Сластёна

Присыпка | Talc (Pudra)

Postări Recomandate

Сластёна

Noi de la nastere am inceput sa ne folosim de gohnsonsbaby, la 2luni ia aparut o alergie medicul ia prescris baneotin tot e prisipca si nu-l ajuta, cum credeti ar fi bine sa schimbam prisipca si care e mai buna.

Editat de tatiana2

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tanya_g
Noi de la nastere am inceput sa ne folosim de gohnsonsbaby, la 2luni ia aparut o alergie medicul ia prescris baneotin tot e prisipca si nu-l ajuta, cum credeti ar fi bine sa schimbam prisipca si care e mai buna.

Dar de ce va folositi de prisipca? Eu n-am dat-o niciodata, n-am avut nevoie :cry:

Partajează acest post

Link spre post
Ericika

Nici noi n-am folosit, cu toate ca i-am cumparat inainte de nastere si tot de la firma Johnsons'baby. In schimb am folosit uleiul p/u copii de la aceasta firma si fetita a avut alergie. :cry: De aceea nu mai folosim nici o solutie din acestea 2 si acum totul e binisor ...

Partajează acest post

Link spre post
Tinika

Referitor la Johnson's baby: am avut alergie de la prisipca. Uleiul de la aceasta firma tot nu a mers. Folosim numai pentru baie Johnson's baby top to toe si ne place foarte mult.

prisipca de care ne-am folosit si ne-a placut: de la Bubchen si Наша Мама.

Partajează acest post

Link spre post
BabaYaga

Ой, Jonson's Baby это вообще кошмар а не брэнд. Лично у меня была страшная аллергия на масло (при массаже использовала) и у сына тоже уже после года от шампуня голова вся чесалась и была крассная.

Нам сразу в РД предупредили выбирать любое средство кроме ДжБ так как очень часто на эту фирму аллергия. А я подумала что после года не так страшно уже :raduga:

Мы пользовались именно присыпками а не кремами и маслом. Испробовали разные. Посоветую брать самую простую где только крахмал, и цинк, без добавок. Украинская Аленка за 15 леев (2 года назад) НИЧЕМ не уступала дорогим.

Partajează acest post

Link spre post
Dairish
Ой, Jonson's Baby это вообще кошмар а не брэнд. Лично у меня была страшная аллергия на масло (при массаже использовала) и у сына тоже уже после года от шампуня голова вся чесалась и была крассная.

Нам сразу в РД предупредили выбирать любое средство кроме ДжБ так как очень часто на эту фирму аллергия. А я подумала что после года не так страшно уже :raduga:

Мы пользовались именно присыпками а не кремами и маслом. Испробовали разные. Посоветую брать самую простую где только крахмал, и цинк, без добавок. Украинская Аленка за 15 леев (2 года назад) НИЧЕМ не уступала дорогим.

Читаю и в очередной раз поражаюсь. Только сегодня, пару часов назад, в госпитале мне торжественно вручили подарок - пакет от Джонсонов, масло жидкое, гель-масло и крем. Джонсон здесь самое распространенное средство по уходу за кожей малышей.

Но похоже совсем другое качество.

никогда ни у меня (я тоже пользовалась), ни у ребёнка не было аллергии, чесотки и подобных кожных реакций.

от масла и особенно от ГЕЛЯ Джонсон я торчу. Больше ничего не использую - ни мыло, ни присыпку, ни пенку - ничего.

Ребёнка мыли водой проточной с мылом жидким от Mothercare, потом в полотенце и массировали гелем Джонсон.

Если были какие-то кожные проблемы использовали судокрем. Усё.

Partajează acest post

Link spre post
BabaYaga
Читаю и в очередной раз поражаюсь. Только сегодня, пару часов назад, в госпитале мне торжественно вручили подарок - пакет от Джонсонов, масло жидкое, гель-масло и крем. Джонсон здесь самое распространенное средство по уходу за кожей малышей.

Но похоже совсем другое качество.

Настя, я думаю в качестве дело. Потому что про ДБ у нас на каждом углу кричат мамаши про аллергию. Не ручаюсь за все стредства, но то что использовали - страшно аллергичное. Причем мы не аллергики вообще, даже опрелости это исключения были.

Partajează acest post

Link spre post
Five

Noi folosim de la nastere pudra (se numeste :)) Johnson's, nici urma de alergie, pana in prezent si alte creme de corp si sub scutece tot Johnson's! Nu cred ca e vorba de firma, ci totul e individual!

Partajează acest post

Link spre post
SuperMama

iar eu n-am folosit pudra, am citit ca ea se imprastie usor in aer si micutsul poate sa o inspire si nu e bine sa nimereasca in plamani.

Partajează acest post

Link spre post
atitasiki

У нас Джонсонс и Орифлэйм есть. Но не пользуемся ни одной, надобности нет.

Partajează acest post

Link spre post
anteta

Cred ca depinde de piele, caci la unii copii are efect iar la altii nu. La fetita mea nu a facut nici un efect nimic, nici pudura, nici ulei, si am incercat diferite creme. Doar una si-a facut efectul, si care o folosim si acum PASTA di FISSAN (protectie inalta) contine zinc si nu da voie la umezeala. Prisipca se spala indata dupa ce copilul face pipi, deaceia apar usturimi. Crema asta nu se spala nici cu apa usor, deaceia e buna :raduga: pentru protejarea pielii de pipi.

Partajează acest post

Link spre post
Mariancik

Am folosit pudra Jonson's Baby, rezultat: alergie. La fel si de la servetelele lor umede. Groaznic, ne-am chinuit vreo 3 zie cu iritatia. Ulei am folosit de la Viorica si pudra de la Nivea cu zinc, e foarte buna. In caz ca nu am schimbat scutecul la timp, pun un pic de pudra si stiu ca n-o sa fie nici o iritatie.

Partajează acest post

Link spre post
@niri

Tot folosim de la "Nasha Mama"

Partajează acest post

Link spre post
Руля

Мы не пользуемся, врачи вобще сейчас присыпку не советуют. А зачем она вобще, от каких проблем?

Partajează acest post

Link spre post
Катя

Мне очень нравится продукция фирмы Бюбхен, немецкого производства. Мы пользуемся присыпкой этой фирмы, а также шампунем для волос и тела.

Partajează acest post

Link spre post
placintad

Noi am incercat Prisipca cind fetita avea rosata la fundulet, dar nu ne ajuta. Am incercat fel de fel de chestii si totulera in zadar. Am ajuns pina la atita ca i se facute asa rosie poponeata fetei ca parca era o cojita. Si am cumparat crema simpla При ожогах la farmacie. Sa stii ca in 3 zile nu era nici urma de rosata pe fundulet.

Partajează acest post

Link spre post
MultiColor
Noi am incercat Prisipca cind fetita avea rosata la fundulet, dar nu ne ajuta. Am incercat fel de fel de chestii si totulera in zadar. Am ajuns pina la atita ca i se facute asa rosie poponeata fetei ca parca era o cojita. Si am cumparat crema simpla При ожогах la farmacie. Sa stii ca in 3 zile nu era nici urma de rosata pe fundulet.

Pudra nu trateaza roseata, ea doar previne...asa ca nici nu e de mirare ca nu va ajutat :sad: Pentru roseata clar ca se aplica deja unguente speciale...

Oricum, eu am folosit intotdeauna si pudra si ulei Johnson's si n-am avut probleme cu alergiile :da2: Daca poponeata era mai rosie atunci aplicam Bepanthen sau Desitin!

Partajează acest post

Link spre post
Irinka

De 6 luni folosesc Johnson Baby Bedtime Wash si Bedtime Lotion si nu am vazut urma de alergie. Si chiar prima data aud ca este alergica.

Cit despre pudra folosim Second Nature si este FOARTE BUNA, citeodata mai apare roseata pe funduletz, dupa ce o aplic repede isi face efectul, calmeaza pieleasi o lasa gingasa.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator X'tina

А присыпка это и есть в место крема под памперс?Мы купили присыпку тоже Джонсонс Беби,но думаю купить еще этот крем,или нестоит?

Partajează acest post

Link spre post
Five
А присыпка это и есть в место крема под памперс?Мы купили присыпку тоже Джонсонс Беби,но думаю купить еще этот крем,или нестоит?

Надо и крем на всякий случай. Я пользуюсь в основном присыпкой, меняю подгузник каждые 3 часа и нет проблем.

Partajează acest post

Link spre post
inx
фирмы Бюбхен, немецкого производства

+1,dar putin am folosit

Partajează acest post

Link spre post
Amanda

Pediatrii nu prea recomanda pudra, fiindca astupa porii.

Noua ne ajuta uleiul de masline

Imi aduc aminte ca s-a inrosit doar o singura data, atunci ne-a ajutat rasha si baite cu romanita.

Partajează acest post

Link spre post
ATI

Am folosit talc lichid de la Avent, foarte multumiti de rezultate.

Partajează acest post

Link spre post
olya

masajista mi-a spus să nu folosesc producţie Johnsons baby, pentru că foarte des copiii fac alergii. Ar părea straniu, dar ea a observat că PRACTIC NICIODATĂ COPIII N-AU DAT ALERGIE LA ULEIUL DE LA VIORICA, da-da, al nostru, moldovenesc. Foarte bine sunt tolerate cele de la bubchen. Dar dacă vreţi să folosiţi pudră de corp, v-aşi sfătui să luaţi mai bine cele fără de culoare şi miros, ca să evitaţi careva neplăceri.

Partajează acest post

Link spre post
Laura

Pe mai multe forumuri despre copii am citit ca bebelusii fac alergii la Johnsons baby, nu toti, dar marea majoritate.

LA bebelusii mici e bine sa evitati pudra, particulele sunt atat de fine ca pot fi inhalate foarte usor.

Noi am folosit crema Laseptop, Bübchen, Nivea si Penaten, mi-au placut toate. Nu s-a iritat niciodata la fundulet.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum