Сластёна

Am Nevoie De Un Sfat

Postări Recomandate

Сластёна

Ne intilneam de mult timp si am ramas gravida, cind a aflat era foarte fericit am facut planuri pentru nunta sau intilnit parintii nostri adica mergeau pregatirele vreau sa concritizez eram in Anapa(Rusia) asta e curortnii gorod traiam acola cam 4-5 ani, am aflat de sarcina la sfirsitul lui mai adica se deschidea sezonul de vara eu lucram in restaurant ca bucatar-sef si el la fel e bucatar in alt restaurant, am hotarit sa lucram sezonul sa stringem ceva bani si facem nunta, eu lucram in fiecare zi practic nevedeam numai noatea, noi nu traiam impreuna, spre sfirsitul lui august observ niste schimbari la el ne vedem mai rar, apoi ma suna (nu neam vazut o luna) si imi spune ca vrea sa ma vada lam intrebat de ce atita timp nu a dat interes pentru sa ne vedem el mia spus ca e foarte ocupat la servici il intreb cit el a stins pentru nunta mia raspuns 7000ruble adica 3500lei mam mirat mult si ii spun ca a fost observat aproape in fiecare zi in localuri cu fete si ii spun draga cred ca relatia noastra nu mai are sens tu nu faci nici un efort pentru a crea o familie, cred ca nu iti pare rau, la ce am auzit ca daca esti gravida imi pare rau aveam 4,5 luni deja burta se vedea, lam rugat sa nu ma mai caute, peste o luna ma sunat a intrebat cum treburile la mine, apoi a disparut iar peste citeva luni a sunato pe prietena mea, care ia spus ca ma intorc in Moldova el nu a incercat sa ma opreasca, dupa ce am nascut peste ceva timp iam scris ca are un fecior, dar nu am primit raspuns, acum ma intorc inapoi in Anapa ce ma sfatuiti sa fac sai arat copilu sau sal trimit la 3 litere??? Cred ca oricum nu ma mai inpac cu el dar ma gindesc ce e mai bine pentru feciorul meu sa cunoasca tatal sau nu??? :smile:

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dinchyk

Daaaa... se pare ca resposabilitatile l-au speriat tare :angry: Daca as fi fost in situatia ta, cred ca i-as fi aratat beblusul numai in cazul in care el si-ar fi exprimat dorinta. Ma rog, oricum ramine a fi tatal copilului... Daca nu-si va da interesul nici eu nu m-as obosi sa-l caut. Mai ales, ca ai inteles deja ca nu poti face familie cu un asa ”barbat”... :ireful1: Chiar imi pare foarte rau, ca exista asa indivizi :vava:

Partajează acest post

Link spre post
@niri

Я бы ничего не говорила про ребенка и тем более не показывала - он этого не достоин! :ireful1::angry::vava:

Partajează acest post

Link spre post
Diana

Esti bravo. Ai avut curajul sa pastrezi copilul.

Cit despre tatal copilului.. nu te complica. Daca pina acum nu s-a intresat de el........

Nu are rost. Eu l-as trimite.

Partajează acest post

Link spre post
Dairish
Я бы ничего не говорила про ребенка и тем более не показывала - он этого не достоин! :suicide2::suicide2::suicide2:

+1

chiar, cum a spus dynchik, nu cred ca exista asa indivizi.

iti admir curajul si vointa. esti bravo!!!

Partajează acest post

Link spre post
Milaia Mia

он знает что ты была беременна, он знает что ребенок его и он наверное должен догадываться о там что ребенок имеет свойство рождаться. Ты живи совей жизнью и рости ребенка. Если ему нужно будет, сам найдет. А если нет, то зачем вам папа которому вы не нужны?

Partajează acest post

Link spre post
BabaYaga

Смотря какие цели ты преследуешь. Если тебе хочется растормошить его и пробудить чувства отцовства - тогда показывай ребенка. Вспомнила такую практику в РД когда мать желает отказаться от ребенка его не забирают у нее на протяжении всего времени пока она в больнице, авось от близкого общения проснутся у нее материнские чувства и она передумает. Может и с отцом вашим это сработает.

Лично я бы не надеялась на такого мужчину. Мне он бы был крайне неприятен. Поэтому я бы ему даже не сообщала о родах, а уже тем более не показывала ребенка. Если он одумается, сам может найти вас.

Partajează acest post

Link spre post
irusik

Eu stiu una: Copiii ce cresc fara un parinte privesc o familie normala ca ceva integru si complet, si ca reyultat apar un sir de complexe la copil. Eu consider ca trebuie sa-l arati, dar sa nu insisti sa fiti impreuna. Lasa-l sa vada ce pierde, si cine stie, poate macar va participa cit de cit la educatia lui. In orice cay copilul va sti ca el are tata, macar ca e departe.

Un verisor de-al meu a crescut fara tata. Mereu se tragea la tata-l meu, caci simtea ca are unde veni dupa un sfat de barbat. Cind a obtinut majoratul l-a rugat pe tatal meu sa-l duca la tatal lui ca sa-l roage sa-l primeasca. Tatal lui a refuzat. Atunci el a zis ca si el se refuza de el. Insa - rudele tatalui lui l-au primit cu mare dorinta si verisorul meu pina acum tine legatura cu ei. totosi e singe de-l lor.

Asa ca nu stii cum se va intoarce soarta. Poate va fi totul OK. Accentuiez - copilului ii este destul sa stie ca undeva este si tatal lui, ca el nu este "безотцовщина".

PS: Varul meu are deja 28 ani. Si este de parere ca familia tre sa fie completa. Familia cu un parinte pentru el e ceva GREU.

Partajează acest post

Link spre post
MultiColor

şi eu îţi admir curajul că ai păstrat copilul! Eşti bravo şi aşa să fii mereu! Poate este dur dar sunt de acord cu spusele Milaia Mia!!!

Da, feciorul tău trebuie să-şi cunoască "tăticul" şi poate cu timpul o să vrea şi aşa zisul tatic să-şi cunoască feciorul... Nu forţa şi nu complica lucrurile căci o să suferi şi mai mult...Timpul o sa arate şi o să le pună pe toate la locul lor...

Da tu chiar trebuie să te întorci în Anapa? Cu copilaşul ce vei face acolo de una singură? :suicide2:

Partajează acest post

Link spre post
ALISA

Esti bravo ca ai pastrat copilul si l-ai nascut, respect tie! In privinta tatalui, te-as sfatui sa-ti aranjezi viata si sa-l uiti, el doar stie ca tu ai nascut, sa vrut sa-l vada demult va gasea, se vede ca e un nemernic fara raspundere, dar viata se intoarce in toate partile, nu cred sa ajunga el bine. Tie succese mari si sa te ajute dumnezeu in toate, inca ve-i intilni tu jumatatea ta!

Partajează acest post

Link spre post
Сластёна

Mersi pentru incurajari si sfaturi, eu oricum nu vreau sa fiu cu el dar ma gindeam oare eu am dreptul sa decid si pentru copil de aceea am cerut sfat de la voi noi cu copilu avem de toate si nu imi trebuie ajutorul lui dar sa se vada ar trebui dar sa va spun sincer nu vreau sa il arat.

Partajează acest post

Link spre post
izi
Esti bravo ca ai pastrat copilul si l-ai nascut, respect tie! In privinta tatalui, te-as sfatui sa-ti aranjezi viata si sa-l uiti, el doar stie ca tu ai nascut, sa vrut sa-l vada demult va gasea, se vede ca e un nemernic fara raspundere, dar viata se intoarce in toate partile, nu cred sa ajunga el bine. Tie succese mari si sa te ajute dumnezeu in toate, inca ve-i intilni tu jumatatea ta!

+1

Principalul sa nu traumezi psihologia copilului

Editat de izi

Partajează acest post

Link spre post
Milaia Mia

pina cind psihologia copilului nai cum s/o traumezi si sunt o multime de familii din doua persoane in care copii cresc si cresc bine. Important sa fii pregatita sa razpunzi la intrebarile copilului care vor aparea mai tirziu. Dar pina atunci mai ai mult. ACum ai grija de tine si de puiul tau si lasa lucrurile sa mearga asa cum merg.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Гость_tania_*

Pe mine istorioara ta mi-a taiat respiratia si m-a lasat fara cuvinte. Pot sa-ti spun doar atit, "Fii puternica si in continuare".

Partajează acest post

Link spre post
Ericika

Intr-adevar, e nevoie de mult curaj ca sa iei decizia de a avea un copil si tu esti bravo. Copilul nu e vinovat ca s-a nascut in asa circumstante si are dreptul la un tata, dar daca tipul nu-si da interesul nici macar sa se intereseze, atunci cred ca ar trebui sa mergeti mai departe si sunt sigura ca o sa reusiti, asa cum ati facut-o si pina acum. Capul sus si nu lasa pe nimeni (pentru ca asta este individul cela - loc gol, un "NIMENI") sa te doboare!!! Viata o sa te rasplateasca cu un barbat mult mai bun, care o sa va iubeasca si o sa va pretuiasca asa cum altul n-a stiut.

Partajează acest post

Link spre post
Сластёна
Intr-adevar, e nevoie de mult curaj ca sa iei decizia de a avea un copil si tu esti bravo. Copilul nu e vinovat ca s-a nascut in asa circumstante si are dreptul la un tata, dar daca tipul nu-si da interesul nici macar sa se intereseze, atunci cred ca ar trebui sa mergeti mai departe si sunt sigura ca o sa reusiti, asa cum ati facut-o si pina acum. Capul sus si nu lasa pe nimeni (pentru ca asta este individul cela - loc gol, un "NIMENI") sa te doboare!!! Viata o sa te rasplateasca cu un barbat mult mai bun, care o sa va iubeasca si o sa va pretuiasca asa cum altul n-a stiut.

Multumim pentru sfaturi si incurajari stiti eu la fel ma gindesc ctred ca el nici nu merita asa un ingeras ca baietelu meu si va spun sincer vroiam sa aflu sunt eu o eogoista sau fac tot corect.

Partajează acest post

Link spre post
Кисюня

+1 к тем кто высказался за то что не надо ему показывать малыша. Ну его в болото такого "папашу".

Partajează acest post

Link spre post
ihtus

Я думаю, что искать папашку специально, чтобы показать ребёнка, не надо. Но если ОН САМ захочет увидеть, то показать обязательно. Возможно, что он станет хорошим отцом. Хотя это не значит, что вы будете вместе.

Знаю случаи, когда отец признавал ребёночка уже после рождения, и потом принимал активное участие в его жизни. Молодо-зелено, боязнь ответственности и всё такое...

Специально прятать, избегать не стоит.

Танюша, что ты сильная и мудрая женщина - это читается между строк. Я восхищаюсь тобой, таких не так уж и много.

Partajează acest post

Link spre post
Gerda
Танюша, что ты сильная и мудрая женщина - это читается между строк. Я восхищаюсь тобой, таких не так уж и много.

я имела счастье на днях познакомится с Танюшей, она к тому же очень обаятельная и милая девушка, а сынок просто чудо . Очень меня растроила эта темка, не знала что у них всё так.... Я уверена у них всё будет замечательно не с этим мужчиной,так с другим -достойным.

Partajează acest post

Link spre post
ushanlia
"...dupa ce am nascut..."

ты просто молоца что сохранила ребенка большой Респект тебе за это! :girl_wacko:

И помни тебя Бог обезатьльно наградит за то что ты его сахронила и думаю ты встретишь на своем пути оч. хорошего мужа и отец твоего ребенка :)

много здоровья вам в первую очередь а остальное цветочки...)

Partajează acest post

Link spre post
elena-zagadailov

CE BRAVO!

sunteti foarte curajoasa,copilul are parte de o mama foarte buna!

nu e nevoie sa v-a duceti direct la el cu copilul.

el este la curent despre nasterea lui,deci va v-a gasi daca v-a avea dorinta.

va doresc sanatate si fericire!

Partajează acest post

Link spre post
Сластёна

Fetelor eu ma bucur ca am inteles la timp cu cine imi leg viata, ultimele nouttati si incheierea istoriei o prietena buna ea sunat lui spunindui ca eu degraba vin in oras cu copilu la intrebat daca tine legatura cu mine ia spus ca copilasu e o frumuseata de copil el ia raspuns ca nul entereseaza si ca peste o luna el face nunta cu o tipa mai mare ca el cu 5 ani care deja are copil de la altcineva care are apartament in anapa, si nu vrea nici sa auda de copil prietena mea sigur ca nu ia spus ca eu deja sunt aici si ca discusia o aud doar ia urat succes si el incepuse sai spun ca eu sint devin ca el mia propus sa facem familie si adica eu sint cea mai vinovata, stiti nam stiut ca persoana care vrea sa faca familie suna 1 in luna si imbla " na leva" apoi brusc uita ca are copil si nici nu are dorinta sal vada, succes lui si ma bucur foarte mult ca copilu meu nu va avea asa tata, mersi mult pentru sustinere.

Partajează acest post

Link spre post
infinit

Tania! Nu-ti bate capul! Ai facut alegerea corecta si voi cu Victoras impreuna o sa va descurcati de minune! :)

Partajează acest post

Link spre post
blonditza

taniush noroc! iaka eu vashe is in shok de "drugu" ista al tau...

sa fie el sanatos si paote va veni o zi cand isi va aduce aminte de voi, dar poate nu.. in orice caz, tu ai grija de victoras, care e o dulceata de baietel, si de tine.. si amandoi veti fi foarte fericiti..

numai bine!

Partajează acest post

Link spre post
Anna

mda... imi pare rau ca sunt tot mai multi "barbati" de asa gen... din experienta mea iti pot spune ca sunt putine sanse ca el sa vrea sa vada copilul... esti bravo ca l-ai nascut si ca il cresti! nu o sa-ti para rau niciodata de decizia ta! :val14:

fostul meu sot desi vazuse copilul dupa nastere, oricum nu are nici un interes sa-l vada. avind adresa, numarul de telefon, e-mailul meu - oricum nu m-a contactat macar sa ceara vreo poza si nici nu si-a amintit macar de ziua de nastere a fiului sau:( a insistat sa plecam din tara, sa nu ne invirtim sub okii lui... cred ca prietenul asta al tau e facut din acelasi aluat, si nu se va grabi sa-si vada copilul. pentru unii tati copiii pur si simplu nu exista. asa e mai usor de trait :val15:

bine ca ti-ai dat seama din timp cu cine ai de a face! mult succes si capul sus! ai linga tine o comoara e baietel si prin asta more po koleno! :girl_dance:

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum