Arhip

Alimentele copilului

Postări Recomandate

Arhip

Buna seara, întrebarea mea este fostul soț pleacă după hotare si ce e de facut ca să plătească alimentele la timp, prin notariat se poate de facut o recipisa ceva? Dacă da ce condiții se poate de pus, 

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
GrigorePopa
20 часов назад, Arhip сказал:

Buna seara, întrebarea mea este fostul soț pleacă după hotare si ce e de facut ca să plătească alimentele la timp, prin notariat se poate de facut o recipisa ceva? Dacă da ce condiții se poate de pus, 

Aveți hotărîrea judecatoreaasca pentru încasarea de la el a pensiei de întreținere pentru copil?

Partajează acest post

Link spre post
Lencusea

Buna seara dl Grigore,am si eu asa o intrebare.sotul meu plateste pensia alimentara a copilului de la prima casatorie.fosta sotie si-a luat executor judecatoresc ,iata carei intrebarea:sotul trebuie sa achite onorariul executorului ?

Partajează acest post

Link spre post
Lencusea

Achita pensia alimentara de 1450 lei, plata executorului se ia un oarecare procent din aceasta suma?sau se achita aparte?

Partajează acest post

Link spre post
GrigorePopa
11 часов назад, Lencusea сказал:

Achita pensia alimentara de 1450 lei, plata executorului se ia un oarecare procent din aceasta suma?sau se achita aparte?

Da, suplimentar 10% din sumă se duce la executor

Partajează acest post

Link spre post
Lencusea

Mersi mult de precizari!si imi puteti spune va rog este scris in vriun articol despre asta?

Editat de Lencusea

Partajează acest post

Link spre post
GrigorePopa
В 14.02.2018 в 09:59, Lencusea сказал:

Mersi mult de precizari!si imi puteti spune va rog este scris in vriun articol despre asta?

art. 38 Codul de executare

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum