???si ajutor pentru ingrijirea copilului pe 3 ani ??? Sau nu??? Si daca o sa am ce ajutor o sa primesc cu salarui oficial 7000???multumesc .

Dacă nu aveți un stagiu de cotizare general de minim 3 ani lucrati atunci ve-ti primi indemnizația minima atit pentru maternitate cit si pentru îngrijirea copilului.

Editat de GrigorePopa

Partajează acest post

Link spre post
GrigorePopa
20 минут назад, GrigorePopa сказал:

Dacă nu aveți un stagiu de cotizare general de minim 3 ani lucrati atunci ve-ti primi indemnizația minima atit pentru maternitate cit si pentru îngrijirea copilului.

10900 lei indemnizația de maternitate si 540 lei lunar pina copilul va împlini 2 ani.

Partajează acest post

Link spre post
Нуся

Pina ianuarie 2018 eu am fost angajata 3 ani si in ianuarie am fost plecata pina noiembrie si am intrerupere in staj 10 luni si acum iara sunt angajata  asta ceva schimba ???

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum