Annemarie0305

Grădinița

Postări Recomandate

Annemarie0305

Bună , copilul meu jumatate de an a frecventat grupa de creșa cu copiii din 2014 ( el e din 5.02.2015) acum ca a trecut de acest nivel , directoarea vrea sa-l transfere pe el si inca 3 copiii iarăși in creșa cu copii din anul lor , eu sunt contra , ce pot face in asa caz și daca are dreptul Dna Directoare sa procedeze ?va rog frumos sfaturi daca a mai trecut cineva prin asa ceva .

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
lastocica

Buna ziua,

eu cu 2 copiii am avut aceeasi situatie. Ambii au repetat grupa cresa. Credeti-ma ca pedagogii stiu mai bine aceste lucruri. Lasa-ti copilul sa aiba copilarie, Nu va grabiti sa-l da-ti la scoala.

Eu nu regret deloc ca copiii au repetat grupa.

Partajează acest post

Link spre post
Jaborana

Si fetita mea  din februarie a stat 2 ani intro-grupa..la noi la gradinita se nu,este cresa-mica))) si mai multi copilasi ca noi au fost. Acuma cind am plecat in medie, cei care erau cu noi in mica din 2014 au mai ramas la fel inca un an in grupa ceea. Nu vad nimic rau in asta, va reusi sa mearga la scoala/ Eu personal tot am mers la 7 ani jumate la scoala, vad ca nimic nu mi s-ai ntimplat, din contra sunt foarte multe plusuri. Asa ca nu retraiti.

Partajează acest post

Link spre post
Annemarie0305

Ms pentru raspuns. Imi fac griji pentru ca ceilalti sunt ft mici in comparatie cu al meu .

Partajează acest post

Link spre post
Jaborana

Va inteleg, la noi fetita mea tot practic e cea mai mare din grupa, sunt inco vreo 5-6 copilasi din ianuarie-februarie.. dar nu cred ca e o problema. In schimb ii va veni mai usor poate la activitati sau nu stiu. Напишу по-русски, дети более зрелые и дaже психологи говорят, что есть разница между pебенком в 6,5 и 7,5 первоклассником. В 7,5 дети более зрелые, психологически устойчивые..как-то так, для меня лично это вообще не проблема.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum