IrinaLastochka

Положительный тест

Postări Recomandate

IrinaLastochka

Здравствуйте. Я первый раз зашла на этот форум, поэтому если делаю что-то не так простите пожалуйста.

У меня вот такой вопрос. Вчера сделала 3 теста, все 3 показали 2 полоски. Плюс у меня задержка месячных в неделю-полторы где-то. Что мне лучше сделать первым делом, куда пойти? Я пока не проверю точно ли все не хочу никому из близких рассказывать, чтобы не обнадеживать. К врачу-гинекологу из моей поликлиники не хочу идти, она мне очень не нравится, грубая и неприятная. Куда можно пойти и что сдавать? И сколько это будет стоить? :pardon:

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
inabraguta

Bună,in primul rand incepeti sa beti acid folic,ca sa confirmati sarcina puteti face hCG,sau ultrasonografie,preturile le puteti afla in orice laborator.Sănătate !

Partajează acest post

Link spre post
riamadam

Можете в частную клинику к гинекологу, там врачи более добры в пациентам. :kiss2:

Но я думаю.. что за это время вы уже решили этот вопрос)))

Partajează acest post

Link spre post
lussa

Чтобы уже точно убедиться что беременность есть советую измерить базальную температуру eko-blog.ru/articles/bazalnaya-temperatura-pri-beremennosti/ ну и если этот способ тоже покажет что беременность есть, вот тогда можно будет поискать хорошую клинику и врача.

Partajează acest post

Link spre post
riamadam
В 13.09.2018 в 00:09, lussa сказал:

Чтобы уже точно убедиться что беременность есть советую измерить базальную температуру eko-blog.ru/articles/bazalnaya-temperatura-pri-beremennosti/ ну и если этот способ тоже покажет что беременность есть, вот тогда можно будет поискать хорошую клинику и врача.

девушке через пару месяцев уже рожать, а вы базальную температуру измерять :pardon: собрались))

Partajează acest post

Link spre post
I_Koshka

Я бы посоветовала к частному врачу сходить

Partajează acest post

Link spre post
NataliB

buna seara dragi femei,am și eu nevoie de un sfat,încurajare nici nustiu cum sa spun,deci după 10 ani așteptări,laparoscopie,jum de an pe hormonale am și pierdut speranța .Am venit peste hotare am zis gata nu mai beau nimic,am lăsat tot,am trait cu soțul liber,in momentul cind ar trebui sa avut ovulatie am observat mici picături pe hirtie igienica de pete roz,au fost 2 zile,după s-au stopat.Azi mi-a venit notificare pe calendar cică însemnați durata ciclului,ma uit 6 zile întârziere,cicu nui,simptome nu-s ,dar oricum am plecat la farmacie am luat 2 teste bb test,am venit am făcut unu a apărut repede o linie roz,nu credeaam,am zis eii ceva nu am făcut corect,poate am tinut prea mult,am făcut al 2 după instrucții fix așa,intru pe net recenzii negative,am zis testul este nu bun,am trimis soțul după test,a cumpărat tot firma data bb dar mai scump,bb-time pare-mi-se ,și ăla sa pozitat,sau mie îmi pare.Cel mai straniu ca am făcut procedura îndreptare cu keratina,nu sa primit,meșterită este in Șoc total cică prima data pătește așa ceva.vreau sa intreb pote cineva a folosit aceste teste și sau adeverit

47464A93-42AA-493E-8E30-AA56170D4208.jpeg

image.jpg

Partajează acest post

Link spre post
saherezada

Добрый вечер! Мне кажется Вас можно поздравить.

Если хотите полной уверенности сделайте завтра анализ крови на ХГЧ, там не должно остаться сомнений.

Удачи!!!!

Partajează acest post

Link spre post
leto

Cred si eu ca putem sa o felicitam pe doamna, cu Doamne ajuta sa va fie!

Partajează acest post

Link spre post
NataliB

Am dat analiza hgc 129 unități,la ecografie nu sa văzut nimic,mi sa spus peste o saptamina

Partajează acest post

Link spre post
Maricica

Добрый вечер, девочки! Как думаете, этот тест положительный? 5 ДЦ. Сам цикл был с задержкой в три дня и не обильный. Спасибо за ответы)

IMG_20210424_180152.jpg

Partajează acest post

Link spre post
Цветик

Похоже на положительный, но может быть и реагент. Сделайте еще один. 

Partajează acest post

Link spre post
Maricica

Вот так улыбаются ( или издеваются) тесты))))))

IMG_20210424_212007.jpg

Partajează acest post

Link spre post
lenok123456

не хочу вас пугать,но у меня были такие глюкнутые результаты теста при замершей беременности.

Советую сделать трансвагинальное узи или сдать кровь на хчг

Editat de lenok123456

Partajează acest post

Link spre post
Maricica

Я давно не пугаюсь. Мне кажется, что действительно срывается Б на раннем сроке и я этого даже не чувствую. Сегодня тест чистый до неприличия :)

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum