AlinaAlina

Prelungirea concediului de ingrijire a copilului

Postări Recomandate

AlinaAlina

Buna ziua, asa o situatie, as dori sa-mi mai iau un an pentru ingrijirea copilului, conform legii in vigoare, la moment sunt plecata peste hotare, concediu de ingrijire a copilului expira la inceput de iunie,  intrebarea mea e urmatoarea pentru a depune aceasta cerere ar trebui sa fiu eu in persoana sau ar fi posibil sa scriu, semnex si sa o expediez prin fax, email, serviciu de curier/posta, sau prin intermediul unei rude?  Din cite am inteles directorul e contra fiindca si asa plateste impozete pe mine etc. Vreau un sfat cum sa fac mai bine si in situatia in care el refuza ce fac mai departe? In cazul in care mi-o refuza ar trebui sa ma anunte oficial sau nui neaparat?  

Multumesc si astept raspuns

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
GrigorePopa
6 часов назад, AlinaAlina сказал:

Buna ziua, asa o situatie, as dori sa-mi mai iau un an pentru ingrijirea copilului, conform legii in vigoare, la moment sunt plecata peste hotare, concediu de ingrijire a copilului expira la inceput de iunie,  intrebarea mea e urmatoarea pentru a depune aceasta cerere ar trebui sa fiu eu in persoana sau ar fi posibil sa scriu, semnex si sa o expediez prin fax, email, serviciu de curier/posta, sau prin intermediul unei rude?  Din cite am inteles directorul e contra fiindca si asa plateste impozete pe mine etc. Vreau un sfat cum sa fac mai bine si in situatia in care el refuza ce fac mai departe? In cazul in care mi-o refuza ar trebui sa ma anunte oficial sau nui neaparat?  

Multumesc si astept raspuns

Puteti expedia prin posta cu aviz recomandat cerere pentru concediu suplimentar pentru îngrijirea copilului în vîrstă de la 3 la 4 ani.angajatorul  este obligat să accepte

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum