Blanche

Cine are dreptate?

Postări Recomandate

Омежка

Брать в семью двух чужих детей еще может привести потом к разрушению своей же собственной семьи. Тем более еще вопрос в жилплощади. Вряд ли у автора хоромы и 10 комнат)) А мамаше потом понравится работать заграницей, найдет себе мужика и вообще оставит и дальше дочек на попечении сестры. А че, норм. Есть такие истории. Удобная жизнь такая. 

Ладно бы, если бы тут жить было бы совсем не на что, но есть у нас варианты в стране чтобы прокормить семью и не бросать своих детей одних. Ладно если один из родителей уезжает, но если оба не рядом — это ненормально. Дети потом обиженные на жизнь вырастают чаще всего. 

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
fania

Nu exista probleme fara iesire din situatie,atita timp cit esti sanatos; cum se vede sunt mii de argummente numai ca copii sa nu plece  ((( fiecare doreste sa manince din tort(numai autorul se impotriveste)- matusa ,vara is neamuri deja a 5 roata la caruta;  sunt doamne care is mirese toata viata,imi era rusine sa scriu,insa deja ati povestit, asaca vedetiva de familia dvs ; mie mii jele de fete, insa vor creste mari si singure vor face concluzii. 

Partajează acest post

Link spre post
Blanche
9 часов назад, fania сказал:

Nu exista probleme fara iesire din situatie,atita timp cit esti sanatos; cum se vede sunt mii de argummente numai ca copii sa nu plece  ((( fiecare doreste sa manince din tort(numai autorul se impotriveste)- matusa ,vara is neamuri deja a 5 roata la caruta;  sunt doamne care is mirese toata viata,imi era rusine sa scriu,insa deja ati povestit, asaca vedetiva de familia dvs ; mie mii jele de fete, insa vor creste mari si singure vor face concluzii. 

Pur si simplu matusa a divortat cind vara- mea avea 5 ani, era maritata cu un rus. Vara- mea era mica si tin minte cum zicea: папа водку пил, маму бил.

Matusa cit a fost vara- mea mica a tot incercat sa- si refaca viata dar nu a reusit. Apoi cind vara- mea a terminat scoala si a intrat la universitate , ea a plecat peste hotare. A ingrijit de o italianca, apoi ea a murit  da matusa a inceput a trai cu italianul, insa acesta nu prea doreste sa se casatoreasca. 

Mi- i jale de var-mea, de fete, dar ea trebuie sa inteleaga ca nu eu i- am nascut fetele ca sa am grija de ele. Cit de buna nu as fi eu- nu le sint mama! 

Chiar aseara baiatul meu era cam bolnavior si a dormit cu mine. Ma gindeam cum nepotica mea cea mica care are 5 ani se va simti cind al meu copil o sa ma cuprinda , sau sarute da ea mitica va sta sa se uite?

Necatind la toate argumentele vara-mea tot sta bosumflata.

Partajează acest post

Link spre post
Fericire

Cum s-a suparat, asa i-a trece, dar daca nu i-a trece, problema ei.

Omult care cauta vinovatul in toate problemel sale, mereu va gasi de ce sa se anine. Sunt sigura ca daca acceptai sa stai cu copiii ei, oricum aveau sa fie nemultumiri.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator
Adaugi comentarii ca vizitator. Dacă ai un cont, te rog autentifică-te.
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.