tatiana11041

O Zi De Neuitat

Postări Recomandate

tatiana11041

Salutari la toti!

Pentru fiecare din mame ziua in care a nascut este o zi de neuitat.Sunt momente dificile poate la moment dar atit de placute. :curtsey:

Eu cu sotul meu suntem in Paris am venit aici ca si toti moldovenii: la cistig.Dorul de casa, de prieteni de parinti.......cred ca va inchipuiti.Parintii nostri au inceput ca vor un nepotel si noi ne-am gindit ca ce tot atita munca,munca hai sa incercam ca pina v-a veni cocostircul v-a trece mult timp.

Am stiut eu ca voi ramine insarcinata chear de la prima incercare.Doua liniute-erau doua.Ce fericiti eram!

Am lucrat la menaj pina in luna a saptea pentru ca pe sotul meu il trimisese acasa-a avut noroc sa nimereasca la un control de documente si asa cum nu avem l-au si dus pina la Moldova.Ei dar peste 3 luni s-a intors inapoi.In luna a saptea am stat inernata la spital-aveam contractii, bebe era pe drum.Si pina in saptamina 37 am stat numai in pat.Nici nasul afara nu-l scoteam.Nici la bucatarie nu ma aratam.

Iata ca ma duc la control pe data de 12 octombrie 2007 la ora 12.Moasa ma cotroleaza si .....ups mi se rupe apa. :curtsey: Ea imi zice sa merg direct la spital caci eram dilatata de 2degete iar eu -nu si nu vin acasa (la 2 minute de moasa) fac dus, sun sotului, chem ambulanta si stau.Am uitat sa va spun ca fratele meu era la noi.A mers si el cu mine la spital,caci imi bronasem loc inca de la inceputul nasetrii. Erau jantii domnii de la ambulanta-poate vreau asa-poate asa sa stau eu-- nici o durere.........pina la spital .......cind.........

.....se incepe distractia.VREAU PERIDURALA :curtsey: .Imi spune ca e devreme.Stau la monitorizare.Ajunge sotul ii spune ca nu-s locuri la acest spital -trebuie transferata.Trecuse deja 3 ore pina cind imi gasise un medic ca sa ma insoteasca in ambulanta pina la alt spital.Eu deja nici nustiu cum ma cheama. :curtsey: Nici nu tin minte cum am ajuns la clinica unde trebia sa nasc.Acolo direct pe masa de nastere.Ma cotroleaza-dilatatie 2.Vreau peridurala zice ca e devreme.In gindul meu ce iam spus moasei.....Pina a ajuns la usa caci cin am strigat odata .....s-a intors zapacita innapoi.Se vedea capul. smile.gif In timpul ista ajunge si sotul(fusese si lasase bagajul in camera).Vine medicul de garda si ...... dupa vreo trei contractii bunisoare ..... fix la ora 6 s-a nascut Christian 2 kg 680.De la inceput n-a plins si cind mi l-au dat sa-l pup nici nu mi-am dat seama ca era el-acel copil care l-am vista si l-am dorit mereu.Apoi in timp ce ma brodau l-au imbracat si l-am pus la sin. Ce minunat! Cea mai frumoasa clipa a vietii!

Eram bine amindoi.Eu- parca nici nu nascusem.El dormea frumusel si era cel mai cuminte baiat din lume.Imi era frica de ce nu plinge.Poate e bolnav?Dar totul a fost bine.Si iata ca de atunci au si trecut deja 7 luni si nu-mi vine sa cred:mai vreau un bebe!!!!!!!!! :curtsey:

Iata c-am asa a fost.

Sa ma scuzati de greseli ...am putin emotii;

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tatiana11041
Salutari la toti!

Pentru fiecare din mame ziua in care a nascut este o zi de neuitat.Sunt momente dificile poate la moment dar atit de placute. :ohmy:

Eu cu sotul meu suntem in Paris am venit aici ca si toti moldovenii: la cistig.Dorul de casa, de prieteni de parinti.......cred ca va inchipuiti.Parintii nostri au inceput ca vor un nepotel si noi ne-am gindit ca ce tot atita munca,munca hai sa incercam ca pina v-a veni cocostircul v-a trece mult timp.

Am stiut eu ca voi ramine insarcinata chear de la prima incercare.Doua liniute-erau doua.Ce fericiti eram!

Am lucrat la menaj pina in luna a saptea pentru ca pe sotul meu il trimisese acasa-a avut noroc sa nimereasca la un control de documente si asa cum nu avem l-au si dus pina la Moldova.Ei dar peste 3 luni s-a intors inapoi.In luna a saptea am stat inernata la spital-aveam contractii, bebe era pe drum.Si pina in saptamina 37 am stat numai in pat.Nici nasul afara nu-l scoteam.Nici la bucatarie nu ma aratam.

Iata ca ma duc la control pe data de 12 octombrie 2007 la ora 12.Moasa ma cotroleaza si .....ups mi se rupe apa. :rolleyes: Ea imi zice sa merg direct la spital caci eram dilatata de 2degete iar eu -nu si nu vin acasa (la 2 minute de moasa) fac dus, sun sotului, chem ambulanta si stau.Am uitat sa va spun ca fratele meu era la noi.A mers si el cu mine la spital,caci imi bronasem loc inca de la inceputul nasetrii. Erau jantii domnii de la ambulanta-poate vreau asa-poate asa sa stau eu-- nici o durere.........pina la spital .......cind.........

.....se incepe distractia.VREAU PERIDURALA :da1: .Imi spune ca e devreme.Stau la monitorizare.Ajunge sotul ii spune ca nu-s locuri la acest spital -trebuie transferata.Trecuse deja 3 ore pina cind imi gasise un medic ca sa ma insoteasca in ambulanta pina la alt spital.Eu deja nici nustiu cum ma cheama. :da1: Nici nu tin minte cum am ajuns la clinica unde trebia sa nasc.Acolo direct pe masa de nastere.Ma cotroleaza-dilatatie 2.Vreau peridurala zice ca e devreme.In gindul meu ce iam spus moasei.....Pina a ajuns la usa caci cin am strigat odata .....s-a intors zapacita innapoi.Se vedea capul :ohmy: In acest timp ajunge si sotul(fusese si lasase bagajul in camera).Vine medicul de garda si ...... dupa vreo trei contractii bunisoare ..... fix la ora 6 s-a nascut Christian 2 kg 680.De la inceput n-a plins si cind mi l-au dat sa-l pup nici nu mi-am dat seama ca era el-acel copil care l-am vista si l-am dorit mereu.Apoi in timp ce ma brodau l-au imbracat si l-am pus la sin. Ce minunat! Cea mai frumoasa clipa a vietii!

Eram bine amindoi.Eu- parca nici nu nascusem.El dormea frumusel si era cel mai cuminte baiat din lume.Imi era frica de ce nu plinge.Poate e bolnav?Dar totul a fost bine.Si iata ca de atunci au si trecut deja 7 luni si nu-mi vine sa cred:mai vreau un bebe!!!!!!!!! :da1:

Iata c-am asa a fost.

Sa ma scuzati de greseli ...am putin emotii;

P.S. Dupa ce am nascut veneau toate asistentele sa ma vada.Imi spuneau "fata care inca putin si nastea in ambulanta" si medicul "fata care a nascut cu vitaza luminii" .

Editat de tatiana11041

Partajează acest post

Link spre post
elena-zagadailov

да уж такие дни не забываются!

я родила за 20 минут.

ровно в 12.00 (днем)

желаю всем роженицам так же хорошо и легко родить!

Partajează acest post

Link spre post
Vinchik
да уж такие дни не забываются!

я родила за 20 минут.

ровно в 12.00 (днем)

желаю всем роженицам так же хорошо и легко родить!

Fetelor, ce minune! Ati nascut repede si usor!

Imi doresc si eu asa nasteri. Sunt in luna a 8-a si in fiecare zi ma gindesc sa nasc bine si sa fie si la noi super ok.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum