Lullaby

Plapuma Pentru Copii

Postări Recomandate

Lullaby

Fetelor, ce plapuma au copiii vostri? Cat de mare, din ce material? Eu nu vreau mare, ca inca suntem mici, dar in vanzare am vazut doar de cele pufoase (cu desene), dar vreau ceva mai natural.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
lareeska

что такое "plapuma" :laught1: ?

Partajează acest post

Link spre post
Lullaby
что такое "plapuma" :laught1: ?

одеяло

Partajează acest post

Link spre post
Five

mie mi-au cadonat o plapumioara, cred 1mx1m, pe o parte bumbac, pe cealalta velvet albastru inchis (culoarea nu mi-a placut, dar e super ca nu transpira cand il invelesc cu partea din bumbac), inauntru nu e silicon, pare a fi ceva natural, are si fermuoar si se face plic. am vazut in maternitate la multe mamici de diferite culori tzipatoare:) cred ca se pot gasi la piata.

Partajează acest post

Link spre post
Lullaby
mie mi-au cadonat o plapumioara, cred 1mx1m, pe o parte bumbac, pe cealalta velvet albastru inchis (culoarea nu mi-a placut, dar e super ca nu transpira cand il invelesc cu partea din bumbac), inauntru nu e silicon, pare a fi ceva natural, are si fermuoar si se face plic. am vazut in maternitate la multe mamici de diferite culori tzipatoare:) cred ca se pot gasi la piata.

eu vreau ceva mai mare de acum, cam vreun metru jumate in lungime

Partajează acest post

Link spre post
lareeska

ааа, ясно.

У Андрюши 2 тёплых одеяла - одно синтепоновое, а второе типа пледа, но с одной стороны овечья шерсть. И у Тимки тоже пледик , в котором 80% мериноса (овчины)

Partajează acest post

Link spre post
Катя

У нас комплект итальянской фирмы Fertti, вот что пишет о нем производитель: " Неаллергенное всесезонное одеяло с наполнением Ingeo, обладающее очень хорошими свойствами удерживать тепло и выводить водный пар, благодаря чему организм не пергревается. Одеяло очень легкое, нежное и пушистое. Оно может многократно стираться без потеря своей первоначальной формы и исключительных свойств.

Волокно Ingeo - натурального происхождения, целиком получаемое из зерен кукурузы и используемое для наполнения одеял, обеспечивает необычайную теплоизоляцию, удерживая постоянную температуру тела во время сно. Ingeo - обладает лучшей водопроничаемостью, чем другие натуральные и синтетические волокна.

Мы одеялом очень довольны. Есть комплеты куда входят одеяло и подушка, но не входит пододеяльник и наволочка, у нас в комплект входит еще и бампер, чехол с него снимается и его можно стирать, пододеяльник, простынь и наволочка.

Partajează acest post

Link spre post
Lullaby
а второе типа пледа, но с одной стороны овечья шерсть. .... в котором 80% мериноса (овчины)

У нас комплект итальянской фирмы Fertti, вот что пишет о нем производитель

Unde ati cumparat? Si aproximativ la ce pret?

Partajează acest post

Link spre post
lareeska

наше одеяло мама привезла из Москвы, 2 года назад оно стоило около 40$

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator X'tina

Мы брали в Aziz Bebe,там есть и теплые и на лето.Качество хорошее,да к тому же и очень симпотичные :da2:

Partajează acest post

Link spre post
Катя

Брали в Элате в Чиковском отделе стоил весь комплект около 1500 лей, но если брать одеяло и подушку только, у них были и такие наборы, около 500 лей. Но качество супер не сравнить с силиконовыми одеялами, и одеялами из других искуственных наполнителей.

Partajează acest post

Link spre post
Neta

У нас комплект итальянской фирмы Fertti, вот что пишет о нем производитель: " Неаллергенное всесезонное одеяло с наполнением Ingeo, обладающее очень хорошими свойствами удерживать тепло и выводить водный пар, благодаря чему организм не пергревается. Одеяло очень легкое, нежное и пушистое. Оно может многократно стираться без потеря своей первоначальной формы и исключительных свойств.

Я тоже присмотрела себе такой комплект( одеяло+подушка), его пока нет, но скоро подвезут, рада, что увидела тут комментарии по этому поводу.

Partajează acest post

Link spre post
Катя

Я тоже присмотрела себе такой комплект( одеяло+подушка), его пока нет, но скоро подвезут, рада, что увидела тут комментарии по этому поводу.

Помойму такиеже продаются в Бэби Холле, там есть два отдела с бельем так вот Феррети продается в том что ближе к зоотделу.

Partajează acest post

Link spre post
Vicky

La plimbare in carucior pe timp friguros foloseam una din cashemir impletita , pe timp cald una crosetata din bumbac .

Partajează acest post

Link spre post
MultiColor

noi avem mai multe - de calităţi diferite, dar iată pe cele folosite mai des:

beb4c021edd3t.jpg 946c73c971a7t.jpg 5cc29f3eaebdt.jpg dcf672e3a9e6t.jpg

Partajează acest post

Link spre post
Ленуля
crosetata din bumbac

potzi sa plasezi o fotografie a acestei plapume?

Partajează acest post

Link spre post
Roca

Salut. Iata chiar azi am fost la UNIC, et. 3 si am cumpatat o plapumioara foarte draguta cu papucei si caciulita. Este 1mx1m, si are fermuar, pe de o parte este din bumbac si fata este plusata, e foarte draguta, am dat 260 de lei. In alta parte nu am vazut.

Partajează acest post

Link spre post
Laura

Eu am mai multe, diferite, dar stau frumos in dulap,

copilul meu refuza sa doarma invelit, simte cand pun ceva pe el.

Solutia salvatoare a fost sacul de dormt, iar acum sunt un pic frustrata, el e mare deja si nu pot gasi usca de dormit in care sa incapa.

Mai caut, pana in toamna mai este, acum doarme doar in pijama, dezvelit.

Partajează acest post

Link spre post
Beauty

cum arata oare un sac de dormit pt copii????

Partajează acest post

Link spre post
Ponka
Eu am mai multe, diferite, dar stau frumos in dulap,

copilul meu refuza sa doarma invelit, simte cand pun ceva pe el.

Solutia salvatoare a fost sacul de dormt, iar acum sunt un pic frustrata, el e mare deja si nu pot gasi usca de dormit in care sa incapa.

Mai caut, pana in toamna mai este, acum doarme doar in pijama, dezvelit.

si la noi aceeasi problema, suntem in cautarea unui sac :sad:

cum arata oare un sac de dormit pt copii????

appleaday618lge.jpg

Partajează acest post

Link spre post
Ada

www.neckermann.de

Partajează acest post

Link spre post
Lullaby
appleaday618lge.jpg

apropo asa sac pentru micuti, pana la un an ati vazut undeva in vanzare? Ca eu am intrebat vreo 2 vanzatoare, imi pare ca nici nu au inteles pana la sfarsit ce vreau, doar s-au uitat la mine ca la o nebuna :sad:

Partajează acest post

Link spre post
Mariancik
apropo asa sac pentru micuti, pana la un an ati vazut undeva in vanzare? Ca eu am intrebat vreo 2 vanzatoare, imi pare ca nici nu au inteles pana la sfarsit ce vreau, doar s-au uitat la mine ca la o nebuna :sad:

Eu am vazut ceva in Baby Boom, dar pretul nu-l stiu.

Ma gandesc si eu sa-i iau un sac de dormit, ca se dezveleste prin somn, de parca ar avea radar, cum ii pun plapuma, imediat o arunca.

Noi avem o plapuma mare, umpluta cu matase naturala, pentru primavara-vara-toamna e ideala. Si eu incap sub ea.

Si mai avem inca una, de bumbac, umpluta cu silicon, firma TAC, 1 m x 1.4 m.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Kamila
Нам свекровь такой с израиля выслала.Не разу не пользовалась.

Partajează acest post

Link spre post
Буся
apropo asa sac pentru micuti, pana la un an ati vazut undeva in vanzare? Ca eu am intrebat vreo 2 vanzatoare, imi pare ca nici nu au inteles pana la sfarsit ce vreau, doar s-au uitat la mine ca la o nebuna :rolleyes:

в Азизе я на днях купила-просто супер! 260 лей

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum