ledygaga

Certificat de nastere romanesc

Postări Recomandate

ledygaga

Salutare la toti cine ma poate ajuta am depus juramintul la chisinau ,e posibil de facut certificat roman la Romania????

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
krystal

E posibil. Am depus juramintul in Chisinau, certificatul lam facut la Iasi.

Partajează acest post

Link spre post
ledygaga

Cine stie trebuie programare la romania pe ntru a face certificatele de nastere,casatorie???

Sunt la asa o etapa cind nustiu cum sa fac actele si unde plus la asta nu aas vrea prin intermediari

Partajează acest post

Link spre post
IonIonescu

Caut un intermediar de transcriere a certificatului de naștere în România. Locuesc la Kiev. Am toate documentele necesare cu traducerile efectuate în Suceava și autentificatе notarial. Recomandati un intermediar fiabil.

Partajează acest post

Link spre post
Shurik

Caut un intermediar de transcriere a certificatului de naștere în România. Locuesc la Kiev. Am toate documentele necesare cu traducerile efectuate în Suceava și autentificatе notarial. Recomandati un intermediar fiabil.

999

Partajează acest post

Link spre post
IonIonescu

999

Ce 999 inseamna?

Partajează acest post

Link spre post
Shurik

Ce 999 inseamna?

999.md

Partajează acest post

Link spre post
Liuba9494

Buna ziua, am si eu o intrebare, deci sunt divortata si as vrea sa fac certificatul e nastere romanesc pentru copilul meu, fostul sot este total contra si nu vrea sa dea acordul. Ce pot face in aceasta sittuatie pentru a face totusi certificatul de nastere penrru copil? Eu am cetatenie romana si buletin din 2014.

Partajează acest post

Link spre post
Liuba9494

Buna seara, am o intrebare in legatura cu certificatul de nastere pentru copilul meu. Eu sunt divortata si vreau sa ii fac certioficatul de nastere copilului meu, fostul sot este contra si refuza sa dea acordul. Respectiv intrebarea mea este ce as putea face in aceasta situatie ca sa ii fac totusi certificat romanesc si ulterior pasaport copilului, poate mai sunt persoane care au trecut prin asa situatie si cunosc procedura?

Partajează acest post

Link spre post
alexalesik
La 20.01.2018 la 19:17, Liuba9494 a spus:

Buna seara, am o intrebare in legatura cu certificatul de nastere pentru copilul meu. Eu sunt divortata si vreau sa ii fac certioficatul de nastere copilului meu, fostul sot este contra si refuza sa dea acordul. Respectiv intrebarea mea este ce as putea face in aceasta situatie ca sa ii fac totusi certificat romanesc si ulterior pasaport copilului, poate mai sunt persoane care au trecut prin asa situatie si cunosc procedura?

Fara acordul tatalui nu puteti face nimic. Atita timp cit copilul este minor trebuie acordul ambilor parinti. 

Partajează acest post

Link spre post
lilllu

Buna ziua a depus cineva cerere online pentru transcrierea certificatului de nastere, eu deja am 1 luna si jumate si nu primesc nici un raspuns

Partajează acest post

Link spre post
Oleg107
La 16.10.2018 la 9:47, lilllu a spus:

Buna ziua a depus cineva cerere online pentru transcrierea certificatului de nastere, eu deja am 1 luna si jumate si nu primesc nici un raspuns

vei primi raspuns ~ dupa 4 luni de la data depunerii cererii, atunci vei avea posibilitatea sa te programezi pentru viitor, programari pot sa nu fie in urmatoarele 12 luni, astepti pina apar programari noi. cam asta e situatia acuma. 

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum