maryandy3

FIV cu ovule donate

Postări Recomandate

maryandy3

fetelor,am fost depistata cu boala ovarelor polichistice..medicii zic ca as avea sanse sa port un copil doar cu ajutorul ovulelor donate.am facut anterior 1 inseminare si 1 fiv si fara rezultat.

dati-mi va rog un sfat..unde sa apelam ?cu cei apropiati nu ma pot consulta ca nu vreau sa fiu compatimiti ,de aia am decis cu sotul ca sa nu mai stie toti ce si cum((

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
felicia29

mdaaa//delicata treaba..esti la curent ca copilul va fi al vostru doar pe jumatate?al sotului si a donatoarei?tu vei fi doar un incubator pentru ei..esti sigyra ca nu mai exista o alta sansa?poate mai incerci la alti medici,tratamente...incearca peste hotare,Romania sau Ucraina de ex.Sunt medici foarte buni acolo.Chiar daca va fi nevoie de fiv cu ovule donate vei putea face la Kiev ,la o clinica de reproducere umana.Poti vedea aici mai multe detalii despre serviciile lor  mamasurogat.net. ins atare sper sa fie o diagnoza gresita .succese

Editat de felicia29

Partajează acest post

Link spre post
iulicica85
La 9/24/2017 la 19:29, maryandy3 a spus:

fetelor,am fost depistata cu boala ovarelor polichistice..medicii zic ca as avea sanse sa port un copil doar cu ajutorul ovulelor donate.am facut anterior 1 inseminare si 1 fiv si fara rezultat.

dati-mi va rog un sfat..unde sa apelam ?cu cei apropiati nu ma pot consulta ca nu vreau sa fiu compatimiti ,de aia am decis cu sotul ca sa nu mai stie toti ce si cum((

Boala reprezinta un dezichilibru hormonal, deci cu pastile hormonale se poate trata si se pot face si copii. Nu disperati, incercati sa mergeti la alt medic, la mai multi. Recomand sa il contactati pe DrAdrian Bors (facebook). Este un medic foarte bun din Iasi (originar din Moldova) si face cnsultatii si la Chisinau. Sau mergeti la Repromed, doamna dr. V. Racila.  Sanatate si ganduri pozitive!

Partajează acest post

Link spre post
maryandy3
В 24.09.2017 в 20:21, felicia29 сказал:

mdaaa//delicata treaba..esti la curent ca copilul va fi al vostru doar pe jumatate?al sotului si a donatoarei?tu vei fi doar un incubator pentru ei..esti sigyra ca nu mai exista o alta sansa?poate mai incerci la alti medici,tratamente...incearca peste hotare,Romania sau Ucraina de ex.Sunt medici foarte buni acolo.Chiar daca va fi nevoie de fiv cu ovule donate vei putea face la Kiev ,la o clinica de reproducere umana.Poti vedea aici mai multe detalii despre serviciile lor  mamasurogat.net. ins atare sper sa fie o diagnoza gresita .succese

intelegem ca copilul va fi doar pe jumatate al nostru,insa cel putin stiu ca voi simti cum este sa oferi o noua viata.Cum creste si se dezvolta sub inima ,cum il voi naste.se va naste legatura dintre noi..pina la urma in90 %de cazuri primul copil ii seamana  mai mult tatalui.ai vreo tangenta cuclinica data?ai fost pe la ei?am auzit de Kiev ca se face fiv cu ovule donate,insa niste prieteni neau recomandat si o cilinica din Cehia.urmeaza sa analizam si vom vedea.va multumim la toate pentru receptivitate

Partajează acest post

Link spre post
maryandy3
23 часа назад, iulicica85 сказал:

Boala reprezinta un dezichilibru hormonal, deci cu pastile hormonale se poate trata si se pot face si copii. Nu disperati, incercati sa mergeti la alt medic, la mai multi. Recomand sa il contactati pe DrAdrian Bors (facebook). Este un medic foarte bun din Iasi (originar din Moldova) si face cnsultatii si la Chisinau. Sau mergeti la Repromed, doamna dr. V. Racila.  Sanatate si ganduri pozitive!

mersi mult..o sa incerc si la  ei.ideea este ca deja ciclul este tare neregulat,respectiv si ovulatie nu e...am urmat tratamente si cu hormoni ..am adaugat vreo 15 kg deja.((((nu doresc la nimeni ..si cei mai straniu ca nu se stie cauza ,de unde a aprut aceasta boala.periodic revine ciclul cit sunt pe hormoni dupa iarasi isi face de cap.

Editat de maryandy3

Partajează acest post

Link spre post
Milena45

Pot sa fac FIV cu ovule donate fara operatie de indepartare a chistului? 

In caz ca raspunsul e unul negativ,pot incerca dupa operatie?

Partajează acest post

Link spre post
jenazuzika
В 26.09.2017 в 19:46, maryandy3 сказал:

mersi mult..o sa incerc si la  ei.ideea este ca deja ciclul este tare neregulat,respectiv si ovulatie nu e...am urmat tratamente si cu hormoni ..am adaugat vreo 15 kg deja.((((nu doresc la nimeni ..si cei mai straniu ca nu se stie cauza ,de unde a aprut aceasta boala.periodic revine ciclul cit sunt pe hormoni dupa iarasi isi face de cap.

Здравствуйте, скажите а какое лечение Вам назначали от поликистоза. У меня тоже поликистоз был, также нерегулярные меськи, не рос эндометрий, не было фолликулов, не было овуляции, но мне мое лечение помогло и цикл урегулировался и овуляция появилась и эндометрий рос и фолликулы были.

Editat de jenazuzika

Partajează acest post

Link spre post
Ання

Caut o donatoare de ovule  30-35 ani pentru procesul FIV

Partajează acest post

Link spre post
Him
25 минут назад, Ання сказал:

Не нужно писать одно и то же в нескольких темах.

Достаточно в одной.

Partajează acest post

Link spre post
Vova0
11 часов назад, Ання сказал:

Смело. Писать в интернете в открытом доступе, в стране, где это запрещено... 

Partajează acest post

Link spre post
LidiaLL

Imi spune si mie cineva daca in Chișinău este vre-o clinica care face FIV cu sperma de la donator?

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum