olgamarandici

concediul neplatit de ingrijire a copilului

Postări Recomandate

olgamarandici

Buna ziua! Am asa intrebare am fost in concediul de ingrijire a copilului timp de 3 ani si sunt profesoara si am fost la director si mia dat un numar de ore pe care eu nu leam avut inainte de a iesi in concediul pe acelea care leam avut le- a luat directorul si mia zis ca nu mi le da . Eu in februarie 2018 trebuie sa ies la lucru pot sami iau concediul de ingrijire a copilului pe o perioada de 6 luni pina la inceperea noului an de studiu ori directorul poate sami refuze ? Au ceva facilitati salariatii care au 4 copii?Multumesc!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
GrigorePopa
В 13/12/2017 в 11:40, olgamarandici сказал:

Buna ziua! Am asa intrebare am fost in concediul de ingrijire a copilului timp de 3 ani si sunt profesoara si am fost la director si mia dat un numar de ore pe care eu nu leam avut inainte de a iesi in concediul pe acelea care leam avut le- a luat directorul si mia zis ca nu mi le da . Eu in februarie 2018 trebuie sa ies la lucru pot sami iau concediul de ingrijire a copilului pe o perioada de 6 luni pina la inceperea noului an de studiu ori directorul poate sami refuze ? Au ceva facilitati salariatii care au 4 copii?Multumesc!

Aveti dreptul sa cereti iar angajatalorul este obligat  sa va acorde concediu suplimentar neplatit  de ingrijire a copilului pina la virsta de 4 ani.

Referitor la ore, depinde daca aveti documentat prin acord la contract nr. de ore de lucru

Editat de GrigorePopa

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum