sergiu25

trebue numaidecit sa eau permisiune de la vecin sa inregistrez garajul la cadastrul

Postări Recomandate

sergiu25

1.am facut un garaj in apropierea vecinului cu o distanta de 1metru de la hotar si 7 metre de la casa vecinului !!trebue numaidecit sa eau permisiune de la el sa inregistrez garajul la cadastrul???

2.de a face garajul .distsnta se ea de la casa inregistrata la cadastru  sau de la orice constructie ce are el  adica, cotet,sarai beci ce nu sunt inregistrate la cadastru! adica garajul meu este construit la 1metru de beciul lui si cotetele de linga casa ce se afla chear pe hotarul nostru ne respectind el distanta!!  conform datelor de la cadastru la el doar casa este inregistrata,

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
GrigorePopa
В 26/12/2017 в 21:44, sergiu25 сказал:

1.am facut un garaj in apropierea vecinului cu o distanta de 1metru de la hotar si 7 metre de la casa vecinului !!trebue numaidecit sa eau permisiune de la el sa inregistrez garajul la cadastrul???

2.de a face garajul .distsnta se ea de la casa inregistrata la cadastru  sau de la orice constructie ce are el  adica, cotet,sarai beci ce nu sunt inregistrate la cadastru! adica garajul meu este construit la 1metru de beciul lui si cotetele de linga casa ce se afla chear pe hotarul nostru ne respectind el distanta!!  conform datelor de la cadastru la el doar casa este inregistrata,

Pentru garaj si constructii accesorii e 1 m de la hotar

Partajează acest post

Link spre post
sergiu25

si totusi permisiune trebueste???

Partajează acest post

Link spre post
GrigorePopa
Только что, sergiu25 сказал:

si totusi permisiune trebueste???

Pentru cadastru nu e nevoie de permisiunea lui

Partajează acest post

Link spre post
sergiu25

procedura este ca arhitectorul cere !!!

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum